Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi van akkor ha valaki választ...

Yorki Baby kérdése:

Mi van akkor ha valaki választ magának egy kennelnevet de nem váltja ki a Meoe-nél és ugy tenyészt kutyát?

Figyelt kérdés
szóval hogy érthető legyen.valaki kutyát szeretne tenyészteni(tényleg korrekt módon)de nincs pénze arra hogy kiváltsa a kennelnevet de mondjuk csinál egy honlapot ahol egy ő általa adott "kennelnevet" használ.kötelező kennelnevet kiváltani?
2011. dec. 8. 10:38
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mi van? Akkor az van, hogy NINCS IGÉNY a divatkutyádra, mert már mindenkinek van. Vagy lesz rá igény, mert a 13 éves Tüncike azt kért karácsonyra, csakhogy Tüncike 2 hét után megunta és apuka elereszti a kutyát a mezőn. Vagy ez téged már gondolom nem is érdekel, hiszen az árát megkaptad, már meg is van a pénzecske a diszkóra, meg a cukkermukker kutyádnak a rózsaszín macis jelmezre.
2011. dec. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Az eü szűrések nem olcsók+oda kell figyelni, hogy a másik kutyusnak is meglegyenek ezek, és akkor már meg sem éri tk nélkül szaporítgatni, mert nem tudod annyiért eladni őket, hogy megérje. Vagy a másik oldal: ha ezek már megvannak, egy kennel név, és a törzskönyvek már nem nagy cucc, és lehet rendesen tenyészteni.
2011. dec. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
nagyon félreérted a dolgot és ezen csak nevetek...én nem egy tizen éves kis hülye vagyok...nem csinálok bohócot a kutyámból meg semmi ilyesmi.és mégegyszer elmondom hogy NEM ÉN AKAROK SZAPORITANI.mi a f.szért nem lehet már felfogni.azzal hogy feltettem ezt a kérédést egyből mindenki arra gondol hogy én akarom ezt csinálni...hát NEM.nem tudom miért kell az embernek átharani a torkát ezért...kicsit ezen is gondolkodjatok el...én megkérdeztem normálisan ti meg nem tudtok normálisan válaszolni
2011. dec. 8. 11:12
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

a 2. válaszoló vagyok!


bocsi, kicsit fáj a fejem (nagyon), tehát lehet kusza, amit írok.


nem letámadni akarlak, de ha egy ilyen kérdést feltesz valaki, joggal gondolhatjuk, hogy nem csak úgy unalmában ábrándozik.


több oka van, hogy nem tartanám jó ötletnek, amit felvetettél:


- ahogy írták, a kennelnév regisztrálása 15-20.000 ft.

egy 6 kölykös alom kölykeinek 8 hetes korukig történő ellátása: több, mint 50.000 forint.

és ebben még nincs benne, hogy ha komplikáció lép fel ellés közben és dokit kell hívni.


- a valódi tenyésztők konkrét céllal hoznak le almokat, sokszor nem sajnálják a százezreket kiadni arra, hogy külföldről hozassák a tökéletes párt a kutyájuknak...

most ha te egy másik tk-s yorkie szukával összeboronálod a tk-s yorkie-dat, az még nem jelenti, hogy a kölyköknél minden rendben lesz.

Sőt, mivel ez igen kényes fajta ebből a szempontból, sajnos jó eséllyel lehet gubanc a kölyköknél.

Van 4 kutyám, 3 macskám. Mentett, problémás állatok.

(keverékek)

A gatyámat is rájuk fizetem.

Abból a pénzből már 4 tk-s champion kutyám is lehetne...

namost nekem ez nem probléma, mert én tudtam, mit vállalok.


De egy "tk-s szülőktől tk nélküli" kutya gazdája lehet, kicsit bosszús lenne...



De figyu ha tényleg egy jó nevű tenyésztőtől van a kutyád, miért nem beszélsz vele?

Hogy érdemesnek tartja-e a kutyádat a génjei továbbörökítésére, és van-e kiszemelt ara...:)

Hm?

És így mégiscsak egy hozzáértő ember választaná ki a szukát...



Szabad megkérdeznem amúgy, hogy melyik kennelből van a kutyád?:)

2011. dec. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább megfordítanám a dolgot. Az a nagy baj, hogy a hörcsögök, csincsillák, deguk, tengerimalacok stb. még hivatalosan "nem érnek annyit", hogy legyen hivatalos tenyésztői lánc, és nyakra-főre születnek a kicsik, jobb esetben már születéskor elpusztulnak, rosszabb esetben különböző degenerációkkal és betegségekkel végigélik az életüket, legrosszabb esetben egyszerűen kidobják őket a szemétre.


A kutyatenyésztés = azzal, hogy ennek megteremtik a komoly adminisztratív, anyagi hátterét, és mindazokat a körülményeket, amelyek biztosítják, hogy legalább többé-kevésbé egészséges kiskutyák szülessenek, illetve a betegek ki legyenek emelve a tenyésztésből.

Én ezt minimum szakirányú végzettséghez (genetika, állatviselkedéstan, biológia, gazdaság stb.), az összes szükséges papír beszerzéséhez és rendszeres állatorvosi és állatvédői kontrollhoz kötném.

2011. dec. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
89%

"vannak biztos olyanok"

És ha nincsenek? Ez csak egy feltételezés a részedről, aminek semmi alapja sincs. Eleve a kérdésben szereplő kitételeknek nincs semmi értelme. Ha valaki mindent megad, rendesen csinálja, akkor a kennelnév kiváltása lesz a legkisebb költsége! Fordítva: akinek nincs pénze kiváltani a kennelnevet, annak nem lesz pénze tenyész minőségű kutyára, az eltartására, kiállításokra, szűrésekre, a megfelelő kan kifizetésere és a kicsik felnevelésére sem. Tehát amiket te feltételezel, hogy minden szép és minden jó, csak épp kennelnév nincs, olyan nem volt és nem is lesz, mert aki tényleg felelős módon csinálja, annak eszébe sem jut, hogy ne váltsa ki a kennelnevet.

2011. dec. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
utolsó...ebben igazad van én csak kérdeztem de látom itt mindenki egyből harap...
2011. dec. 8. 11:17
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően a kérdésre a válasz amúgy az lenne, hogy akkor lebeszéli a kutyája tenyésztőjével, hogyha ő is egyetért azzal, hogy a kutya tovább tenyésztésre érdemes, akkor az ő neve alatt hoznak le almot a kutyától.

Másképp a kérdés értelmezhetetlen, mert olyan nincs, hogy valaki korrekt módon (azaz törzskönyvvel) akar tenyészteni, de nem vált ki kennel nevet.

2011. dec. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Aki a fajta szeretete, fajtanemesítés céljából tenyészt, az minden bizonnyal korrekt, alapos ember, aki tisztában van vele, hogy a tenyésztés sokkal inkább viszi a pénzt, mint hozza.

Eleve megvenni a megfelelő, tenyésztésbe vonható kutyákat, azokat kiállításra hordani (regisztráció + külföldre utazás, csak mert a tenyésztésnek ez is elengedhetetlen része) megfelelő táppal etetni, orvosi ellátások, tenyészszemle, eü. szűrések, törzskönyvek kiváltása, ez több kutya esetében rengeteg pénz! És az eladott kölykökből befolyt pénz nem fogja fedezni a kiadásokat.

Az igazi, lelkiismeretes tenyésztés nem megélhetési lehetőség, hanem hobby. A meoe tagság, és a kennelnév kiváltása eltörpül ezek mellett a pénzek mellett.


Amiről Te beszélsz azt szaporításnak hívják, és sajnos ebben nincs hiány Magyarországon. Ha nem lenne nálunk a helyzet botrányos szaporítás terén, akkor senki nem lenne felháborodva, hogy 4-5 kutyával több lesz. De miután már a menhelyeken is több tucat fajtatiszta kutya van, és az apróhirdetésekben szinte az ember után dobják a kutyákat, így semmi szükség újabb önjelölt tenyésztőkre.

2011. dec. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

"vannak biztos olyanok akik a kennelnevet nem váltják ki ám mindent megadnak a kutyáknak és makk egészséges kutyákat nevelnek...olyankor mi van?"

Vannak? Biztos? Ha már van lehetősége mindent megadni a kutyáknak és korrektül tenyészteni, akkor miért ne váltana ki kennelnevet? Neki is egyszerűbb, tisztább, lekövethetők a kölykei származás szempontjából, indulhatnak kiállításon, versenyeken. A gazdáknál is hátránnyal indul, ha megpróbál rendes áron törzskönyv nélküli kutyákat eladni. Vagy nem adhatja el rendes áron, mivel mint fajtakutya, nem 100%-osak, hiszen nincsenek meg azok a "kiváltságai", mint egy törzskönyvezettnek, hivatalosan semmihez nem lehet kezdeni a kutyákkal. Márpedig aki anélkül tenyészt kutyát, hogy eredményeket akarna elérni, az valószínűleg nem azért teszi, mert a fajta érdekeit nézi meg tenyészcéljai vannak. Hiszen ha én tudom, hogy a kutyáim vérvonalát érdemes továbbvinni, mert reprezentáns példányai a fajtának, akkor nyilván meg akarom ehhez teremteni a körülményeket. Az meg nem megy kennelnév nélkül.

2011. dec. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!