Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan dontsek : Legyen...

Hogyan dontsek : Legyen kutyam, vagy ne? Ha legyen milyen fajtat valasszak?

Figyelt kérdés

12 eves lany vagyok. Szeretnek egy kutyat ,de nem vagyok benne biztos ,hogy eleg erett vagyok egy kutyahoz. Jelenleg van egy macskam ,amelyekre nagyon vigyazok es nagyon szeretem ,csak ,hogy sajnos a legtobbszor amikor jatszanek vele el van menve ,pedig meg olyan kicsi szaros, harom honapos. A macskam melle meg jol elmenne egy kutya. Van egy szep nagy kertunk ,hazban lakok.

Amikor azon gondolkozok ,hogy szeretnek egy kutyt fel szokott marulni bennem ez a kerdes : Eleg erett vagyok ahhoz ,hogy egy kutyat eltartsak ???

Naponta tudnek vele torodni minimum 2 orat etetessel ,jatszassal ,setaltatassal meg mindennel egyutt. Sokszor azt mondjak rolam ,hogy nagyon erett ,vagyok es ugy beszelek mint egy felnott ,ezek miatt ugy erzem ,hogy eleg jol el tudnek latni egy kutyat.

A kutyat kizarolag csak udvaron tarthatom.

Nem feltetlenul most vennem meg telen ,hogy fagyjon le : Ilyen kutya kene nkm :

1. Legyen baratsagos ,csaladi kutya

2. Udvaron birja tyelen is

3. Jol kijojjon egy macskaval

4. Kezdonek is megfelelo kutya legyen

5. Konnyen idomithato legyen

6. Ne legyen tul buta kutya


2011. nov. 19. 21:52
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

én is 12 éves vagyok, éppen érett lettem egy kutyához ;) nekem egy kicsi tacsi keverékem van, nagyon szeretem...pont a napokban volt az hogy sétaközben leszedte a nyakörvét és nekilátott az elszökésnek, de a gondos gazdija (azaz én :D) minderre találtam megoldást..szóval nem kell félni ilyen csak akkor történik meg ha nem vagy figyelmes...illetve ha szörnyen rossza kutyád :)) de ha elő is fordul általában annyira kötődnek a gazdához a kutyák, hogy nem képesek túl messzire menni nélkülünk. Szerintem is golden lenne jó neked, vagy egy kisebb testű... nekem amikor kaptam a kutyám, beagle volt a kedvencem, de ők tapasztaltabb embereknek valóak.. szerntem is nézz körül menhelyen, mert ott figyelembe tartják mi lenne a legjobb nekünk..és a kutyának :D


aki írta azt hogy egy helyesírási kéziszótár lenne a megfelelő neked, annak csak úgy mondanám... : nézz már egy kicsit magadba -.-


Szerintem LEGYEN kutyád!! ez egy olyan lehetőség amit kár lenne kihagyni ;) Jó kutyázást :)

2011. nov. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Arany retriever


ezek között csak találsz valamilyen fajtát: :)

[link]

2011. nov. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Ha a cicáddal is így törődsz, nyugodt szívvel ajánlom hogy legyen kutyád. A cica azért szökdös el a kezed alól, mert a cicák nagyon önállóak, ha gondolnak egyet hogy unják a simit már ott sincs huss!

Kutyát először ne túl nagyot válassz, inkább kis vagy közepes termetűt, lehetőleg hosszú vagy drótos (azaz göndör, keményebb szőrűt) ezek nem fáznak odakint.

Ajánlom figyelmedbe a menhelyeket, ahol már egy ideje bent van a kutyus, meg tudják mondani kijön-e a cicával, gyerekekkel, s egyébként is milyen viselkedésű.

Hol laksz?

2011. nov. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Ismét 17.43-as vagyok!

[link]

[link]

[link]

Igen, utolsó egy csodaszép coboly színű spániel. Nem is értem mit keres az ebtelepen...?

Ha megírod hol laksz, szívesen segítek böngészni neked kutyust. :)

Mi is így fogadtunk örökbe, neten találtuk. Ilyen hálás és bújós kutyát még nem láttam, imádjuk.

2011. nov. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Romaniaban ,lakok Erdelyben ,Kolozsvaron ,emiatt nem nagyon hiszem ,hogy tudsz segiteni a menhellyel kapcsolatban ,Koszonom Szepen Mindenkenek !!!!!
2011. nov. 22. 17:53
 26/27 anonim ***** válasza:

Menhely linkelő vagyok ismét. Szerintem van menhely Kolozsváron vagy környékén is! Vagy ebtelep vagy hasonló. Sajnos sok a gazdátlan kutya, pedig nagyon sok aranyos, kedves, hálás és szép kutya van ott. Kérlek ne ragaszkodj a fajta tisztához, ha nem muszáj. Hidd el, ahogy a szemedbe néz, nem akarsz másikat és ha hazaviszed 2 nap múlva le se tojod hogy köze sincs a goldenhez, elfelejted amikor a fejét az öledbe teszi és simogatod azt aki CSAK A TIED! ;)

Nagyon jó érzés! Remélem lesz kutyád, s remélem megmentesz egyet a végleges elaltatástól vagy egy rossz körülményből. Szívem szakad meg értük... mi már tervezzük még egy megmentését. :D ...pedig panelban élünk. :)

2011. nov. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

hát én 9 éves koromban egyedül sétáltattam póráz nélkül a németjuhászomat, mert nagyon megbízható volt, igazából ő vigyázott rám nem én rá :))Azóta volt már több kutyám is. Ilyen kóborkák akiket az utcán találtam és hazavittem de aztán lett gazdija mindegyiknek

Most 15 vagyok és enyém világ legrosszabb németjuhásza, és imádom :) Amúgy nincs olyan hogy nem foglalkozol vele, egyszerűen muszály kimenni hozzá, ha az ajtóban áll a labdájával nyüszít és csóválja a farkát :)

2011. nov. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!