Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebadó? Vélemények? Beszélgessü...

Ebadó? Vélemények? Beszélgessünk az Ebadóról

Figyelt kérdés

2011. nov. 20. 23:11
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Abban másabb, hogy magyar fajta. Magyarországon magyar fajta kutyára nem kell fizetni, és ez így helyes. Tudom, hogy sokakat ez most nagyon sért, nem azért mondtam, mert lenézem a többi fajtát, de most gondoljatok már bele. Egy országnak a saját állatfajtáit kell támogatnia. Ez így helyes.
2011. nov. 21. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim válasza:
8%
Hát utolsóval nem értek egyet..ha nekem nem tetszenek a magyar fajták? Sztem ez nem igazságos...
2011. nov. 21. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
A sinka is magyar fajta, mégis kell rá fizetni csak azért, mert nem törzskönyvezik őket.
2011. nov. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
A 0:49-estől kérdem: Miért nem kell a tenyésztőnek adót fizetni? Ezt te hol olvastad?
2011. nov. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

"Kuvaszom meg pulim van, úgyhogy engem nem érint a dolog. "

Törzskönyves kutyusok? Mert csak akkor él az adómentesség!

2011. nov. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

A tenyésztő válaszoló felvetésére reagálnék.

Véleményem szerint, ha valaki elismert, jó tenyésztő, a kutyái keresettek, akkor simán be tudja építeni a kölykök árába az ebadót. Az, hogy mondjuk 10 rugóval többe kerül emiatt egy kutya, nem olyan nagy befolyásoló tényező egy 100 forint feletti vételárnál, főleg ha a kutyái tényleg annyira jók.

2011. nov. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
90%

Én alapvetően egyetértek az ebadóval, de nem ilyen formában. Nem jó, hogy november közepén megszavaznak egy adót, amit január 1-től már be is lehet hajtani.


A legcélravezetőbb az lett volna, ha 2013-tól vezetik be, és 2012-ben ki tudják dolgozni alaposan, mert így, ahogy jelenleg elfogadták nem fog működni.


2012-ben be kellett volna vezetni a kötelező microchip-et, minden kutyába, ezzel egy időben összeírni az "összes" kutyát az országban.


A kormánynak rá kellett volna szánni egy bizonyos összeget, hogy chip-beültetési és ivartalanítási akciót szervezzen az ország egész területén...ez nem kis beruházás lett volna, de ha élhetőbb országot akarunk, akkor azért lehetne haszontalanabb helyekről is pénzt elvonni: pl. minden lakosnak kiküldött alkotmány, vagy különböző levelezések összege, melyet a kormány arra költ, hogy kikérje a lakosság véleményét olyan dolgokról, amiről aztán maga dönt.


1 év alatt ezeket a dolgokat meg lehetne oldani, és akkor jogos lenne az ebadó.


DE:


- való igaz, hogy csak akkor van értelme az örökbefogadott kutyák adómentességének, ha azok ivartalanítva vannak

- magyar fajtára vonatkozó adómentességet csak és kizárólag a tk-es kutyákra vonatkozóan állapítsák meg, mert a papír nélküli "magyar fajtának mondott" kutyáknak semmi értelme...a törzskönyvezett állomány genetikájának fenntartása a cél, nem pedig a magyar fajtát szaporítók támogatása.

- a veszélyes kutya kifejezés pontosítását ne a kormánytagok, hanem szakemberek állapítsák már meg...sok képviselő azt sem tudja, hogy mi az a microchip, miért ők döntenek erről

- a tenyésztőknek (csak levédett kennelnévvel rendelkező tenyésztők számítanak tenyésztőnek) 3 kutyáig számítanák az adót, utána adómentesség.

- a 4 hónapos korig számított adómentességet ki kellene tolni (tenyésztőknél) 1 éves korig, mert a szaporító már túl ad rajta 5-6 hetesen, de egy tenyésztő lehet, hogy kivárja az 1 éves kort, mert látni akarja, mi lesz a kutyából.


Ha a kormány, az önkormányzatok, az állatorvosok, a MEOE összefognak, és nem csak a pénzt látnák ebben a dologban, akkor igenis lehetne normálisan kidolgozott ebadót bevezetni, melyet teljes egészében vissza tudnának forgatni a felelős állattartásért való közdelembe.


Ha az ebadó bevezetését megelőzné az ivartalanítási akció, akkor az egy kutyát tartó családok is meg tudják oldani a dolgot.


Ebben a formában ez a törvény kivitelezhetetlen.

2011. nov. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
90%

Építsük be az árba? ezt komolyan mondod? Nálam évente- két vagy több évente van egy alom nagyon átgondolt párosításból, születik mondjuk 6 kölyök 1 et megtartok (bár mostani alomból 3 at tartottunk meg) akkor marad 5 kiskutya a fajtába gyakori a színhiba mondjuk az is van az alomban 1-2 kölyök így marad 3-4 kiskutya...ha bele is építeném az árba az 30 ezer forint de itthon van jelenleg 12 kutya..

közel se hozza vissza az árat, ez max annak éri meg aki folyamatosan vagy legalább évente hoz le almot... én ezt nem tehetem meg (és sokan mások se)azért nem hozok le almot, hogy szülessen egy alom arra kapacitásom, hogy minden évben kölyköt tartsak meg pedig nincs (egy időben a társban tartással próbálkoztunk és az meg nem jött be)egy szukámtól max 2 alom szokott születni de az a szuka 6 évig ivaros így adóköteles...


Mindezzel csak a hozzászólásokra reagálnék... de ahogy látom mindenkinek csak ez ragadt meg abból amit leírtam..

2011. nov. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

- magyar fajtára vonatkozó adómentességet csak és kizárólag a tk-es kutyákra vonatkozóan állapítsák meg, mert a papír nélküli "magyar fajtának mondott" kutyáknak semmi értelme...a törzskönyvezett állomány genetikájának fenntartása a cél, nem pedig a magyar fajtát szaporítók támogatása. - ez bele van írva a törvénybe. Magyar fajta az aki TÖRZSKÖNYVES


- a 4 hónapos korig számított adómentességet ki kellene tolni (tenyésztőknél) 1 éves korig, mert a szaporító már túl ad rajta 5-6 hetesen, de egy tenyésztő lehet, hogy kivárja az 1 éves kort, mert látni akarja, mi lesz a kutyából. - plusz ott vannak azok a kölykök mint nálam is akik várják a titert vagy más miatt nem tudnak még utazni , jelenleg 2 olyan kutya is van nálam akik már 10 hónaposak de a titterre még várunk (Angliába a jan 1 re várunk mert a titter csak februárba járna le viszont Ausztráliába még kérik jan 1 után is vértesztet így z a kölyök februárig itt lesz tehát már fizethetek utána adót)

2011. nov. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

"magyar fajtára vonatkozó adómentességet csak és kizárólag a tk-es kutyákra vonatkozóan állapítsák"


Ez most egy óhajtó mondat akart lenni? Csak azért, mert a törvényben is ez van. Csak a törzskönyves magyar fajták adómentesek, tehát ez az óhajotok teljesült. De amit már egy másik helyen is felvetettem csak nem reagált rá senki: A MEOE törzskönyv államilag nem elismert! Akkor most mi van? Egy törvény végrehajtása során elfogadnak egy deklaráltan államilag nem elismert papírt, vagy ha nem, akkor melyik szervezet által vezetett törzskönyvet fogadják el?

2011. nov. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!