Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bélpoklos a kutyám! Mit...

Bélpoklos a kutyám! Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Happy Dog tápot adok neki, amitől gyönyörűen fejlődik, a doki is dícséri, a kondija is nagyon jó.

A gondom az, hogy azt veszem észre rajta, hogy mindig éhes, de nagyon durván. Ha sétálni megyünk, folyton azt szaglássza a földön, hogy merre van egy finom falat. Sajnos a séták sokszor másból sem állnak, minthogy lépésenként húzkodom a pórázt és mondogatom, hogy "Nem, Fúj" stb. Ilyenkor szót is fogad, kiköpi, ha már bevett vmit, de mit tehetnék, hogy sétánál a sétával foglalkozzon? (Amúgy 5,5 hónapos bullmaci.)

A táp adagján nem szeretnék emelni, hiszen így fejlődik szépen... Viszont azon gondolkodtam, hogy vmi olyan kaját kéne neki adnom a táp mellé, amitől eltelítődik, nem lesz ennyire éhes, de nem befolyásolná a fejlődését (alacsony tápérték vagy ilyesmire gondolok). Annyit szeretnék elérni, hogy sétakor ne az legyen, hogy kajára vadászik...

Ötletek?


2011. dec. 12. 08:49
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Etettem Royallal is, 1,5X többet írt, mint a Happy Dog. És annak pl. nagyon magas volt a fehérjetartalma, ezért váltottunk. Összetevőket illetően megnéztem egy tesztszerűséget, nagyon jól vizsgázott a Happy Dog.

Én úgy tudom amúgy, hogy az is prémium táp.

Azért köszi a válaszod :)

2011. dec. 12. 19:00
 12/21 Akiteki ***** válasza:
A happy dog messze nem prémium, de ha úgy látod, hogy a kutyád szépen fejlődik tőle, egészségére.
2011. dec. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Hm.. Neten láttam.. Az egyik olyan oldal, ahol csak prémium tápot forgalmaznak, a másik netes oldalon pedig a prémium tápok között van feltüntetve, ill. nem vagyok már 100%-ig biztos benne, de mintha a fressiben is azt mondták volna, hogy prémiumtáp.
2011. dec. 12. 19:32
 14/21 anonim ***** válasza:
Az én kutyám Pro Plan-t kap és ugyanúgy hatalmas étvágya van. Nem hiszem, hogy ennek köze lenne Alexandra kutyusánál a tápnak. Egyszerűen csak szereti a hasát a kutyusa.
2011. dec. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 rezangyi ***** válasza:
0%
Ezért írtam hogy CSAK táppal etetni a kutyát nem kimondottan egészséges.Tök mindegy hogy extraoltári100csillagos prémium vagy sem a friss húsnál jobb egyszerűen nincs!Tehát fele táp másik fele tengeri hal húsok belsőségek néha zöldség kis rizs.Esetleg kiegészítőnek vitamin.Ha ezek mellett is falánk akkor nem a gyomrával van baj.Vagy kinövi vagy nem.De általában egy kutya sem marad farkaséhes ha megfelelően van táplálva.
2011. dec. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Nem azt írta, hogy farkas éhes, csak azt, hogy bármikor szívesen enne és feleszik mindent, amit talál az utcán. A probléma eleje nem probléma, mert a helyesen táplált kutya bármikor tudna enni. Még az etetés után 5 perccel is! A másik fele, tehát hogy minden vackot feleszik, az meg csak nevelés kérdése.
2011. dec. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

nem kell csodálkozni ha állandóan kajával tömöd tanítás címszóval...!

egy "fakavezér" jutalomfalat nélkül is az

2011. dec. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Egyrészt nem állandóan tömöm jutalomfalattal, egyre kevesebbet adok neki a feladatoknál.

Másrészt már ne is haragúdj, de az óvónénink elmondása szerint az ég világon semmi baj nincs nálunk a falkavezérséggel, a kutyával is az életkorának megfelelően lehet dolgozni.

Ahogy írtam, ha mondom neki, hogy fúj, akkor kiköpi.

2011. dec. 12. 23:09
 19/21 A kérdező kommentje:

Jah... igen.. természetesen nem farkaséhes...


Egyébként nem szeretnék kísérletezni azzal, hogy pluszban adok neki húst, stb. és egyéb tápanyagban gazdag ételt a tápjával keverve, ugyanis a barátnőmék berni pásztor kutyájukkal így tettek, az eredménye az lett, hogy mivel nem tudták miből-mennyit kell adni a kutyának, a kutya 8 hónapos korára sántított a helytelen táplálásnak köszönhetően. Mivel én sem vagyok ezzel tisztába, inkább a szakértőkre bízom, akik a tápot gyártják, ők tudják, hogy miből-mennyire van szüksége a kutyámnak. Igazából nem is értem a dolgot, hogy mi bajotok a táppal, hiszen az elején is leírtam, hogy az ÁLLATORVOS szerint gyönyörűen fejlődik tőle és jó ez a táp. Akkor?

2011. dec. 12. 23:13
 20/21 rezangyi ***** válasza:
nem elég a sima táp egy egészséges kutyának.Az mindenféle kezelésen átesett mű cucc.csak nézz utána mivel kell etetni milyen húsokkal stbvel és mennyit.Egy benga nagytestű kutyánál kaja nélkül is megtörténik ez hiszen minél nagyobb testű annál több egészségügyi problémája van porcok csontok csípő..az hogy friss hússal eteted nem károd.a kutya húsevő nem szárított gömbökkel kell etetni ami nem is biztos abból áll amit te tudsz...A farkas csakis húst eszik és belsőségeket csontokat.nahát se fogkő se rák se mindenféle új betegség.A kutyának ugyanolyan a gyomra.tehát minél több friss húst kap és belsőségeket is annál biztosabb lehetsz benne hogy az ösze vitamint ásványi anyagot mindent megkap.
2011. dec. 13. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!