Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ananasszal tenyleg le lehet...

Ananasszal tenyleg le lehet szoktatni kutyamat hogy megegye az uruleket?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy ha ananaszt teszek az etelebe,rossz izuve valik a szeklete.Ez tenyleg bevalt?Es mi van akkor ha nem eszi meg az etelbol az ananaszt?ha a levet teszem bele az nem hatasos?Mert sehogysem tudom leszoktatni a kutyamat errol a rossz szokasrol.Az a helyzet hogy o 2 eves korul van es befogadtam,nem tudhatom hogy elozo gazdaja mit csinalt vele hogy felvette ezt a szokast,de a szakasava valt.Mikor a kornyekre jott szegenykem,valahonnan kidobtak,akkor lattam hogy eszi a kakajat es gondoltam mert ehes.Majd miutan befogadtam,csak ugyanugy eszi,mert megszokta.Es odafigyelek a taplalkozasara,tehat nem tapanyaghiany,meg vitaminhiany miatt csinalja.Megkap mindent a taplalekban,allatorvosi talaccsal allitottam ossze az etrendjet es vitaminkurakat is szoktunk tartani,szoval nem az az ok.Brutalis modszereket nem akarok alkalmazni,es a raszolas sem eredmenyes,pedig szotfogado kutya,csak egyedul ebben nem,egyszeruen nem erti miert nem szabad ezt.Egy idoben ahogy kakalt,fel is szedtem,igy meg tudtam akadalyozni,de egy ideje mas idoben kakal,mikor nem vagyok ott,es lattam is mar parszor hogy epp eszi,mire eszrevettem.Meg nem talalok kakat,igy tuti megette.Mit csinaljak?hatasos lesz az ananasz?Es lehet ettol baja hogy megeszi?egeszseges,oltott,feregtelenitett kutyus.De kaphat igy fertozest?
2011. dec. 9. 08:40
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Olyan az egesz,ugy tunik,hogy kitapasztalta hogy seta kozben nincs mar lehetoseg kakit enni,igy kakilt otthon,mivel fel tudtam szedni(ilyenkor mindig olyan banatosan nezett),idovel rajott hogy igy sem tudja megenni,..es mostmar maskor kakil,kb ugyanazon az idoben,csak kicsit kesobb,mert kivarja mig eljovok.Ezt ma vettem eszre,mert ahogy eljottem,pedig egy csomot ott voltam,tudtam hogy ido van a kakilasra,erre ahogy eljottem,ra par percre neztem ki,mar ette!!O ugy van,hogy udvaron is van,hazban is van.Tudom hogy hulyeseg amit irtam,de mar igy tunik.
2011. dec. 9. 11:30
 12/18 anonim ***** válasza:
Nem egyszerű, de van egy ötlet ami tuti beválna. Lakásban tartani, és kihordani sétálni. Kint csak felügyelettel lehet, ha utcán kakil, akkor hatalmas jutalom (disznósajt, vagy valami durva), és a felszedés után még egy jutalom, hogy az is jó dolognak tűnjön, hogy felszeded.
2011. dec. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
És milyen rendszer szerint eteted?
2011. dec. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem kell semmi ananász meg tabletta. Mikor látod h "majszol", akkor jól leszidni. Nálam 3 alkalom kellett h rájöjjön, kakit enni nem buli.
2011. dec. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

ma 12:04

Azért, mert a Te kutyádnál bejött, messze nem biztos, hogy másnál is úgy lesz.

2011. dec. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Aki tudja büntetni a kutyáját annál ez működik, csak a gazdik 90%-a nem tudja büntetni.
2011. dec. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Az eddigi összes kutyánál működött, ami nálam volt. Nekem volt 4, ideiglenesen meg volt 6. Szóval 10nél már működött. Büntetés meg nem nagy, ha valaki erőteljesen nem tud rászólni a kutyára h NEM, az semmit se lesz képes neki megtanítani....
2011. dec. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Little Red, hidd el hogy a gazdik 90%-a nem tud nemet mondani úgy, hogy azt a kutya el is higyje. Nézd meg a második adást - de igazából bármelyiket: [link]


Szerintem bármelyik nem hatásos? Előbb etetnek ananászt, minthogy rendesen nemet mondjanak. És ezt csak azért tudom biztosan, mert nekem is meg kellett tanulnom, de más kutyáját még mindig könnyebben letiltom dolgokról, mint a sajátom. Eleve egy cuki kutyát letiltani az emberek 90%-ának tök nehéz, há tmég ha az a cuki kutya a sajátjuk. Egyébként van egy sejtésem arról, hogy a gyereknevelés is milyen jól mehet az ilyen embereknek. Hála az égnek, hogy előbb kifogtam egy problémás kutyát, minthogy gyerekem lett.

2011. dec. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!