Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fontos időhöz kötni a kutya...

Fontos időhöz kötni a kutya etetését?

Figyelt kérdés
Nálunk pl minden nap este 8kor kap enni. Nálatok hogy van? Ti mindíg pontosan x órakor etetitek vagy változó? Magyarázatokkal légyszi! :))
2011. dec. 6. 00:06
 1/8 anonim ***** válasza:
nem
2011. dec. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fizikailag nem, de nevelés szempontjából igen, pl könyebb ha a kutya tudja h mikor kap enni, így kevésbé lesz kunyizós. Mellesleg neked is jobb ha viszel bele rendszert így legalább sosem felejted el...
2011. dec. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Semilyen jelentősége sincs. Kunyizós akkor lesz egy kutya, ha mi megtanítjuk rá, magyarul adunk neki, ha kunyizik: Pozitív megerősítés, egy viselkedés produkálásakor jutalmat kap. Kölyök és növendék kutyáknál kell csak odafigyelni, hogy a napi 4-3-2-szeri étkezés meglegyen, de felnőtt kutyánál teljesen lényegtelen.
2011. dec. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a magyarázat: A ragadozók emésztő rendszere arra lett kitalálva, hogy akkor esznek, amikor van zsákmány. Ez ugye általában reggel 8 és este 8, igaz? Hogyne! Tíz vadászatból mondjuk egy. Persze nekünk nem célunk, hogy kéthetente egyszer tömjük tele a kutya hasát úgy, hogy mozdulni se tudjon. Jobb minden napra elosztva egy kis étel, de az már lényegtelen, hogy most plusz-minusz 1-2 óra, vagy akár ki is maradhat egy-egy alkalom.
2011. dec. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem, sőt, szerintem praktikusabb is változó időpontokban etetni, így a kutyának nem lesz rossz, ha egyszer pl. moziba, színházba megyünk este, vagy csak a haverokhoz, és este 7 helyett éjfélkor kap enni. Meg hát nem fogja elvárni tőlünk a kaját a szokásos idejében... Anyósomnál látom, hogy ha nem kaptak enni a kutyák 7-kor, akkor már járnak a nyakára, ő meg mentegetőzik, hogy "jaj tudom, nem kaptatok enni, jajjajjaj", és mindenkinek rossz. Szóval én az össze-vissza etetés híve vagyok, nálunk teljesen bevált :)
2011. dec. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát nincsen percsre pontosan betartva. Két napirend van egy téli és egy nyári. Télen 4 óra felé kapnak enni a kutyák nyáron meg 8 óra felé.

Azért nem jó ha mindig x időpontban kap enni a kutya mert ha megszokja és késik a kutya utána akkor nyavajog érte. Meg hát a farkasok se mindig tid pl. 3-ra hozni a kajt és akkor esznek minden nap.

2011. dec. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mi nem mindíg tartjuk be, és nem kunyizik, nem hisztizik érte. Szerintem sem fontos, csak érdekelt hogy ti hogy vagytok vele!
2011. dec. 6. 15:02
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem is 2 féle időpont van. téli-nyári. télen 5 körül kapnak enni, nyáron 7 körül. de nálunk is vannak csúszások is :)
2011. dec. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!