Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik családbarát fajtát...

Melyik családbarát fajtát ajánlanátok leginkább?

Figyelt kérdés

1.Cavalier King Charles spániel

2.Golden retriever

3.Boxer

4.Labrador Retriever

5.Skótjuhász

6.Ír szetter

7.Beagle

8.Uszkár


Családi házban lenne,bent tartva..Természetesen sok sétával mert kicsi gyerekeink vannak.Viszonylag nagyobbacska kertünk van és füvezett,tehát kárt nem tudnak tenni semmiben.Macskáink vannak.

Nekem mind a 8 fajta tetszik,de nem tudom eldönteni melyiket inkább.Melyik mennyire ugatós,mozgékony vagy esetleg nyugisabb...Tapasztalatokat kérnék.Köszönöm!


2011. dec. 3. 01:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Beagle nagyon makacs, első kutyának nem szokták ajánlani.

A Goldie és a Labrador is könnyen kezelhető és tanítható és nagyon családbarát. Nekem személyes kedvencem a boxer, mert egy kis hülyegyerek, nagyon játékos:)

Ott a neveléssel lehetnek pl. problémák.

Bentre viszont én nem nagyon vennék középtermetűt. Én a spánira szavazok.

2011. dec. 3. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem a goldi és a labrador a kedvencem. Bentre talán inkább a labi, mert rövidebb a szőre.
2011. dec. 3. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a felsoroltak közül a boxert ajánlom.
2011. dec. 3. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
a hosszu szoru kutyak szore konnyebben takarithato,a rovidszor erosebb es jobban beakaszkodik a butorokba ruhaba. tepasztalatbol irok nektek! tevhit hogy a lakasban jobb a rovidszoru! nincs ugyan a listan de a koker a leg okosabb fajok koze tartozik es a szore konnten osszeszedheto! nagyon gyerekbarat! imadom!
2011. dec. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 compactegon ***** válasza:

szerintem uszkár. imádja a gazdáját, nem nagyon hullik a szőre (nekem nyíratlanul tetszenek csak), imádja a gyerekeket, és válogathatsz kedvedre 3 méretben :) ezen kívül rendkívül intelligens kutyák.

stafford-ot ajánlottam volna, de nem volt a leírásban, illetve ha nagyon kicsik a gyerekek akkor mégsem :)

2011. dec. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2011. dec. 3. 09:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Mivel már kb mindenkinek goldene van vagy labija (és magyarázhatjátok akármivel, legalább tucat olyan kutya van ami tökéletes családi kutya csak most a csapból is ez folyik)

A cavalier, uszkár, skót juhász szerintem mind tökéletes választás lenne (a skótnál kisebb akkor nézd meg a shetlandi juhászt)

A beagle nagyon makacs fajta én azt nem ajánlom.

Az ír szetternek nagy a mozgásigénye de ha az ki van elégítve szerintem az is jó... a boxerek nekem kicsit hebrencsek de ez egyéni ízlés dolga, ha ezt kedveled akkor az is tökéletes fajta

2011. dec. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!