Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12 hetes kiskutyámat mennyi...

12 hetes kiskutyámat mennyi ideig sétáltathatom kint?

Figyelt kérdés

Ma megyünk a kiskutyámért.12 hetes a tenyésztő csak most adta ki.

Minden oltása megvan,teljesen féregtelenített.Mikor vihetem az utcára sétálni,és mennyi időt lehetek kint vele?Olvastam,hogy a kölyköket nem szabad nagyon leterhelni a sétával,de időt nem írtak sehol.Tehát a lakásban és kertben való hancurozás után,mennyi ideig sétáltathatom az eső napokban esetleg hetekben? 10-15 perc vagy akár 1 órát is már?


2011. dec. 4. 07:25
 1/5 anonim ***** válasza:
A tenyésztőtől kérdezd meg, nála jobban senki nem ismeri a kutyàd...
2011. dec. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, a legjobb ha őt kérdezed meg, a tenyésztők minden ilyesmi kérdésre szívesen válaszolnak, és biztos hogy jól mondja, hiszen van már ebben tapasztalata.:)

Én is 12 hetesen hoztam el a kutyám, én először pórázra szoktattam, mert kicsit akaratos volt, az napi negyed órát vett igénybe


Pár nap alatt már tudott úgy sétálni hogy nem kapkodott hátra a pórázhoz. Először én csak kb. fél órára vittem ki az erdőbe szabadon sétálni. Gyakoroltuk ilyenkor a behívást, úgyhogy bőven elég volt fél óra hogy teljesen elfáradjon, és hazafele már szépen láb mellett sétáljon.

Aztán ahogy egyre nőtt ő, meg az energiája, eljutottunk a másfél órás sétákhoz. :) És mivel golden, közben dummyzunk terepen, így jól lefárad közben :P

2011. dec. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem fajtától, egyedtől is függ. Úgyis meg fogod látni, hogy inkább lusta vagy inkább pörgős kiskutya.

Lehet, hogy 15 percnél tovább nem fog tudni koncentrálni (nekik a pórázon menés, és főleg a "világlátás" nagy szellemi igénybevétel!) meg az is lehet, hogy simán megy, ahova és amennyit kell. A terrierem kiskorában lazán lenyomott velem 1,5 órás sétákat is, igaz, nem pórázon, a másik kutyámmal meg elég volt elmenni a sarokig, aztán aludt két órát.

Meg fogod látni, hogy el van-e fáradva. Szerintem a legjobb, ha fokozatosan növeled a séta hosszát és idejét, mondjuk mindig egy háztömbbel mentek messzebb hazulról. Lehet, hogy eleinte csak annyi lesz, hogy a szomszéd házig elmentek fél óra alatt, mert még nem érti, mit vársz tőle és minden eltereli a figyelmét.

2011. dec. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 nóri2 ***** válasza:
az egyik ismerősöm a tapasztalatiból azt mondta h az első 1-2 hétbe le sem vitte mert magához szoktatta és megbarátkoztatta a pórázzal:D
2011. dec. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Minden kutyát akkor érdemes sétálni vinni ha minden oltása meg van és akkor is csak kicsi időre ,mert még fejlődésben vannak a csontjai.Sok séta megterhelő lehet a csontoknak.1 évesen már bátrabban viheted.Addig kálciumot kell adni neki.
2011. dec. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!