Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki nem tenyésztőtől vásárolt...

Aki nem tenyésztőtől vásárolt elvileg fajtatiszta kutyát, milyen tapasztalata van?

Figyelt kérdés
Elsősorban az érdekelne, hogy betegesebb-e a kutya? De más tapasztalatokat is szívesen vennék.:)
2011. dec. 7. 09:41
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Tudnod kell, hogy állatokról jó fotót csinálni nagyon nehéz!


Én amikor az expresszen megláttam Manót, egy sötét folt volt az egész kutya.

Kicsinek tűnt...


Amikor élőben elém vonszolták, csak tátottam a szám...:)


Egy gyönyörű holland juhász hasonmás elképesztő jellemmel...:)


Szerintem jó, ha odaszólsz, de nem kötelező...

Meg a Noésoknak sok kutyájuk van ideiglenes gazdinál...

Tehát a menhelyen nem is látod a teljes stábot...



De itt az expressz.hu, az ingyenes hirdetések között böngéssz, ahol nem fajtatiszta, hanem keverék kutyákat kínálnak.


Ha nagy tappancsos, tömzsi kutyák, valószínűleg nagyok lesznek...

2011. dec. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:

amúgy küllemre milyen jellegű kutyát keresel?

(méret, pofaszerkezet, mintázat,...)

2011. dec. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 A kérdező kommentje:

Kisméretű kutyát keresek, ha lehet akkor rövid szőrűt, vagy olyat, amelyiknek nem hullik. Igazából olyan személyiségű kutyát szeretnék amelyik bújós és szívesen tanul. Kicsit tartok a makacsabb kutyáktól, hogy mennyire tudnám tanítani. Pofira nem tetszenek a kicsit nyomott orrúak (nem tudom hogy nevezik őket), de a túl hosszúkás fejűek sem. Igazából amelyik kutyára nem szeretném, hogy hasonlítson, az a tacskó, a jack russel és a palota pincsi, illetve a csivava. De igazából, azok a kedvenceim, amelyiknek olyan rövid szőre van, mint pl. a magyar vizslának és kajla fülű. Azoknak nem tudok ellenállni!:D

Tudom, hogy túl sok mindent kizárok, de úgy érzem, hogy ha meglátom a tökéletes kutyust, akkor rögtön tudni fogom, hogy ő az.:) Igazából már megtaláltam, csak elvitték előttem, mert túl sokat gondolkodtam, úgyhogy hoppon maradtam.:( Már volt is róla kérdésem itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2433593-ez-mi..

Egy hasonló kinézetű kutyust keresek, de pl. a Bichonok is tetszenek, csak ez is bonyolult, mert színre a havanese (mivel több a választási lehetőség), de alkatra a bolognese. Szóval nekem semmi sem jó!:) Majd meglátom a menhelyeken mit mondanak, csak jutnék már el addig!

2011. dec. 7. 15:34
 34/51 anonim ***** válasza:

[link]


Itt is válogathatsz...


Szerintem ha ezeket a feltételeidet megírod a Noénak, megmutatják az ilyesmi kutyákat...



[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



na.. pár kutyus...:)


van, aki tetszik?:)

2011. dec. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
47%

havanese-t vettünk papírok nélkül..

egészséges ,nagyon szép és az orvos is dicsérte kérdezte hogy tk-s e mondtuk hogy egy ismerőstől hoztuk , nem akartuk mondani hogy nem hinném hogy tenyésztőtől vettük tehát szaporító , de akiktől hoztuk nagyon rendes környeztben voltak a kutyák és minőségi tápot kaptak.. volt egy másik havaneseünk akit tényleg ismerősöktől kaptuk de ő se volt tk-s illetve van most egy bichon frise-ünk aki szintén nem tk-s


vagy nekünk volt szerencsénk vagy nem tudom ,eddig egy kutyának sem volt olyan baja amit a rossz szaporítás okozott volna..


viszont van 2 ismim akiknek volt/van tk-s kutyája

az egyiknek egy bulldog volt 5 hónapos korába elpusztult mert vmi nem volt rendben nála,a doki szerint örökletes betegség és szűréssel ki lehetett volna szűrni..jó sok pénz ment el a kutyára..


a másik isminem egy 2 éves beagle-je van és nála is van vmi örökletes betegség és egész életébe gyógyszereket kell kapnia..


ha veszek 25 ért kutyát benne van a pakliba hogy beteg de ha már 100 ezerért veszek elvárom hogy ne kelljen élete végéig gyógyszert adni neki..

2011. dec. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 Akiteki ***** válasza:

9 éve vettem a tibetimet. Azt hittem tenyésztő. Megtévesztett, hogy nem sok volt itthon a fajtából és könnyen nyert vele.

2 centivel alatta van a standardnek, a hátsó szögelléseket hírből sem ismeri, csoda hogy nem dp-s. 6 éves korára megvakult (akárcsak a testvérei), egyszerre kataraktás és glaukómás.

2011. dec. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:

allatok.info


Na itt aztán nézelődhetsz :) :(

2011. dec. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Azt irtad ,hogy lehetőleg rövidszőrűt aminek nem hullik, akkor el kell mondjam hogy a rövidszőrűeknek az év minden szakában hullik a szőrük, nehéz felporszívózni mert beleragad mindenbe! Szerintem ha már a szőr miatt akkor inkább hosszúszőrűt válassz mert azoknak is hullik, de sokkal könnyebb feltakaritani és nem is olyan intenzív, csak folyamatosan ápolni kell :)

Egyébként én voltam a noéban és nagyon aranyos palotapincsiket láttam és utána megnéztem képen az oldalukon és hát kétszer akkorának és tök koszosnak tűnt. Szóval ha kutyát választassz akkor inkább nézd meg élőben :)))

2011. dec. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat, és a linkeket is.:) Sajnos egyik kutyus sem ragadott magával.:( De nem aggódom, még sok helyen nem néztem meg.

Az allatok.info-n is nézelődtem már, de most megint felnéztem és megláttam egy tündéri kis havanese kutyust!:) Kár, hogy 2-3 év körüli, de most nagy a kísértés, hogy elhozzam, mert szerintem gyönyörű!:)

Ő az: [link]

Köszönöm az infot a rövid szőrű kutyákról is, ezeket nem is tudtam! Abban a hitben voltam, hogy mivel rövid a szőre, nem is hullik annyira. Ezek szerint tévedtem!

2011. dec. 7. 19:47
 40/51 Akiteki ***** válasza:

Nálam van itthon mindenféle szőrű kutya.

A rövidszőrűé a legrosszabb. A kicsit hosszabbat vizes kézzel vagy kefével lesöpröm a ruhámról, de a rövid úgy beleáll, mint a tüske, szálanként lehet leoperálni.

2011. dec. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!