Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Félek sétáltatni a...

Segítség! Félek sétáltatni a kutyám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kutyám keverék kutya. Nagy testű, kilenc hónapos szuka. Séta közben nagyon húz hiába van kiengedve egész nap, és rohanhálgathat kedvére... Már félek sétálni vinni, mert már párszor megjártam, hogy elestem... Ha kutyát lát megőrűl és mindennel azon van, hogy odamenjen hozzá és játszodjon. A gyerekeket meg annyira szereti, hogy mindenképp megakarja szagolni őket s játszani akar velük... Kétségbe vagyok esve, mert szeretném már vinni a kutyám sétalni!
2011. nov. 16. 18:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Ettől vagyunk szépek és érdekesek:) Látom kutyaoviba is jártál a kis klikkereddel:) Sztem a folytó nem szerencsétlenkedés,csak tudni kell alkalmazni.ÉS kijenetettem hogy NEM erőszakkal nevelem a kutyámat,sose ütöttem rá.És ha szerencsétlenkedés is de láss csudát a kutya gyönyörűen jön.Ez az én véleményem az etetés meg a tied.A kedves kérdező meg megtalálja az aranyközéputat és célt ér a kutyájával.
2011. nov. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

jól van, etológiát tanulok, a nagybátyám pedig etológus.

oka van, hogy azt tanácsolom, amit.

nem véletlen, hogy a tükörmódszeres sulik (ezt a módszert az Elte Etológia Tanszékén dolgozták ki, és külföldön mi tartunk előadásokat róla, mert mindenki elismeri a hatékonyságát...) ezt a módszert alkalmazzák.


fojtóval is lehet szerencsétlenkedni, 10-ből 8 kutyánál beválik.

de lassabb, és a kutya számára kellemetlenebb módszer.


ja, és ott még mindig fizikai erővel kell visszatartanod a kutyát.

ha a kutya nem fog húzni, azt egy kellemetlen élmény miatt nem teszi.

ha az én módszeremet választja a kedves kérdező, egyszerre "emlékezteti" a kutyát arra, hogy ő a falkavezér, és jutalmazza a helyes viselkedésért, ami szintén azt erősíti meg a kutyában, hogy neki jó, ha alárendelt szerepet vesz fel.



kedves kérdező, próbáld ki, amelyik tetszik.

De előre szólok, hogy lehet, de nem szerencsés egyik módszer után átváltani a másikra.

2011. nov. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
:) Már vártam hogy felháborodj,gratulálok a nagybátyádnak is meg neked is biztos hatékony a modszer és még egyetemet is kell hozzá végezni:) Én inkább megtartom kilétemet mindenféle fellengzős dumától:) Sok sikert a kérdezőnek mégegyszer!:)
2011. nov. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem háborodtam fel, csak szomorú, hogy milyen lassan tudatosul az emberekben, hogy már nem kell ragaszkodni a régi módszerekhez...


(megjegyzem a rendőrségi kutyákat is jutalomfalattal nevelik, és nem fojtóval. pedig nekik rohadtul pontosan kell teljesíteni a parancsokat. ja, és a cirkuszokban is pozitív megerősítéssel tanítják be a mutatványokat. nyilván oka van, nem?...)


mint mondtam, fojtóval is lehet nevelni, csak kicsit jobb módszerek is vannak már...

2011. nov. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Képzeld véletlen van némi közözm a rendőrkutyákhoz,de tényleg csak egy pici.ÉS sajnálattal közlöm hogy a rendőrkutya kiképzés nem másbol áll mitnsemhogy a kutyát 3 honapon keresztül kis vagy felnőtt korban totálisan megtörik,de tényleg eszetlen guaztustalan modon,és utána felépitik azt a rendszert a kutyába amit ők megálmodtak,egyszerűsitve...Minden kutyára jellemző dolgot kiűznek belőle,majd egy robottá változtatják.Iszonyat h mi zajlik le egy rendőrkutya fejébe,és itt most nem a katazstrofa mentőkről beszélek.Az még vmivel jobb eset.Egy vadállatot nevelnek aki egy ideig képes parancsszora megállni,de nem egy esetben elvetik a sulykot.csak erről soha nem számol be a média hiszen a magyar rendőrök csucsszuperek:))) Továbbá azt az elvet vallják hogy a rendszeres testi fenyités melett egyszer kell "jól" megvenri a kutyát.Ez az amivel nem értek én SEM egyet.De sajnos láttam már rendőrkutyát oldalazva véresen sétálni.
2011. nov. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

hát nagyon érdekes, amit mondasz, mert történetesen nekem is van "némi" közöm a magyar rendőrkutyákhoz.

magam is részt vehettem párnak a kiképzésén, nagyon jól tudom, hogyan töltik a mindennapjaikat ezek a kutyák.

nem tudom, Te mit láttál, hol, miről beszélsz, de hogy az ORFK kiképzőközpontjában minden a szöges ellentéte annak, amit te itt ecseteltél, az is biztos.


Te nyilván az elfogókutyákra mondtad, hogy elvetik a sulykot...

Régebben tényleg volt ilyenre példa, amikor közép-ázsiaiakat akartak elfogókutyaként alkalmazni, de a gyakorlatban sosem vetették be ezeket a kutyákat, mert rögtön torokra mentek.


Van szerencsém ismerni TEK-es elfogókutyákat is, én ott sem tapasztaltam soha túlkapást.

Egy negatívumot tudnék említeni egy konkrét kutyával kapcsolatban (egy fekete nj-ről van szó, a nevét direkt nem említem), túl játékos, még kicsit szétszórt...

De mivel ezeket a kutyákat nem ivartalaníttatják, ezt én betudom ennek.:) (+ még szokniuk kell egymást a gazdival.)


+ még egy icipici kivetnivaló, hogy a kiskutyák kennelekben vannak, de még így is rengeteget foglalkoznak velük ahhoz képest, hogy mondjuk milyen sorsuk lenne egy családi ház ŐV kutyájaként...

És mivel itt főleg belga és német juhászokról beszélünk (most nem a drogkeresőkről van szó), szerintem nyilván szebb az életük így, hogy ennyit dolgozhatnak...



Honnan veszed azt, amit fent írták a rendőrkutyákról???


És hol láttad, hogy így képzik ki a kutyákat?:O

Tényleg érdekel, mert én ilyenről rohadtul nem tudok.

De ha ez kiderül, azonnal jelentem az ORFK-s kiképzőnek, és garantálom, hogy intézkedni fognak.

2011. nov. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jobbnál jobb tippeket, majd megtalálom a saját módszerem! Én nem ítélek el senkit és semmit, de talán jobb lenne a nézeteltéréseiteket privát üzenetekkel megoldani :)

Tényleg nem azért mondom, remélem nem haragusztok!

2011. nov. 18. 14:39
 18/23 anonim ***** válasza:
52%

Kedves Kérdező!


Előbb is szólhattál volna, hogy "majd megtalálod a saját módszered", mert akkor nem pazarolom a kérdésedre az időm.:)


További szép napot mindenkinek!

2011. nov. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Az etológusokról megvan a véleményem, mióta megállapították és a nemzetközi kutya magazinban leközölték, hogy a menhelyi kutyák mind agresszívek és megbízhatatlanok. mindezt úgy, hogy fából faragott kézzel nyúkáltak az illatoson a lehetetlen körülmények között amúgyis idegbajos kutyákhoz. Áldom is az eszem, hogy nem mentem etológiára, még a végén belőlem is hülyét csináltak volna.
2011. nov. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!:)


Sajnos a megállapítás teljesen igaz, a menhelyi kutyák aktívan vagy passzívan, de agresszívek, illetve bizalmatlanok.:(


Ez nem azt jelenti, hogy nem jók, és ne fogadjunk örökbe!!!

(Nekem is 3 menhelyim van.)


Inkább arra hívja fel az emberek figyelmét, hogy milyen lelki állapotba kerülnek szerencsétlen kutyák a menhelyeken a kutyapiszkos, zsúfolt kennelekben...


Én speciel pont ennek kapcsán írom a diplomamunkám, és pont ilyen agresszív kutyák terápiás kezelésén dolgozom.

Hidd el, mindent akarunk a kutyáknak, csak rosszat nem.

2011. nov. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!