Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » újszülött kölyök kutyával mit...

újszülött kölyök kutyával mit csináljak, hogy meg maradjon?

Figyelt kérdés
2 hónappal ezelőtt kaptunk egy kutyust és nem mondták hogy fedeztetve lett!Csak azt vettük észre hogy nagy lett a hasa 5 nappal ezelőtt meg lettek a kicsik,de sajnos 1 velünk van mert nem akart szopni anyapótló tápszert kap látszólag minden rendben volt de tegnap óta sokszor sír és szerintem fáj a hasa.Mit csináljak még vele,hogy jó legyen neki?Etetés előtt után maszírozom a hasát is,nem tudom mit tegyek még,bár én nem fedeztetnék be kutyát télen,de most ha ő így járt akkor azon vagyok hogy meg mentsük a kicsit.Adjatok tanácsot!!!"nem vagyok szaporító"csak értelmes választ szeretnék.
2011. dec. 14. 09:20
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
:( Jajj nagyon sajnálom :(°°°°
2011. dec. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:
ÉN IS,DE SAJNOS TÚL GYENGE VOLT
2011. dec. 15. 11:57
 33/40 anonim ***** válasza:
Erről beszéltem!!! És ha fáj, ha nem ez a természet törvénye. Az erős túléli, a gyenge elpusztul.persze, adtál neki egy esélyt, de mi van akkor, ha a gyenge szervezete ellenére megmarad, és majd 1-2 éves korában jönnek ki a nyavalyái,és majd akkor kell gyógyszerezni, ne adj isten elaltatni. Az az idióta, aki meg azt irta, hogy a gyerekem is elaltatnám-e akkor,ha koraszülött, annak üzenem, hogy a gyerek, nem kutya. Ne essünk már túlzásokba. A természet rendjébe nem kell beleavatkozni. anno a fajták alakitásánál, a gyenge egyedeket egyszerűen kiirtották, és csak a legerősebbek maradtak tenyésztésben. manapság felnevelnek 11-14-es almokat, bevonnak eltitkolt betegséggel rendelkező kutyákat is és csodálkoznak, ha minden féle nyavalyával terheltek a fajták. Vannak iratlan törvények, és ezt tudomásul kell venni, akármennyire is fájdalmas.
2011. dec. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:
Hát ehhez nem tudok mit fűzni,mindenki másképp látja én csak segíteni akartam neki és mivel ez az első ilyen dolog ezt tartottam helyesnek.És ahogy írtam is elég erősnek látszott szerintem nem kapott anyatejet és fertőzést kaphatott.
2011. dec. 16. 09:12
 35/40 anonim ***** válasza:

06:49


"A természet rendjébe nem kell beleavatkozni."


Mert az ember nem tartozik bele a természetbe?A koraszülöttség is "szelekció" ahogy fogalmaznád.

2011. dec. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

"A természet rendjébe nem kell beleavatkozni"

Ha a természet rendjébe nem avatkoznánk bele akkor most nem lenne miről beszélni, mivel nem természetes szelekció útján lettek a kutyák remélem ezt te is belátod.

2011. dec. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
bocsánat, ha félreérthető voltam. csak azok az állatok tudnak párosodni, akikben megfelelően erős, a fajtafenntató ösztön, illetve rendelkeznek egy kellő karakterrel, ami alkalmassá teszi őket a domináns alfa szerepére. Csak azok az ujszülött kölykök maradnak életben, akikben szintén elég erősek az ösztönök. A gyenge elpusztul. erre a tenyésztők nagy része mit csinál, inkább lefogja tüzelő szukát, órákig kinlódik, mire a kan nagy nehezen befedezi,és mindezt miért? mert jó a "vonaluk", vagy szépek.Aztán az a szerencsétlen ellik 13-at, és inkább felneveli cumisüvegből , nehogy egy is elpusztuljon.Aztán azok a kölykök gazdihoz kerülnek, és 1-2 év mulva meg majd ide irogatnak a gazdik, hogy lehet, hogy a drága törzskönyves kutyájuk allergiás, rossz az emésztése, stb. nekem az a véleményem, hogy ez NEM tenyésztés. és ha már fajtákat alakitunk, akkor legalább arra kéne odafigyelni, hogy tényleg csak a legegészségesebb, legerősebb egyedek maradjanak tenyésztésben.
2011. dec. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, teljesen igazad van. Nem lennének kóbor kutyák, ha felelősségteljes emberek élnének a földön, nem lennének túl tenyésztett állatok a pénzszerzés miatt. stb stb.. És folytathatnánk a sort. Én ezt mind megértem és egyet értek. De a kérdezőt ne fáraszd a véleményeddel Ő nem tehet arról, hogy olyan sok lelketlen ember van a világon. Dicséretes, hogy megpróbált megmenteni egy kis életet, én is ezt tettem volna.


Amiről Te beszélsz, az egy másik kérdés! És abszolút igazad van, de ezt olyanoknak mond, akik megérdemlik. Tenyésztőknél kampányolj!

2011. dec. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
nem akartam vita topicot nyitni, csak a véleményem elmondani, hogy miért nem tartom helyesnek . Nyilván érthető az emberi oldala, és a szive szerint cselekedett.
2011. dec. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a véleményét,és,hogy próbáltatok segíteni.Részben igazat adok a tenyésztésről szólónak is de ahogy írtam én nem fedeztettem be a kutyámat nem tenyészetre ment a kutyus,nekem ő a kedvencem sajnálom hogy kölykök lettek elég nehéz télen tartani,hogy a kölyök ne pusztuljon el.ráadásul 2 hónapja van velem így még nem is bíztam annyira benne de rájöttem nincs vele gond.Most már ő is jól van szép kerek annak ellenére hogy szoptat,én minden vitamint és ami kell egy kutyának megveszek neki.
2011. dec. 19. 09:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!