Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más is ennyire izgult mielőtt...

Más is ennyire izgult mielőtt hazavitte a kutyusát?

Figyelt kérdés

2 hét múlva hozom haza az első kiskutyámat. Már rettenetesen izgulok! Sokszor meg az is eszembe jut, hogy mi van ha nem tudok megfelelően gondoskodni róla és egy neveletlen kutya lesz belőle, akivel nem bírok? Mert olvashatok bármennyi könyvet, az azért mégsem ugyanaz, mint mikor már élesben történnek a dolgok. Teljesen úgy érzem magam, mintha a gyerekemet várnám!:D Normális ez? Vagy csak én lihegem túl a dolgot?

Bennetek milyen érzések kavarogtak?


2011. dec. 14. 11:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én azért írtam le, hogy velünk, hogy volt, mert engem erre nem készített fel senki és hát nem volt könnyű. Aztán llehet, hogy neked/nektek nem lesz szülés utáni depressziótok, majd meglátod. Mindenesetre azt is írtam, hogy csak az eleje nehéz, pár nap alatt belefogsz jönni és nagyon sok örömöt fog adni neked/nektek az a kiskutyus.:)
2011. dec. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 ikszdéé31 ***** válasza:
Nekem 8hónapos a havanesem, ha bármi kérdésed van a fajtával kapcsolatba, vagy csak simán beszélgetnél róla, nyugodtan irj privibe....Én is egy csomó dolog után érdeklődtem, bármely kérdésedre szivesen válaszolok :))))várom a privit :))
2011. dec. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítségeteket, élni fogok a lehetőséggel és ha úgy adódik kérdezek!:)

Nem gondoltam egyébként, hogy megijeszteni akartok és örülök, hogy leírtátok a tapasztalataitokat, legalább nem fogom úgy gondolni, hogy én vagyok béna, mert már tudom, hogy másoknak is nehézségei voltak/vannak. Csak azért félek kicsit, mert hajlamos vagyok feladni azokat a dolgokat, amik nem mennek.:( De egy kutyával nem nagyon lehet feladni, mert csak rám számíthat. Jézusom, mibe vágtam én bele!:)

2011. dec. 14. 13:09
 14/17 A kérdező kommentje:
Jujj de jóóóóó!:) Megjött az első rendelésem!:) Már sok dolgot rendeltem, de még csak most érkezett az első csomag! Most már sokkal valóságosabb az egész!:) Most megint kevésbé izgulok!:)
2011. dec. 14. 14:07
 15/17 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, az egyik legtündéribb és legszeretnivalóbb fajtát választottad. Nekem is havanesem van, ő már 10 hónapos. Az enyém nagyon gyorsan szocializálódott, pedig nem tanítottuk, csak egyszerűen elvittük sétálni, kirándulni. Attól se tartsál, hogy nehéz lesz a tanítása, mert hihetetlenül gyorsan képesek mindent elsajátítani.

Azt viszont ne felejtsd el, hogy amikor elhozod, kérjé hozzá egy ottani játékot, rongydarabot, amin rajta van a szaga, az megnyugtatja majd a kutyust az új környezetében. A miénk egyébként néhány hét alatt szobatiszta lett. A szülés utáni depressziótól ne tartsál, az ugyanis az embereknél is hormonális úton alakul ki és nem csak úgy jön magától. Az elején úgysem lesz arra időd, hogy azon gondolkodjál "Úr Isten, mit csináljak, vagy mit nem kellett volna csinálnom, vagy mi lesz később". Rá fogsz érezni és a kutyus úgyis fog "szólni", ha nem tetszik neki valami és gyorsan alkalmazkodik is majd hozzátok. Az etetésére figyelj oda, mert piciként elég érzékeny a gyomruk, pl. Pedigree-t ne adjál neki. A vásárlást meg ne vidd túlzásba, egyrészt mert a kutyusok rágással kezdik az életüket, másrészt meg minél több a játéka, annál inkább nehéz megtanítani neki, mivel játszhat és mivel nem, és végül, ha nem felnőtt kutyust veszel, akkor még úgyis fog nőlni és a ruhákat, az alvóhelyet, a hámot, szinte mindent ki fog nőni.

Egyébként ha bármi kérdésed van, vagy tudok segíteni, nekem is írhatsz nyugodtan!

2011. dec. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 ikszdéé31 ***** válasza:
Tilla86 nagyon igazad van, én is összevásároltam minden hülyeséget, a ruhákat már ki is nőtte, pedig nem kevés pénzt fektettem bele, 2ágyat vettem neki, az egyiket kinőtte, a másikat meg nem nagyon szereti, és fent alszik a mi ágyunkon.De viszont enyémnek nagyon sok játéka van, és az összessel játszik, amin meglepődtem, viszont a mi dolgainkat hagyja, csak a hajgumikat szokta elcsenni, nagyon óvatos kutyus, és meglepően gyorsan tanul.Az első 2-3 hét nagyon nehéz volt, mert eredetileg úgy akartuk őt szoktatni, hogy az ágyra ne jöjjön fel, sőt a hálószobába sem, de minden este ott sírt, kaparta az ajtót, biztos vagyok benne ha egy picivel türelmesebbek vagyunk, megszokta volna, de annyira imádom amikor éjjelente odabúj , felejthetetlen élmény :) Eleinte nagyon izgultam, mert az első nap, nem akart inni :S féltem hogy valami baja lesz , féltem, hogy jó-e a táp amit adok neki, hogy ki-e mehetek vele, vagy mit-hogyan tanítsak meg neki....Jaah,én a szobatisztaságra gy neveltem őt rá, hogy minden kint elvégzett dolog után jutalom falatot kapott.De ha bepisilt, vagy bekakilt, rákiabáltam, mondtam neki hogy szégyellje magát, de semmiképp sem nyomtam bele az orrát, max egy picikét rácsaptam a seggére, de ez volt a maximum. (de ahogy rá ütöttem egy picit a seggére, azonnal lelki ismeret furdalásom lett). A világon a legeslegcsodálatosabb dolog hogy ő van nekem, szóval abban biztos vagyok, hogy nem fogod megbánni.100x szebb, jobb, okosabb, tanulékonyabb, intelligensebb, mint egy yorki.Szerintem.
2011. dec. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is Havanese-m van márciusban lesz 4 éves és a legokosabb kutya akivel valaha találkoztam!A legtökéletesebb fajta!!!Mindent könnyedén megtanulnak(köszönhetően az uszkár vérnek) az enyém már 3 hónaposan szobatiszta volt. és nagyon ragaszkodó!A szőr ápolása viszont összetetteb.Hogy szeretnéd majd tartani a szőrét?röviden vagy un.teljes szőrben?Sampon és balzsam szempontjából szerintem mindegy de a kefét és fésűt illetően már nem annyira.Nézz szét a zanni.hu oldalon én onnan javasolnék neked mint kutya kozmetikus hogy vásárolj!A minőség megfizethetetlen és nagyon nem mindegy milyen sampont és azt milyen arányban hígítjuk fel ill. milyen a balzsam és a fésülő spray!Ezek azon felül hogy profi termékek még ráadásul nagyon sokáig elég!Ha javasolhatok valamit:SOHA ne vegyél kereskedelmi forgalomban levő kozmetikai terméket!És csak premium táppal etesd.Ha bármilyen kérdésed van a fajtával kapcsolatban akkor írj privát üzenetet van tapasztalatom bőven hiddel el,anyukámnak és a legjobb barátnőmnek is Havanese kutyusa van plussz tagja vagyok egy a fajtával kapcsolatos fórumnak is :))
2011. dec. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!