Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki nem tenyésztőtől vásárolt...

Aki nem tenyésztőtől vásárolt elvileg fajtatiszta kutyát, milyen tapasztalata van?

Figyelt kérdés
Elsősorban az érdekelne, hogy betegesebb-e a kutya? De más tapasztalatokat is szívesen vennék.:)
2011. dec. 7. 09:41
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:

Nekem eddig menhelyről hozott vagy útról hazahozott kutyáim voltak. Most ebben az évben vettünk először egy kutyát papírok nélkül. Egy Pulit. Most 7 hónapos. Nagyon szép egészséges kiskutya. Ahonnan vettük láttuk az apját és az anyját is. Csak az apának volt törzskönyve. Nincsen a kiskutyával semmi bajom minden rendben van vele. Nem válnék meg tőle semmi pénzért.

De meg fogadtam hogy ezen túl vagy menhelyről/fajtamentőktől hozok kutyát mert már ott is egyre több fajtatiszta kutya van. Vagy ha kiállításra akarunk majd még menni akkor meg irány a tenyésztő és törzskönyves kutya lesz.

2011. dec. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:

Pethő Krisztához hasonlóan jártunk...bár


Nekünk is yorkink van. Mi is - mint utóbb kiderült - szaporítótól vettük. Jó környezet bármikor utólérhető a hölgy, viszont furcsa volt, hogy egy-két, általam kezdeményezett telefon és emil küldésen kívűl soha nem érdeklődött a kutyus iránt. (Jelenleg 19 hónapos.)


Utólag olvastam el minden föllelhető dolgot egyáltalán a kutyázásról:( Mint a KÁJ-os gazdi)


Viszont van egy makacs bőrbetegsége, amit közel egy éve kezeltetünk. Jelenleg a 4. orvosnál tartunk - úgy néz ki, hogy itt megmaradunk, mert jó úton haladunk a javulás útján - viszont ő elmondta, hogy nagyon valószínű hogy genetikai problémából ered. Nem részletezem, de tény, hogy a "szaporítótól" vett nem is olcsó kutyára (100.000 Ft.) már bőven 2x ennyit elköltüttünk minden tekintetben.


Az igazsághoz hozzátartozik, hogy valóban gyönyörű még mindig "fekete" kutyus, rendkívűl értelmes, stabil és kiegyensúlyozott természettel. Nagyon odafigyelünk a nevelésére, imádja a kutyákat - mérettől függetlenül -

környéken, ahol élünk nagyon szeretik és bizony a doki nénik - aki nem mellesleg oktató is - jó véleménnyel van a "fiatalúrról".

2011. dec. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
nekem vannak "szaporítótól" vásárolt kutyáim is,és van (komoly,győztes,champion vérvonalokból) származó gyönyörű külleműek is. A különbség igazából szerintem csak a küllemből szűrhető le,de van olyan is hogy nem tk.-s szebb mint a törzskönyves. Van 2 igazi küllemkutyám is,tk-sok,elit vérvonalból,idegrendszerük mégis rosszabb mint pl. az egyik szaporítótól vásárolt kutyámétól,idegbetegek,elég buták is,nemtudom hogy mitől van ez pedig egyforma nevelésben részesültek.
2011. dec. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
Nekem is van szaporítótól egy francia bulldogom, minden rendben van vele, gyönyörű,okos, sportos, nem fulladozik és nincs semmilyen allergiája egyetlen "hibája" hogy a kan kutyákra támad. de nem hiszem hogy ennek bármi köze lenne ahoz hogy tenyésztőtől vagy szaporítótól van.
2011. dec. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:

11.35-ös vagyok:)

Azért azt a "vak" is látja, illetve aki sokat olvasgat ebben tárgyban, hogy igenis nagy rizikót vállal aki szaporítótól vesz kutyát. Arról már nem is beszélve, hogy nem elsősorban etikai problám van vele, hanem egy lapon említendő nálam az emberkereskedelemmel!


Más meglátásom pedig még az - félretéve, hogy szaporított, vagy tenyésztett - egészen sok fajta igenis macerás-problémás, valamilyen egészségügyi gonddal küzd.

2011. dec. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
25%
Elképedek, h egyesek milyen büszkék rá, h szaporítótol vettek kutyát és szerencséjük volt. Nem szégyellni kéne inkább?
2011. dec. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
100%

Lévén, hogy élőlényekről van szó, a kockázat mindig benne van, hogy beteg lesz.

De ha olyan helyről vesz az ember kutyát, ahol a szülőket tenyésztés előtt kivizsgálták, ott nyilván kisebb.


Viszont szerintem ami ennél is fontosabb, hogy a kutyák ész nélkül történő szaporítását valahogy meg kell állítani. Erre az egyetlen mód az, ha nem tőlük vásárol az ember kutyát.

2011. dec. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
72%
Elvben nagyon jól hangzik, hogy szaporítótól ne! Ám pl. egy berni pásztor az expresszen 20-50.000 tk. nélkül, tenyésztőnél 150.000-200.000-ig. A különbség az árban nagyon durva, irreális! Itt a gond!
2011. dec. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
63%

Kriszti! Persze, ez az egyetlen mód -de pont te mondod ezt, aki szintén tőlük vásárolt??????

Megvallom őszintén, nagyon meglepődtem h te is onnan hoztál kutyát, mert itt nem ilyennek ismertelek meg a hsz-eid alapján.


Utolsó! Aki szeret egy kutyafajtát, az nem sajnál rá ennyit sem. Mert tudja, h ha innen vásárol kutyát ,akkor egy olyan embert támogat, aki azon munkálkodik, h megőrizze vagy jobbá tegye a fajtát , és nem azon, h meggazdagondjon a hülyékből! Nekem abszolút favoritom a roti. Tudom, h egy nagyon jó vérvonalú kutya kb 200 körül van. Van annyi pénzem? NINCS! Ergo amit tudok félreteszek és majd megveszem, ha lesz. Itt is lehet venni a "hegyről" két öregtől "fajtatiszta" rotit, 20ezerért. Ismerek olyan kutyát, ami onnan van. Fél véesen megvolt az első térdműtétje és teljesen érdektelen kutya. Se az emberek, se az állatok nem érdeklik, csak áll és maga elé bámul egész nap. De persze, meg kellett venni, mert roti, nem?

2011. dec. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
100%

Little Red!


a kájos vagyok


Egyáltalán nem vagyok büszke, ezt nem tudom, miből szűrted le (ha rám is vonatkozott a megjegyzésed.)


Imádom a kutyáimat, legyen szó TK-sról, szaporítottról, talált vagy menhelyi keverékről.


Mint írtam, egyáltalán nem támogatom a szaporítást.


De érdekes, hogy eddig nagyobb arányban vannak a "normális" szaporított kutyák, mint a rosszul sikerültek.


Én csak azért nem pártolom a szaporítást, mert rengeteg kölyök lesz, akinek nem sikerül gazdát találni, vagy a gazda idővel megválik a kutyától.

(Nekem is ilyen 4-ből 3 kutyám...)


Úgy tapasztalom, hogy sokszor tk-s kutyáknak is sok betegségük lesz a küllemükből eredően - az eltúlzott fajtajelleg miatt.

Sajnos tenyésztők között is vannak h.lyék.

És az a durva, hogy sokszor ők nyerik a legnagyobb díjakat!

És ugyanúgy elítélem azokat a gazdákat is, akik az alapján választanak fajtát, hogy mennyire turcsi/mennyire kicsi/mennyire nagy... egy kutya - még fajtán belül is.

2011. dec. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!