Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pont ebadó? Macska,...

Miért pont ebadó? Macska, kigyó, tengeri malac, nyúl is háziállat!

Figyelt kérdés
2011. nov. 25. 17:00
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
"Nem kell q sok pénzt, időt, és energiát áldozni"Nem kellene a sok pénzt elherdálni meg elsikkasztani aztán lenne erre is és nem a szegény emberről lehúzni mégy egy bőrt ami már nincs rajta,mert épphogy van ételre pénze stb.stb.stb.
2011. nov. 25. 21:15
 12/19 anonim ***** válasza:
LOL. Székesfehérvár-Kisfaludon laktam, tudod, azért nem látsz a városban kóbor kutyát, mert a kedves városiak ide hozták ki őket. Meg Maroshegyre, Feketehegyre, illetve a Takarodó útra az állatmenhely környékére. Volt olyan aki kihozta, kikötötte az erdőben, a kutya letépte magát, hazament, aztán a "gazdája" agyonverte. Mondjuk az pont nem lett kóbor kutya, de jó neki.
2011. nov. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"épphogy van ételre pénze stb."

Mint azt már többször is írtuk, kutyát tartani nem kötelező.

2011. nov. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

figyelj, úgy se lesz igazad!!!!



A macskák mások mint a kutyák. Szerinted macskából sooookkkkaaalll TÖBB van a utcákon mint kutyából??? Vagy netán kóbor kígyó is van??? A tengerimalac csak úgy sétál az utcán. Székesfehérváron is lehet attól kutya, hogy nem látod.


Ui.: Te egy akkora hülye vagy!!!

2011. nov. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Azért fizessek ebadót,mert vannak olyanok akik kirakják a saját kutyájukat,mert pl.megunták?Van több olyan dolog is amire lehet fogni,csakhogy adózzak.Ezzel az adóval semmit nem fognak megoldani.Kell az önkormányzatoknak a pénz és erre kell fogni.

"Mint azt már többször is írtuk, kutyát tartani nem kötelező."

Akkor én is elviszem a két kutyámat a menhelyre aztán tartsák ők el!


Vagy tegyük fel befizetem az ebadót és ha látok egy kóbór kutyát,akkor feljelenthetem az önkormányzatot hisz azért fizetem az adót,hogy ez ne legyen,nem?


Hiába is fizetjük ki az adót ha jövőre államcsődöt jelentünk,mert a kormány eltőzsdézte az emberek pénzét.Biztos nektek nem terheli meg a pénztárcátokat az a 6000Ft/eb.Aki meg itt hülyézik először gondoljon bele más milyen helyzetben van/lehet és nem az észt osztani!

2011. nov. 26. 10:15
 16/19 anonim ***** válasza:

szia!


Én szerintem meg igazad van. én is elvárom, hogyha befizetem a 60000Ft-os fizetésemből az ebadót, mai nem lesz egyszerű, akkor ne legyen kóbor kutya, mai megtámad, legyen ingyenes veszettség oltás, meg egyebek. Valamit kapjak érte! Vagy pedig számoljanak el minden fillérrel, ne tegye senki sem zsebre az önkormányzatnál!

2011. nov. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

*ami

bocs, mostanában sokszor félregépelek.

2011. nov. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Az ebadóból 2 hónapig etetem a kutyámat!Akkor most mondjam neki,hogy nem kapsz enni 2 hónapig,mert az állambácsi úgy döntött,hogy ezt be kell fizetnem.Se az én se a kutyám érdeke az ebadó!
2011. nov. 26. 12:07
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kerédező!

Hogy miért nincs macska és tengerimalac adó? Azért mert pl a macskát könnyen le lehet tagadni. :) A macska ha még kertesházban is él kóborol össze-vissza és nincs ráírva, hogy ez kinek a cicája!! A kutyával más a helyzet, a kutya az ember legjobb barátja és hűséges társ! És az ember közelében szeret élni!! Az, hogy te itt sírsz, hogy nincs pénzed az ebadóra az a TE bajod!!! Az ilyen embernek pedig szerintem NEM KELL KUTYA!!! Hogy miért is??! Ne a kutya szenvedjen azért mert a gazdi elveri a pénzt másra!! Az emberek sokkal több felesleges dologra kiadnak több ezer Ft-t!!! Jó dolog az ebadó és én támogatom!! Pedig képzeld csak: Szegény vagyok alíg van pénzem kajára (ami talá nem is baj, mert nem fogok elhízni:) ) De mégis tartok kutyát!:) Csivavám van!! Mindent megadok neki! Évi oltások kombinált+veszettség elleni+a féregtelenítés egy évben 10ezer Ft! A kutya teljes költsége ha az ebadót is beleveszem (az az évi 6ezer Ft) Egy évben mindennel együtt 50ezer Ft! De a csivavám mindent megkap!!!! Nekem vannak ruháim, dolgaim és fent tudok tartani magam de Nekem a kutya az első!!! Inkább magamnak nem veszek meg valamint vagy nem megyek el éppen valahova de a kutya mindent megkap tőlem, mert szeretem és fontos nekem!!!! :) Jobb lenne a világ , ha sokan így vélekednének a kutyatartásról mint Én! És sajnos sok kutya fog meghalni, vagy az utcára kerülni, de egy-két év és beáll a béke!!! Luxus lesz a kutyatartás de az igazi kutyások fennmaradnak!!! És nem lesznek szaporítók, vagy menhelyes kutyák vagy láncon tartott éheztetett kutyák akiket csengő helyett használnak egyes barmok!!! Csak normális kutyatartók lesznek!!!! Remélem pár év és eljön ez a világ!!! Magyarországon is normalizálódik a kutyatartás! Ja és természetesen minden kutyában chip lesz és ivartalanítva is lesznek!!!(persze a hobbi ebek!:) aki tenyésztő az nem, de értitek,hogy mire gondolok:) ) Szép napot!

21/L

2011. dec. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!