Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan dontsek : Legyen...

Hogyan dontsek : Legyen kutyam, vagy ne? Ha legyen milyen fajtat valasszak?

Figyelt kérdés

12 eves lany vagyok. Szeretnek egy kutyat ,de nem vagyok benne biztos ,hogy eleg erett vagyok egy kutyahoz. Jelenleg van egy macskam ,amelyekre nagyon vigyazok es nagyon szeretem ,csak ,hogy sajnos a legtobbszor amikor jatszanek vele el van menve ,pedig meg olyan kicsi szaros, harom honapos. A macskam melle meg jol elmenne egy kutya. Van egy szep nagy kertunk ,hazban lakok.

Amikor azon gondolkozok ,hogy szeretnek egy kutyt fel szokott marulni bennem ez a kerdes : Eleg erett vagyok ahhoz ,hogy egy kutyat eltartsak ???

Naponta tudnek vele torodni minimum 2 orat etetessel ,jatszassal ,setaltatassal meg mindennel egyutt. Sokszor azt mondjak rolam ,hogy nagyon erett ,vagyok es ugy beszelek mint egy felnott ,ezek miatt ugy erzem ,hogy eleg jol el tudnek latni egy kutyat.

A kutyat kizarolag csak udvaron tarthatom.

Nem feltetlenul most vennem meg telen ,hogy fagyjon le : Ilyen kutya kene nkm :

1. Legyen baratsagos ,csaladi kutya

2. Udvaron birja tyelen is

3. Jol kijojjon egy macskaval

4. Kezdonek is megfelelo kutya legyen

5. Konnyen idomithato legyen

6. Ne legyen tul buta kutya


2011. nov. 19. 21:52
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Elnezest kerek ,hogy ilyen hosszura huztam... Es ilyen ertelmetlenul fogalmaztam...
2011. nov. 19. 21:54
 2/27 anonim ***** válasza:
Én a goldent tudon ajánlani minden feltételnek megfelel bár azt nem tudom h kint hagyhatod-e csak ugy télen. Ha van fűtött kutyaház akkor ok.:)
2011. nov. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Koszonom nagyon szepen ,az a kedvenc kutyafajtam es ugy tudom ,hogy telen birja ,eleg egy jol szigetelt kutyahaz.
2011. nov. 19. 21:58
 4/27 A kérdező kommentje:
Egy jol szigetelt kutyahazzal
2011. nov. 19. 21:58
 5/27 anonim ***** válasza:
szerintem nézz körül menhelyen is. ha kis kutyát veszel és hozzá szoktatod a mácskához utána nem lesz baj.
2011. nov. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen ,menhelyrol a kornyeken nem tudok ,de utananezek.
2011. nov. 19. 22:03
 7/27 anonim ***** válasza:

nekem is a golden jutott először eszembe :)


nekem egy westie-m van. lakásban tartjuk, de ha egyszer megadatik, hogy kertes házban élhessek, biztos, hogy lesz egy goldenem is. :) nagyon imádom mindkettő fajtát :)

2011. nov. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen !!!
2011. nov. 19. 22:26
 9/27 anonim ***** válasza:
69%
Én ezt ajánlom : Helyesírási kézi szótár -.-
2011. nov. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

szerintem, ha van rá lehetőséged, és ez kérdés, akkor ne.

mármint amikor esőben, fagyban is el kell menned a kutyával sétálni (ráadásul én a szüleid helyében ilyen fiatalon nem hagynálak egyedül kutyát sétáltatni, mert megtámadhat másik kutya, vagy elszaladhat a tied, stb...) akkor az már azért nem akkora buli...


és a kutya sokkal többre értékel egy sétát, mint 3 óra simogatást...



ha majd kiugrasz a bőrödből, és már nem bírsz tovább várni a kutyusra, és ő lesz a szemed fénye, akit 10 év után sem (ez rengeteg idő!!) fogsz elhanyagolni, vagy akkor is elmész sétáltatni, amikor majd bulizni hívnak a haverok, akkor legyen kutyusod!:)


Amúgy épp pár kérdéssel korábban linkelt be ide egy srác 3 menhelyi labi keveréket, átmásolom ide is, hátha megtetszik!:)



jól gondold át, hogy elég sokáig kitart-e majd a lelkesedésed!:)

Ha igen, akkor jó kutyázást!:)


(ha nem, azzal sincs semmi gáz, nekem bevallom mongol futóegerekkel volt, hogy jaj de kell nekem ilyen, és egy hét múlva rájöttem, hogy én nem is tudok ezekkel mit kezdeni...) akkor majd kicsit később vállalj be inkább kutyát!:)

2011. nov. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!