Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok az ebadóról?

Mit gondoltok az ebadóról?

Figyelt kérdés

2011. nov. 15. 11:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Hát engem az is érdekelne, hogy ugye az ivartalan/chipezett/mentett kutya kivétel...akkor ha valakinek van egy ivartalan/chipezett/ mentett kutyája aki agresszív/nagy/nehezen nevelhető stb akkor ő most 20 ezret fizet vagy semmit?
2011. nov. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Lehet alóla mentesülni. Parasztbácsika kilöki a Buksit, aztán 3 hét múlva érte megy a menhelyre. Buksinak lesz oltása, chipje, (féregtelenítik, meggyógyítják ha beteg) ráadásul mentesül az ebadó alól... Előre sajnálom a menhelyeket.

(Érvényes mindez a vidéki menhelyekre, általában egy nagyobb városhoz tartozik egy)

2011. nov. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
81%

Kedves Válaszolók!


Szerintem az egész ebadó csak az igényes ebtartókat bünteti, akik amúgy is sokat költenek kutyáikra. Nem mintha sokallnám az ebadó összegét, de azért ... Nekem van egy tk-s collie kutyám, kiállításokra járok vele, prémiumkategóriás tápszerekkel etetem, több oltást is megkap. Évente az oltások 40.000 Ft-ba vannak, az etetés pedig kb. 120.000 Ft. És még nem beszéltem egyéb apróságokról, kiállításról. Akkor lehet számolgatni ebből, hogy a kutya után mennyi ÁFA-t fizetek be évente (csak azért, mert a jó gazda gondossággal igényesen tartok kutyát). És ezután még fizessek a felelőtlen ebtartók miatt adót. Szóval ez a felháborító, és nem a tervezett ebadó összege. Akkor aztán még nem is beszélve a tenyésztőkről. Ja meg a magyar fajtáknak miért kellene mentesülnie az adó alól? Azért mert azok felsőbbrendű kutyák, mert magyarok, a többi meg mocskos külföldi kutya. Szóval felháborító.

2011. nov. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Mégis mit vártatok ezektől a gombnyomogató senkiháziktól? Sík hülyék nyomogatják a gombot.
2011. nov. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Újabb sarc, pénzbehajtás azoktól, akik eddig is rendesen gondozták a kutyáikat. Egy veszettség elleni oltást is képtelenek ellenőrizni, majd az ebadót tudni fogják... Lol, álmodj királyláááááááááány :D
2011. nov. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
No comment,hülyeség az ebadó,de igazság van benne akik rossz kutyatartok.
2011. nov. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Az elsővel teljesen egyetértek. Arról nem is beszélve,hogy a veszettségi oltás után eddig is fizettettek adót. Ez kb.400 Ft volt, a vakcina meg 70 Ft kutyánként. Tehát a veszettségi oltás 470Ft volt egy állatorvosnak.Mindenki utána számolhat,hogy mennyi haszon volt rajta. Amerikában pl.bárki vehet vakcinát, nálunk még az áruk is titkos.Meg lehet nézni a állatpatikákat a weben: sehol sincs beárazva egyetlen vakcina se. Elmondom,hogy az egyik legjobb minőségű vakcina (virbac,canigen)kombinált és veszettségi oltás egyben 1200Ft.Na, ki mennyiért oltatja a kutyáját? Ráadásul általában sokkal olcsóbb vakcinát vesznek az állatorvosok.

Én azt hiszem minden rendes állattartó így is fizet eleget. Arról nem is beszélek,hogy vannak több kutyával sportolók(nem is akármilyenek),akiket ezzel igen komolyan érintenek.

2011. nov. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
2011. nov. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Bocs az offért, de...


Legelsőnek: évente az állatorvosi egyetem (csak Budapesten van) 25 db államilag támogatott, és 25 db költségtérítéses hallgatót vesz fel, és NEM TÖBBET! A költségtérítéses forma ráadásul megfizethetetlen, 1200000ft/fél év. A vicc, hogy a ponthatár itt a legmagasabb minden évben (majdnem a maximum), és a költségtérítés ára is, míg egy humán orvosira 100-150 ponttal kevesebbel vagy havi 500000-rel bejuthatsz...

(Állatorvos szerettem volna lenni, de ezek után lemondtam róla)

Lehet abban egy kevés igazság, amit leírtál, de valótlan adatokkal ne legyen már tele a véleményed.


Véleményem szerint az ebadó fontos... Csak nem így, ahogy állambácsi kitalálta. Már ismerősöm is leadta a kutyáit a sintértelepre, mert ő "nem fog évenként fizetni ennyit"...

2011. nov. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Az ismerős vajon miért nem ivartalaníttat ehelyett??
2011. nov. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!