Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni egy kóbor...

Mit lehet tenni egy kóbor kutyával aki másokat támad?

Figyelt kérdés
A környékünkön , pontosabban 1 utcával lejjebb él egy 80+ öreg nénike a kutyájával aki állandóan kiszökik a kerítésből hiába köti ki , amikor egyszer arra sétáltam a kutyámmal meglátott kimászott a kerítésen és nekünk támadt csak úgy ... felkaptam az ölembe a kutyám és ez a másik kutya szépen megharapott pár helyen a fenekemnél és hátul a combomnál . Elmentünk sebészetre , ők eljárást indítottak a kutya és gazdája ellen , de vmiért ez megszakadt . Azóta is kértük a nénit ,hogy ne engedje ki . Pár hónappal később tudom hihetetlen de dec.24.-én kivittem a kutyám és mikor jöttem hazafelé az utcánkba kóborolt az a kutya és megint nekünk esett ... a kabátomból tépett ki darabokat , azt ki is fizetettük a nénivel .De mivel nem lett nyoma a harapásnak ennyibe maradtunk , meg hogy zárja be az a kutyát ! Azóta még 2 kutyát sétáltató gyereknek neki támadt tudtommal , és még ma reggel is láttam az utcánkba ! Már félek ki menni 2 harapás után ! Az öreg hölgy meg nem bírja felfogni a dolgokat ! Mit lehet tenni ilyenkor ,hogy elvigyék a kutyát ?!
2011. nov. 23. 17:43
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Az előző kommenthez még annyit, hogy miután már 2x megharapott a bátorságom a béke feneke alatt van , és ha meglátom már remegni kezdek ,úgy hogy nagyon fel kéne spanolni magam ,hogy megrúgjam ,de hozzá kell tennem már 1 éve nem találkoztam vele szemtől szembe ,csak láttam mondjuk távolról vagy a lakásból . Másik kommentelőnek : volt köztünk kb 20 méter , amikor mentem egyszer csak hátra néztem és futott felém nem vicsorítva de láttam a testtartásán ,hogy nem nyalakodni akar . Meg láttam ,hogy nem engem ,hanem a kutyámat akarja bántani . Hiába ordítottam a fájdalomtól , vagy ,hogy valaki rángassa le a kutyát rólam , senki nem segített ,meg nem is láttam senkit a környéken :(.
2011. nov. 23. 21:22
 12/14 anonim ***** válasza:

:( sajnálom!


De nagyon jó, hogy még így is ennyire állatbarát Vagy, és nem akarod azt a kutyát a halálba küldeni, ezért minden tiszteletem a Tiéd!!


Akkor hát csak a paprika spray marad, mert ha a kutya ilyen távolról ilyen vehemenciával közeledik, ott az ellenszegülés sem sokat érhet...


Én a nénikét most hagynám nyugiban, nyilván bezárná a kutyát rendesen, ha tudná...


Persze ezt csak a Te szemszögedből mondom, az már más, hogy másokat is megtámadott már...


Ha egyszer lefújod a paprikával, többet nem lesz kedve megtámadni, nem éri meg neki megkockáztatni...

Tudom, hogy nem egy nagy megoldás, nálam is volt, hogy gáz spray volt (ami ugye illegális, de maguk a rendőrök mondták, hogy legyen csak nálunk, és ha használjuk, és bíróság elé kerül az ügy, csak annyit mondjunk, hogy a földön találtuk.)


De a paprika spray még legális is...



Remélem, lelkileg is sikerül majd feldolgozni a történteket!

2011. nov. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ja, meg még azt akartam mondani, hogy nekem is volt, hogy egy "trauma" miatt pszichiáterhez kerültem, mert nem tudtam feldolgozni egyszerűen.


Tenni sem tudtam ellene, ami persze még jobban hergelt...


A kulcs ennyi volt:

Engedd el.


Tudom, nagyon nehéz túltenni magad egy ilyen eseményen, pláne, hogy nem egyszer fordult elő...

De talán ha ott van nálad egy ilyen önvédelmi akármicsoda, akkor kicsit nagyobb biztonságban érzed magad...

Inkább próbáld elfelejteni, vagyis megérteni és elfogadni a dolgokat.


Változtathatnál rajta (sintér), de ezt az utad mint írtad, nem akarod járni. (Hála a jó égnek.)


Akkor marad az elengedés...

Sajnos adódnak az életben ilyen brutális helyzetek...

De örüljünk annak, hogy senkinek nem esett komolyabb bántódása, és nagyjából ennél többet nem tehetünk az ügyben...



Paprika spray...

(Az azért is jó, mert ha egy ennyire behergelt kutyának visszarúgsz, úgy kapja el a lábad, hogy pislogni sincs időd... a paprikától viszont nem lát, prüszköl, mindennel tud foglalkozni, csak a támadással nem. és megjegyzi. és legközelebb nem kockáztatja meg a támadást...)

2011. nov. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
köszönöm az ötletedet ! A héten szerintem venni fogok egy paprikaspray-t csak azt nem tudom még ,hogy hol árusítják és ,hogy mennyibe kerül :)
2011. nov. 24. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!