Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A hamarosan életbe lépő ebadó...

A hamarosan életbe lépő ebadó miatt nőtt meg ennyire a kóbor kutyák száma?

Figyelt kérdés
Domaszéken lakok (Szeged mellett) és napról-napra gyűlnek a kidobott kutyák. Először csak egy kutya csövezett a falu szélén, aztán egyre többen lettek. Az egyiket mindig a bolt előtt látom, esténként viszek neki kaját és úgy tudom, mások is etetik. Ma hárman voltak, de eddig már vagy 10 különféle kutyával találkoztam ott. Egyik sem harap és többnyire kis testűek. Nem értem miért kerültek utcára, hiszen utánuk nem kellene túl sokat fizetni. Sajnálom őket. Ha így nő a számuk, akkor több embernek kell összefogni, hogy ne haljanak éhen, meg jön a hideg is. Mi lesz velük? A menhely tele van. Más településeken is ennyi kóbor kutya van?

2011. dec. 10. 21:57
1 2
 11/11 csuti33 válasza:

Ha van itt olyan hozzám hasonlóan régebben kutyázó,akkor az emlékszik rá hogy néhányévvel ezelőtt a Veszettség oltás ára az addigi kb. 700.-Ft-ról felment kb. 2000 - 2500.-Ft- ra. Akkor arról volt szó, hogy ez az ebadó egy bizonyos formája. Na most akkor hagy tegyem fel a kérdést - Ez is kétkulcsossá lesz tehető? Vagy miröl is szól ez a törvény? Még mielőtt anyagi jóllét függvényévé tennénk ki milyen felelős gazda, szeretném megjegezni, (azt gondolom nemvagyok laikus) a kispénzü emberek inkább fizetnek, mint az akinek rendesen ki van tömve a pénztárcája és az alapján választ kutyát mi is a legújjabb trend. Persze tisztelet a kivételnek. Kivétel alatt azokat értem akik a kutyát annak természetes úton bekövetkezett haláláig tartják. Tehát ha megveszi, majd ilyen olyan indokkal eladja-elajándékozza-kiteszi stb azokat nem.

Nos én kapcsolatban vagyok mentő szerezetekkel, nekem is van mentett kutyám, én ígyis-úgyis mentesülök, de ha tudnám, hogy a befolyt pénzt, mentő szervezeteknek adják, gyepmesteri telepek fejlesztésére fordítanák befizetném, de azért hogy az önkormányzaton belűl ismerősökből verbuváljanak egy teamet, annak vezetőinek autókat, laptopokat vásárolgassanak azzal a felhanggal,hogy szolgálati célból kell,és az a kis pénz épp oda nem jut ahová szánták..... Na neeeeeeeeeeeeeeeem!!!

Van már ebben az országban épen elég olyan adó, illeték, önkormányzatokon belül olyan osztály aminek az ég egy adta világon semmi de semmi értelme nincsen. Ezeket akaratunkon kívül támogatjuk, épp úgy mint azokat a szegény szegény közalkalmazottakat akik ott senyvednek a nem is olyan rossz fizetésükért, a ruhapénzért, az ingyen elvégezhető egyetemekért, vagy épp nyelvvizsgákért ami után ne felejtsük el sikeres vizsga után fizetés emelést kapnak, vagy a kedvezményes lakásvásárlási kölcsönök és ne felejtsük el hogy ilyen munkahelyekre csak ismeretség által lehet bejutni stb. stb. stb.... Száz szónak is egy a vége, az én adómból elég sok ember feneke alá került már bársonyszék és autó ebből tisztelettel kimaradnék!!!

2012. jan. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!