Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaadó?!?! Mi a véleményetek...

Kutyaadó?!?! Mi a véleményetek róla? " felelős állat tartás a cél. [. ] állami feladatot ellátó helyi önkormányzatok célzott anyagi forráshoz jutása" miatt van szükség.

Figyelt kérdés
FORRÁS: [link]
2011. nov. 16. 07:02
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
4%

Hát én nem vagyok állatbarát, de szerintem nem hülyeség, csak így sok dolguk lesz az állatmenhelyeknek, mert sokan nem fognak fizetni a kutya után, én se fizetnék, de nekem hál istennek nincs..., brrr..... Amúgy meg szerintem hülyeség megadóztatni mindent, cica adó mikor lesz?

Amúgy meg aki nagyon akar ilyen dögöt tartani, az fizessen!

2011. nov. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
42%
amikor láttam a kérdésed mondom mi?ezt a baromságot, de jobban átgondolva nem olyan hülyeség, mert pl:gondolj a sok cigányra akik enni sem adnak neki csak verik.
2011. nov. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
78%
Nekem van kutyám. Vagy mindenki fizesse, vagy senki akinek kutyája van. én minden évben becsülettel befizetem a sajátom után, de kíváncsi lennék, hogy a sötétebb bőrtónusú polgártársaim, akiknek több kutyájuk is van, azok is vajon fizetnek-e? Nem messze tőlem van a "roma városnegyed" /ahol viskókban élnek/, és minden családnak 2-3 kutyája van. Velük mi a helyzet? Nem látom értelmét az ebadónak, mert pl. a befolyt összegből nem raknak sehová speciális szemeteseket, ahová a kutyakakit el lehetne dobni. Akkor most mire is fordítják a kutyásoktól beszedett pénzt?
2011. nov. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
Nem lesz macska adó, remélem. De amúgy is fizetnek , én is fizetek. Nekem Boxerem van, és szerintem minden állattartó épp eleget fizet az állatáért. Kaja, károk, tartása, esetleg rágcsálóknak beszerezni a szükséges dolgokat. Kutyák esetében, oltások, esetleges műtétek. Ez nem a felelős állattartásról szól. Hisz vannak kivételek. És , mivan ha van egy vizslám,sőt vizsla farmom, és szétszórtan szaladgálnak, kijutnak az utcára, harapnak ... stb... de , mégsem lesz adójuk, mert vizsla? ? Am is a pénz az önkormányzatoknak kell, mert nincs nekik. Ahogy az államnak sincs, de mégis herdálják a lóvét, MIndenki megy nyaralni, meg mi a f@sznak vannak ott annyian? ha a 2/3-a be se jár...
2011. nov. 16. 07:25
 5/47 anonim válasza:
80%
Forduljanak föl a hülye adóikkal együtt! Kilincs adót nem akarnak? Aki korábban írta, esetleg macska adót! Hülyeségnek tartom! A cigányok meg úgy sem fognak fizetni érte. Fizessenek a politikusok maguk után politikus adót! Vagy ha úgy jobban tetszik, akkor saját maguk után kutya adót... Gyerekek után még nem kell? A saját fizetésüket csökkentsék inkább le max 200EFt-ra. Éljen meg abból! Ne belőlünk!
2011. nov. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:

De erre egy másik adót kellene, kivetniük, am is ha nem adanak enni a kutyáknak, előbb utóbb, nem lesz ott kutya, szoktam látni a TV-ben a A "Philadelphiai állatmentőket" Lehet nem irtam jól... de itt miért nem lehet olyan? Inkább ilyet vezettek volna be mint az adót.



De én is fizetném... nem erről van szó... csak az ötletrő.Hogy , csak a kutyák, s más házikedvencek is vannak.... meg aki tart valamilyen állatot, az odafigyel, h ne legyen, szaporulat.

Hiába, ORBÁN = CIgányok


DE ez szerintem akkor sincs jól..

2011. nov. 16. 07:29
 7/47 A kérdező kommentje:

Jó, a többség vállalja is a következményeit! De, ha pl. Mudim van az nem fizet! A magyar fajták nem fizetnek... Most a kutya is élőlény,ivartalaníttassam....TUtu, nem fogom, am is odafigyelek, h ne legyen szaporulat. Minden kisgazdi felelős az állatáért.

Ha azért lenne adó, hogy valami Állatrendőrség Philadelphiában helyett, Állatrendőrség Magyarországbant lássak, akkor fizetek. De csak azért , h az önkormányzatoknak jobb legyen? Nem... Am is az önkormányzatok szabják meg, s nem lesz egységes adó, szerintem am sem....

2011. nov. 16. 07:33
 8/47 anonim ***** válasza:
9%

Akinek van arra pénze,hogy a kutyájára sokat költsön,mert neki valamilyen agyontenyésztett kedvenc,szoba kutya kell,az fizessen adót.

A kutya természetes élettere a szabadban lét,feladta a házőrzés.

A lakásban tartott kutyák egyik feltételnek sem felelnek meg.

2011. nov. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim válasza:
50%

Valaki azt írta, hogy aki kutyát akar tartani az legyen tisztában a következményekkel...

Szerintem a nagy többség tisztában van. Az pedig aki nincs (cigányok, szaporítók) az nem fogja az adót fizetni, mert be sem fogja jelenteni a kutyáját a hatóságoknál. Fontos megjegyezni, hogy a szaporító közel sem tenyésztő. Sajnos az embereknek tudomásul kellene venni, hogy ők generálják a szaporítást. Sokszor találkozik az ember olyannal hirdetési oldalakon, hogy : Yorkiet/Chivavát/Francia- angol stb... bulldogot szeretnék ajándékba, vagy nagyon olcsón, mert ilyen-olyan 12 éves vagyok, és nincsen pénzem kutyára, de akarok, mert imádom... Ezekre én általában szoktam írni, és leírom, hogy milyen költségei vannak egy kiskutyának. Főleg egy érzékenyebb fajtának. Persze lehet venni pl. yorkie-t 80 ezerért és 20-ért is. A különbség, hogy a 20 ezres szaporítónál született. Ezek az "olcsó kutyusok" pedig szinte kivétel nélkül olyan kiskutyák, akik nem kapták meg a megfelelő oltásokat. Annak gyanúsnak kellene lenni, ha a kutyus 5-6!!! hetesen elengedik vinni. Sokszor találkoztam olyannal, hogy ilyen helyről hozott kutyusok pár héttel később elpusztulnak.

2011. nov. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:

Szerintem nagy baromság...aki felelős állattartó akar lenni,vagy annak is érzi magát,az az is marad. Aki nem,az meg bedobja a menhelre a blökit és kész. Hallottam olyasmit is,hogy az adóból befolyt pénzt a menhelyek segítésére fordítják. Hogy igaz-e,fogalmam sincs.

De minden esetre ezzel csak rohadtul kib'sznak a már amúgy is dugig telepakolt menhelyekkel...:/

2011. nov. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!