Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajtát ajánljátok?

Melyik fajtát ajánljátok?

Figyelt kérdés
Panelban élünk..napi 4-5-6 órát szabadon lenne a kutya illetve,vinném 2 családi házhoz..mindkettőnél berni pásztor kutya van,kutyaiskola megoldott,illetve kan kiskutyát szeretnék..kiállításra :) tehát nem menhelyeset :) Ja és volt már kutyám :) Kérdésekre szivesen váalszolok:)
2011. nov. 15. 18:08
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Hát igen :) 5 évesen már a ring mellett csápoltam a szerintem legszebb kutyának :))
2011. nov. 15. 18:29
 12/37 anonim ***** válasza:
:)
2011. nov. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
51%

Ír szetter. Írnák az én Ír szetteremről Benjaminról aki 2 éves és kutya iskolán "le diplomázott" , vizsgázott .

Benivel kiállításokra is járunk , nagyon szereti magát "sztárolni" imádja ha őt figyelik.



Egy kis ismertető:


Az ír szetter az egyik legismertebb, igen barátságos, de rendkívül nyakas, mahagónivörös színű, ma már kimondottan kedvtelésből tartott kutyafajta. Termete ellenére nem igazán házőrző típus, ahhoz túl játékos.


Az ír szetter kiváló vadász, szárazföldön és vízben egyaránt megállja a helyét. Hosszú, vörös szőre fejedelmi megjelenést kölcsönöz neki. A fajta annyira népszerű, hogy például Truman és Nixon elnök is ilyen kutyát tartott.


Hosszú, selymes, mélyvörös bundája van. Körülbelül 63-68 cm magas, súlya 22-31 kg között mozog. Füle szintén selymes és hosszú, szeme mandulavágású, orra csokoládébarna vagy fekete.


Nagyon kedves, barátságos kutya, néha túlságosan is, ezért házőrzőnek kevéssé alkalmas. Szereti az emberek társaságát, jól kijön a gyerekekkel. Más háziállatokkal is együtt tartható. Nagyon intelligens, és ha elegendő pozitív megerősítést kap, könnyen meg lehet tanítani neki bármit. Azonban fontos a következetesség, és hogy mindig pontosan tudja, mit vársz tőle. Nagyon szeret gazdája kedvében járni, igényli a szeretetnyilvánítást és a figyelmet, emellett jutalomfalatokkal is sok mindent el lehet érni nála.


Általában véve egészséges fajta, bár néhány egészségügyi probléma azért előfordulhat. Az egyik ilyen a csípő diszplázia, a másik az epilepszia. Ez utóbbi gyógyszeres kezeléssel szinten tartható, ezt élete végéig, napi rendszerességgel folytatni kell. A gyomorproblémák sem ritkák, ide tartozik a puffadás, illetve a bélcsavarodás - ez igen súlyos következményekkel járhat, ezért mindenképpen orvosi ellátást igényel.


Az ír szetter mozgásigénye hatalmas, nagyon aktív kutya. Akkor vállald, hogy egy ilyen kutyus gazdája leszel, ha van elég időd, energiád és kedved biztosítani számára a kellő mozgást, edzést, ha vállalni tudod, hogy rengeteget foglalkozol vele.

2011. nov. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:

shetlandi juhász ajánlom.

De a whippet is jó lehet.

Ha ennyit foglalkozol vele aussie is lehet. Legalábbis a sajátjaimból kiindulva van olyan amelyiket nyugodt szívvel adnék panelba is bár nem mindegyiket szóval itt picit lehet zsákbamacska a dolog. A sheltiet jobbnak tartom vagy a whippetet illetve más agárfajták is szóba jöhetnek. Vagy pl az amerikai coker spániel ami nekem nagy kedvencem :)

2011. nov. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

ír szetteres válaszolónak:Nagyon szépen köszönöm..Megkérdezhetem,hogy te is panelba tartod a szettered? :) Nagyon tetszenek egyébként :))

Utolsó válaszoló: Nem te vagy a Kaleido kennel tenyésztője? Egyébként köszön a választ,először sheltieben gondolkodtam,de rájöttem,hogy a szőre így ránézésre elég macerásnak tűnik :)

2011. nov. 15. 18:44
 16/37 anonim ***** válasza:

de én...erre így rá lehet jönni??? :D

A sheltie szőre nem annyira macerás, ugyanaz a groomingja mint az aussienak csak gyorsabban végez vele az ember mert kicsik. :)))) Az aussie kiállítási groomingja a vágás miatt macerásabb (a sheltie szőrét nem nyírjuk)

2011. nov. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
azért mert több kérdésben olvastam a te válaszodat,és nézegettem a kenneleket,és írtad valamelyik kérdésnél,hogy neked van sheltied meg aussied aztán gondoltam te lehetsz a tenyésztő,meg írtad hogy van nálatok kölyök és akkor a kennel oldalán is fenn volt,hogy mikor születtek a kölykök,aztán így rájöttem :) Azt hittem jóval macerásabb egy sheltie rendben tartása mint egy aussié :)
2011. nov. 15. 18:52
 18/37 anonim ***** válasza:

Ír szetteres : Szívesen. Panelban élünk , napi 5-6-szor szoktam levinni. :)

Hidd el jól jársz az Ír szetterrel.

Én először 6 éves koromban kaptam Ír szettert ,és volt is már több Ír szetterem . Belebolondultam az Ír szetterekbe .

Nem tudok magamnak mást elképzelni. Ő itt Benjamin :

[link]


[link]


[link]

2011. nov. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

:) értem

Valójában szerintem rendben tartás szempontjából a kettő egy szinten van de kiállítási felkészítésben az aussie az ami bonyolulta. A két fajta szőrtípus nagyon hasonlít (a hosszát leszámítva)

2011. nov. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

Istenem de szép :) Hát én 11 éves voltam mikor megmentettem az első kutyám akit testvéreivel együtt egy vízzel teli kútba akarták dobni..így kénytelen voltam már 5 hetesen elhozni..sajnos csak egyet tudtam hazavinni,de a többinek találtam új szerető gazdit :) imádtam,de megmérgezték..meghalt 2 évesen :( akkor 13 éves voltam..most tavasszal megvalósul egy régi álmom lesz egy kiállítási kutyám akkor leszek 15 éves :)

Igazából arra is gondoltam,ha szetterünk lesz,hogy elviszem úszni meg futni,mikortól lehet futni vinni?

2011. nov. 15. 19:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!