Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól hagytátok egyedül a...

Mikortól hagytátok egyedül a kutyust a "lakással"?

Figyelt kérdés

Az enyém most 5 hónapos (bullmasztiff).

Amikor nem vagyunk otthon, olyankor az előszobába van az ottani fekhelyén, csak a konyhába tud bemenni, a többi ajtó be van zárva előtte.

Ti mikortól engedtétek, hogy a szobákba is bemenjen felügyelet nélkül?


2011. nov. 30. 13:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Én első perctől. Szerencsére sosem érzett arra késztetést, h bármit is megrágjon a játékain kívül.


Jó, egyszer elrágott egy használaton kívüli telótöltőt, leszidtam érte, azóta se nyúlt semmihez, igaz előtte se, az valami kis botlás lehetett :)

2011. nov. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én még most sem hagyom rá az egész lakást. Nem azért mert nem bízom benne, hanem mert úgy gondolom, hogy jobb ha véletlenül sem fordulhat elő, hogy megszegi a szabályaimat, és sajnos ha nem vagyok jelen, akkor a szabályaim betartását csak az ajtóval tudom garantálni. Nincs engedély nélküli kanapén hancúrozás, meg hálóba fürdőbe járkálás. A tiltott helyek el vannak zárva ha nem vagyok otthon.
2011. nov. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi egy fehérvári panelban lakunk,és az első kutyánk mindenhova mehetett,kivéve bátyám szobájába,meg a fürdőbe..:) Most a magyar agarammal otthon leszek fél éves koráig(szünet miatt),így Őt szoktatni fogjuk,hogy először 10 percre hagyjuk otthon,aztán fokozatosan hosszabb időre megyünk el :)
2011. nov. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első perctől kezdve mindig egy kicsit több időre hagytuk egyedül. A szobák kutya biztosak de így sem engedjük be felügyelet nélkül. A konyhába van elzárva és itt még a konnektorok is le vannak vakdugózva.
2011. nov. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Amúgy soha nem bántott semmit.
2011. nov. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Little Red neked milyen fajta a kutyusod? :)


Arra màr többször volt példa, hogy amìg mi a konyhàban voltunk, Joey bent volt a szobában. Java részt jòl viselkedett, de eddig egy töltőnk bànta (épp hasznàlat közben volt), papìr kéztörlőt vett el a dohànyzóasztalròl (darabokra tépte) és egyéb apròsàgok.. :D

Nagyon előttem van a kép, amikor Hutch (a bordeaux-i dog) szétszedte a lakàst. De ùgy érzem még nem bìzhatok Joey-ban.

Bár legtöbbször tényleg semmi rosszat nem csinàl, de azért mégis... :)


Amùgy én is fehérvàri vagyok! :)

2011. nov. 30. 21:06
 7/8 anonim ***** válasza:
az első dolog, hogy kijelöljük a kutya számára betartandó szabályokat, határokat és fokozatosan szoktatjuk az egyedülléthez, (pl. egy kiadós séta után megtanítjuk neki, hogy az otthonunk egy nyugodt pihenőhely...)
2011. dec. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem roti-nj keverékem van :)


ÉS megint hazudtam, mert eszembe jutott mégegy, egy könyv borítóját finomnak találta. Magához a könyvhöz nem nyúlt, de szerinte az a borító nem illett rá, hát letépte :)


De azóta a könyvekhez se nyúlt. Meg vagyok áldva vele, nagyon jó kutya, bár neki is ugyanúgy megvannak a hibái :)



Emlékszem, mikor legelőször hagytuk egyedül hosszabb időre (én is fogokaztosan szoktattam hozzá a kutyáimat, bár a mostani SOSEM nyafogott utánunk, fura), akkor még nem tudtuk lekeríteni a konyhát és az étkezőt (nem mintha lenne onnan mit ellopni vagy rágcsálnivaló). Hazaértünk a lagziból hajnal 4kor, és az étkezőben 5 bomba volt :) Tök jó volt azt is takarítani :) De egy percig se jutott eszembe haragudni, hisz még nagyon csöpp volt, nem is volt még szobatiszta, hisz az összes oltás híján inkább nem vittem le.

2011. dec. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!