Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen következményekkel jár,...

Milyen következményekkel jár, ha nem fizetek ebadót? Mert hogy nem fogok, az fix!

Figyelt kérdés

Mindenki tudja, hogy ez "nagy magyarország" újabb hülyesége, és parasztvakítás az, hogy a menhelyek ebből valamennyit is látni fognak (esetleg több kutyát...)...

Véleményt nem kérek, azt már eleget olvastam itt, de mi lesz a következmény?


2011. nov. 29. 20:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Félreértettél én vagyok a kutyafuttatós.Nem azért írtam mert azt hiszem arra költik hanem épp én is az ebadó ellen vagyok mert ha be akarják vezetni akkor cserébe mi kutyások is kapjuk valamit mert ez így nem túl reális.Igaz nekem örökbefogadott nem kell fizetnem de attól függetlenül felháborítónak találom.
2011. nov. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Valőszínüleg befogják hajtani valahogy, vagy a fizetésedből vagy valahogy, (elnézést, nem rátok, csak a többi kérdést illetően), a magyarok elvárják, hogy már legyen meg a kutyafuttató, meg minden mielőtt kifizetnék az adót, de kifizetni tuti nem fizetnék ki, és ez annyira cinkes, hogy pont azok használnák a legtöbbet, akik nem fizetnék be, vállaltál kutyát, akkor ezt is vállald, mostmár hozzá tartozik ez is a kutyatartáshoz.Egyébként, ha a pénzt nem a menhelyekre költenék elhihetitek, hogy az elmélet már az első évben véget érne, mivel a rossz hír gyorsan terjed.
2011. nov. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 dizus ***** válasza:
Mivel az ebadót Neked az önkormányzatnak kell befizetni,így nagyon egyszerűen az önkormányzat által Neked adott támogatásból,segélyből és bármilyen hozzájárulásból vonják majd le.Ez bevett dolog külföldön is,csak ott nemigen van olyan állattartó aki ne fizetné be!
2011. nov. 30. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Minden után fizetek adót. Az oltások, a féreghajtó tabletta, a tápok, a húsok, a törzskönyvek, a chipek.

És ha már fizetni kell, akkor mindenki fizessen. Ha meg kivételezünk, akkor a tenyésztők miért nem mentesülnek. Náluk nem születik felesleges alom. A sportkutyákkal mi a helyzet? Aki eddig nem fogadott örökbe, ezután sem fog. Aki elletni akar orrba-szájba viszont ugyanugy fog továbbra is.

És még be is hajtják. Hát ragyogó. csak azt nem értem, hogy anno a veszettség elleni oltás árába már beletették. Az most hova , kihez vándorolt?

2011. nov. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Számomra az a felháborító, hogy településenként változhat az adó mértéke. A csóróbb falu majd behajtja a 6000-et, egy másik pedig csak jelképes pár száz forintot kér majd? Az a kutya nem ugyan olyan, mind a két helyen? Az enyémek után nem lesz adó, de a nagyapámék tizenéves öreg pulikeveréke után igen. És őket 90 évesen nem győzöd meg, hogy ivartalanítani kellene. Más részről nem is mondanám, mert nem mernék utána a szemükbe nézni, ha esetleg nem élné túl a kutyus az altatást.
2011. nov. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 dizus ***** válasza:

Előzőnek!

A szóban benne van a lényeg: ÖNKORMÁNYZAT!

Szerinted az ebadón kívül minden városban vagy faluban lakó emberre egyforma közterhek jutnak?Nem értem min vagy felháborodva?

2011. nov. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Teljesen egyet értek a 07:07-esel.Fizetünk elég adót. Engem is érdekelne,hogy olcsóbb lesz-e a veszettségi oltás,ha fizetjük az ebadót...
2011. nov. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

itt igazából a tenyésztők fognak sz-pni vagy nemtudom

nekik elengedik-e az ebadót..kérdező ha nem akarod ivartalaníttatni meg rendőr/vakvezető kutyának adni őket,akkor nincs más választásod,minthogy a "HCJA HCCP" (sorry nem ismerem ezeket a rövidítéseket) kutyáid után fizetni fogsz mindenképpen..(mert here meg női belső nemi szervek nélkül nem is kutya a kutya..)

2011. nov. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Nem kapok önkormányzati "segélyt", "juttatást".

Nem vagyok tenyésztő, de élvezem a kutyáimat, az értelmüket, szépségüket, ezért jártunk kutyaiskolába, kiállításokra. Előbb utóbb fedező kan lesz belőlük (természetesen csak egy zárt tenyésztői kör számára), és nem fogok kiadni pénzt olyan dologra, amiből a kutyáim kaphatnának egy zsák extraprémium tápot.

Abszurdum az egész... A környéken lévő menhelyek már totálisan megteltek, a gyepmesteri telep folyamatosan égeti a tetemeket, rengeteg kutyát dobnak ki az ebadó miatt.

2011. nov. 30. 19:52
 20/21 zsuzsabazsa ***** válasza:
Akik az ebadózást kitalálták azokat egy magas fára kéne fellógatni.
2011. dec. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!