Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a közép-ázsi...

Mi a véleményetek a közép-ázsiai juhászok által széttépett westie esetéről?

Figyelt kérdés

Aki még nem hallott volna róla:

[link]

Vajon a gazda hibája volt, hogy a kutyái ilyen agresszívak lettek, vagy a fajtajellemzők miatt történt?


2011. nov. 27. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát a Káj alapból egy támadós fajta de meg lehet nevelni! Az meg a gazda felelőssége ha nem foglalkozott eleget a kutyáival meg amúgy is mit kerestek az úton a kutyák.
2011. nov. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én eddig egy kájjal találkoztam úgy hogy a kutyám is nálam volt és agondolkozás nélkül nekünk jött pedig még ellenkező neműek is voltak. Én szeretem a "kemény" kutyákat de azok a fajták akik ennyire képtelenek alkalmazkodni a mai élethez, számomra elfogadhatatlanok.
2011. nov. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
75%

Messziről tisztelem és csodálom ezt a nagyszerű fajtát, de valóban nem nagyvárosi környezetbe, illetve szűk kertes házakba való.

Amikor életemben először láttam ilyen fajtájú kutyát, ráadásul néhány utcányira tőlünk, nem értettem, hogy miért írják azt a fajtaismertetők, tenyésztők, kutyatartók, hogy póráz nélkül csak ott lehet sétáltatni, ahol egyetlen ember és állat sem bukkanhat fel.

Ez a kutyus Leó volt, egy vörös-fehér félhosszú szőrű, vágott fülű kan, aki a normálisan viselkedő ivaros kan kutyákkal is közömbös volt. Emberekkel semmi problémája nem volt az utcán, amíg hozzá nem nyúltak :) Én reflexből majdnem végigsimítottam, mikor gazdi szólt, hogy inkább ne. De mindig póráz nélkül sétált az utcákban és a Duna-parton is sok kutya között, utaknál megállt, parancsra visszament gazdihoz és láb mellett ment.

Egy extra jól nevelt nyugis példány volt...legalábbis ahhoz képest, amit olvastam azóta a fajtáról.

Tavaly megismertem egy másik káj-t, szintén ivaros kan, kölyökként oviba, aztán suliba hordták, egészen sokáig bandázott a kutyákkal, de 7-8 hónaposan már bringás lábán kiszakította a gatyát pórázon!!! Gazdi tanította, de elég gyenge kézzel.

Ezeket a pásztorkutyákat extrém módon kell szocializálni a mai világba, biztonságos helyen tartani, és kizárólag felügyelettel utcára vinni.

A fenti esetben a gazdit örökre eltiltanám a kutyatartástól, kártérítést fizettetnék vele és talán még letöltendő börtönre is ítélném. A két káj itt csak áldozat, remélem nem altatják el őket, jó gazdinál szuper kutyák lehetnének.


Velünk is rendszeresen történt olyan eset, hogy sétálunk, 95 %-ban póráz nélkül, és kapu mögül kiront egy kutya, egyenesen a kutyámnak támadva. És még a gazdi van felháborodva, ha lerúgom a kutyáját, vagy az én kutyám is kicsit kilyukasztja...hogy miért van póráz nélkül. Hiába mondom, hogy ilyen esetben a póráz is felesleges, hisz a támadó kutya így is meg tudná támadni.

Legutóbb ismerős 3 kutyájával sétáltunk pórázon, enyém láb mellett jött szabadon. Kislány ment haza, nyitja a kaput, staffiféle keverék kiront, egyenesen az egyetlen kanra, az én kutyámra. Üvöltésre-rúgásra iszkolt vissza a kertbe.

Gazdinak mondtam, hogy legalább megvárta volna, míg elmegyünk a közelből, ha már nem tudja benntartani kutyáját a kertben

2011. nov. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

nekem van káj ivaros kanom, előtte volt szukám...


imádom ezt a fajtát, és nagyon remélem, hogy nem lesz divatkutya, mint a kau, mert a sok felelőtlen gazda kezében igazi gyilkológéppé válhat.


a kiskutyát és a kislányt nagyon sajnálom, de a kájokat nem altatnám el, nekik ez a "dolguk"...

valóban, ők is csak áldozatai egy rossz gazdának.

pont ezért írják a tenyésztők és a gyakorló gazdák, hogy csak pórázon érdemes sétáltatni, vagy max. ott elengedni, ahol a madár se jár.



én januárban megyek a kájommal az őrmezei kutyasuli alapfokára, az oviból már kinőtt.

egyelőre nagyon nyugis, higgadt, szófogadó kutya - bár még nagyon kajla is... (8 hónapos)


múltkor a mezőn sétáltattam, és csak 1 percre vettem le épp a pórázát, hogy odamehessen az itatóhoz, de nekem ne kelljen a sárban tocsogni... mire felnézem, jött egy lovas... annyit mondtam magamban, hogy "basszus".

nyugodt körülmények között gyönyörűen bejön azonnal, de ilyen helyzet még nem volt...



a kutyám naná, hogy megindult a ló felé, az megállt, a lovas kiabált rá, én meg elkezdtem futni a másik irányba és magas, kedves hangon hívtam...(mintha egy csivim lenne...:D)

működött, senkinek semmi baja nem lett (amúgy is a ló inkább a kutyámban tett volna kárt, minit fordítva)...

meg amúgy is a futásán látszott, hogy játszani akar odamenni, vagy érdeklődni, de nyilván a ló nem örült volna ennek...

Azóta még ott sem engedem el, autóba teszem, és egy teljesen elszigetelt részen sétáltatom, ahol csak egy stricivel találkoztam, azt hitte, valami kuncsaft jött... azóta békén hagy minket...

2011. nov. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fajtajellemzők miatt történt, akkor is a gazda hibája. Veszélyes kutyát "megjavítunk", vagy ha nem megy, jól elzárjuk, ez a minimum.
2011. nov. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Én sem értem, hogy miért kell egy zsebkendőnyi kertben 4 ilyen kutyát tartani. Vagyis értem, a konkrét esetben szaporítás céljából tartotta az illető, úgyhogy duplán elítélem még akkor is, ha esetleg nem okoztak volna kárt a kutyái! Igen, a fajtajellemzők miatt történt, egyszerűen kiterjesztették a kutyák a territóriumukat az utcára, ami ennél a fajtánál nem meglepő. Ez még nem lett volna baj, ha nem felejti nyitva valaki a kaput. Sajnálom a kislányt, remélem kap egy másik kutyust és talál magának normális kutyás sétapartnereket, akik mellett ismét megtanul bízni a nagyobb kutyákban is!


Mi párszor találkoztunk két KÁJ szukával séta közben, és azok is szoktak morgolódni az én kan kutyámra annak elenére, hogy az enyém egyrészt nagyobb náluk, másrészt úgy megy el mellettük, hogy tudomást se vesz róluk. Érdekes módon a velünk levő kisebb kutyákkal nem foglalkoznak.

2011. nov. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak olyan embernek szabadna ilyen kutyát adni, aki azt a környezetet tudja biztositani a számára, ami fajtajellegéből adódóan a számára tökéletesen megfelel. Ezek a nomád juhászkutyák teljesen más vérmérsékletűek. Tisztelem, és csodálom őket, de nem kertvárosba valók.
2011. nov. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A KÁJ-ok gazdáját tartom hibásnak. Persze, hogy fajtajellemző az agresszió, legalábbis nyilván nem egy bernáthegyiről van szó, de eleve nem engedném, hogy ilyen kaliberű kutyákat városban tartsanak, sőt talán még falu belterületén se nagyon. Vagy ha már tartanak, csináltassák meg a kaput.

Nem való mindenkinek a kezébe ilyen kutya, nekem pl. nagyon tetszenek, de nem tartanék, mert tudom, hogy nem lennék képes megfelelően kontrollálni.

Sajnos ennek az lesz a vége, hogy a kutyákat kiirtják, és egy új bélyeget nyomnak a fajtára ahelyett, hogy a gazdának néznének rendesen a körmére.

Szerencsétlen kislány meg járhat pszichológushoz évekig.

2011. nov. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szerintem egy igazi káj-jal lehet próbálkozni hogy szocializálódjon, sok szerencsét a gazdának hozzá! Nagyon kicsi az esélye annak, hogy sikerüljön is...
2012. ápr. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Aziz válasza:
egy Káj-nak mindig is az volt a dolga, hogy őrizze a területét, és ahól szabadon járkálhat azt az ő terültének érzi! itt teljesen a gazda a felelős
2013. márc. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!