Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mért csinálja ezt?

Szerintetek mért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a kutyám még a régi lakásunkban állandóan bepisilt, pedig mindig reggel és este le lett víve sétálni. A kutyám Labrador és Vizsla keverék, vagyis sok a mozgásigénye de reggel és este mindig nagy sétára viszem le. De ennek ellenére folyton bepisilt. Most elköltöztünk egy másik lakásba, de itt meg óránként pisil be. Már a családommal mindent elolvastunk, megnéztünk ami ezzel kapcsolatos. De tényleg mindent megettünk hogy kiderítsük hogy mért csinálja ezt. Ezek miatt anyukámék úgy döntöttek hogy el fog menni, de én ezt nem akarom és nagyon ellenzem.(azt tudni kell, hogy az új lakásban szinte csak fapadló van. És ha vízéri sokszor a fa parkettát bebüdösödik, begombásodik stb..) Ezért fordulok hozzátok, nem tudom mért csinálja ezt a kutyám. Kérlek segítsetek!!
2011. dec. 11. 21:34
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Költözés ide vagy oda, az a 2 séta nem elég. Ahogy előttem írták, vidd le egy hónapon keresztül napi 4 alkalommal, ha akkor is be fog pisilni, akkor vigyétek orvoshoz.

Az, hogy az új helyen óránként bepisil, mit jelent? Jelöl, vagy maga alá ereszt egy nagy tócsát?

2011. dec. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

így

Reggel,délelőtt, délután,este?

2011. dec. 11. 21:59
 13/27 A kérdező kommentje:
Tócsát, de többet is néha. Vagyis rendesen bepisil.
2011. dec. 11. 22:00
 14/27 anonim ***** válasza:

Én 18 órakor voltam sétálni a kutyámmal egy órát, most még lemegyek vele, de ez már csak 1 perc, amíg az első füves részen pisil egyet, és már jövünk is fel.

Aztán reggel fél 6-kor kelek, és megyünk le egy fél órára.

2011. dec. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Én lehet h elvinném hamarabb dokihoz! Ki tudja nincs-e felfázva v egyéb baja..
2011. dec. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
pszihologiai baj lehet a hátérben? vagy csak egyszerű betegség?
2011. dec. 11. 22:07
 17/27 anonim ***** válasza:
Az óránkénti bepisilés tényleg nem jó, lehet vizelettartási gond, lehet a veséjével van baj, lehet húgyúti fertőzés.
2011. dec. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Hát ez gyanúsan inkább betegség, nézessétek meg állatorvossal minél hamarabb! Mióta csinálja ezt? Lehet, hogy tönkrement már a fél veséje... Szóval minél hamarabb juttassátok dokihoz!
2011. dec. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
hát összesen kb 3-2 hónapja pisil be. ezért is aggodok!
2011. dec. 11. 22:55
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Jézus, szegény...

Egyébként ha ki is derül, hogy betegség miatt van, azt jobb ha tudod, hogy azért is kialakulhatott, mert ritkán volt lent sétálni. Nem kell minden sétának egy órásnak lennie, de reggel indulás előtt, délután hazaérkezéskor meg este lefekvés előtt mindenképpen legalább egy 10 perces egészségügyi sétát be kell iktatni (nyilván amelyiknél megy, ott legyen hosszabb, de ennyi kell a fizikai egészésge érdekében), mert ha sokáig kell tartogatnia, az okozhat vizelettartási problémákat idősebb korában. Most valószínűleg még nem ez a baj, ha csak felfázott vagy ilyesmi, az jó eséllyel gyógyítható (legalábbis reméljük, hogy ilyen sokáig húzódó bajnál is), de amit a sokáig tartogatás okoz, azzal már nem fogtok tudni mit kezdeni. Úgyhogy erre figyeljetek oda a jövőben.

2011. dec. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!