Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebadó? Vélemények? Beszélgessü...

Ebadó? Vélemények? Beszélgessünk az Ebadóról

Figyelt kérdés

2011. nov. 20. 23:11
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Elviekben a MEOE tk bár államilag nem elismert de az FCI mint nemzetközi szervezet elfogadja ezért nagy valószínűséggel el kell, hogy fogadják ha nem is mint MEOE papírt de mint nemzetközileg elismert papírt
2011. nov. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
TEGYÜK FEL! mi van akkor ha az én kutyám ivartalanitott, de agresszív, és mondjuk még ráadásul magyar fajta??
2011. nov. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kérdés, hogy egy "agresszív" minősítés mindent felülír, tehát fizetni kell érte.
2011. nov. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

"Kuvaszom meg pulim van, úgyhogy engem nem érint a dolog. "

Törzskönyves kutyusok? Mert csak akkor él az adómentesség!



Igen, törzskönyvezett kutyusok, úgyhogy mentes vagyok az ebadótól.


Nem kell szeretned a magyar fajtákat, senki nem kötelez rá.


Amúgy az önkormányzat dönti el, hogy mennyi legyen az ebadó. Csökkentheti az árat, vagy akár nem is muszáj beszednie.

2011. nov. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Na, milyen jó kis válaszok alakultak ki!

Azt nem tudjátok, hogy a pénzt mire fogják fordítani?

Vagyis mire "szánják" ?

2011. nov. 23. 21:49
 26/29 anonim ***** válasza:

Az követhetetlen lesz - szerintem. A mi községünkben jövőre még nem vezetik be. Ha a teljes összeget vissza kell fordítani a felelős ebtartás elősegítésébe, a menhelyek támogatására, stb. akkor ebből az adóból az önkormányzatoknak nem lesz haszna, így nem is biztos, hogy érdekük bevezetni.


Ha a kormánynak ezzel az adóval az lenne a célja, hogy ne legyenek kóborkutyák, és ne legyen annyi kutya menhelyen, akkor egyszerűen meg lehetne oldani ezt a dolgot:


1. kötelező tenni a microchipet: ezt ellenőrizni hatóságilag. Abból az 1,4 milliárd forintból, amennyivel a képviselők jövőre többet költhetnek már meg lenne az állami támogatás egy része ahhoz, hogy minden kutyába kerüljön microchip.


2. állatvédelmi törvény maradéktalan betartatása: sajnos a törvény egyelőre csak papíron létezik...nincs komoly büntetés az állatkínzásért, a nem megfelelő állattartásért, vagy azért, ha valaki az utcára dobja a kutyáját. De még lehetne sorolni.


1 év alatt nem lehet megváltani a világot, és az ebadó sem fog ezen segíteni. Én ismerek olyan mudi tenyésztőt, akinél 30-40-50 kutya van irgalmatlan körülmények között, de ő tenyésztő, akinek tk-ezett magyar fajtái vannak, így mentesül az adó befizetése alól.

2011. nov. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:

Mi van akkor, ha egy "magyar fajta" kutya megszexel egy nem magyar fajtát??

A születendő kiskutyák minek fognak számítani adó szempontjából??

2011. nov. 25. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Csak a származási lappal rendelkező, fajtatiszta magyar fajták számítanak magyar fajtának, tehát magyar fajtának látszó, fajtatisztának mondott kutyák, vagy keverékeik nem.


Jelezze valaki, ha ő már tud valamit, bevezetik-e valahol ezt az adófajtát.

2011. nov. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 pavandava válasza:
OLVASD EL! Mi van akkor, ha van egy nagyon szegény család, akiknek a gazdagságuk a szeretet és a kutyájuk/kutyáik, ők, hogy fizetik be ezt az adót, még enni se tudnak, se ők, se a kutya, de a szeretet megvan, most dobják ki a kutyát, vagy mi?
2011. dec. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!