Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Attól állatbarát valaki ha a...

Menta34 kérdése:

Attól állatbarát valaki ha a facebook-ra napi 5 menhelyes kutyát postol ki?

Figyelt kérdés
Van több ismerősöm is, akik napi több menhelyes postot tesznek ki, és írogatják, hogy azonnal rohanjon a kutyákért valaki. Szerintetek ettől ő állatbarát? Ezzel ő nagyot tesz? Miért nem megy ő a kutyákért? Nekem ez eléggé szánalmas "mosom kezeimet én szóltam" kategória, azzal nyugtatja a saját lelkét, hogy másokra tereli a felelősséget. Szerintetek?
2011. dec. 14. 16:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

én is rakok ki néha ,mert hátha egyik ismimnek kell kutya és pont megtetszik neki és már volt rá példa egyik ismerősöm keresett vizsla keveréket és megosztottam pár napra rá befogadta a kutyust mert tetszett neki :)..bár én nem szoktam hozzá írni semmit csak megosztom..


azzal én sem értek egyet hogy oda írja hogy vki menjen a kutyáért vagy fogadja már be szerencsétlent, de ő soha a büdös életbe be nem fogadná..

2011. dec. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
39%

Ez megmondom, mire elég: semmire. Ezzel nem fogja megmenteni a kutyákat. Ezt mindenki meg tudja csinálni egy-két kattintással, ezzel semmit nem tesz értük. Szóval igen, szánalmas, inkább szemetel az üzenőfalon, minthogy valami érdemleges dolgot tenne ezzel.


Ez az én véleményem.

2011. dec. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Van, akinek csak ennyire van lehetősége. Talán valamivel hozzá akar járulni, hogy azok a kutyák jobb sorsra jussanak, de befogadni nem tudja ezért vagy azért. Nem ítélném el, amíg nem ismerem a részleteket.
2011. dec. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy kutyát talált már meg így a gazdája és nem egy kutya került ki a menhelyről a fb.-s megosztások hatására. Ha csak 1 kutyának sikerül kijutnia az oldalon történő népszerűsítés által, már megérte!!!
2011. dec. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Azt persze nehéz megcáfolni, hogy volt már, aki facebookos postoláson talált kutyát, és innen kezdve nehéz talán az értelmét is támadni. De hogy napi 5-öt? meg, hogy minden nap. Szerintem túlzás és csak önmagát csapja be azzal, hogy tett valamit, nem törődve másokkal. Kiváncsi lennék, hogy a beteg gyerekekből, vagy kilakoltatott családokból hány postot bírnának és mikor jönne az a szöveg, hogy "ne tedd ki, sajnáljuk, de nem tudunk mit tenni" vagy csak csendben letiltanának és, hogy javítsanak a lelkiismeretükön postolnának újabb menhelyes kutyákat :)
2011. dec. 14. 16:59
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a megosztások nagyon hasznosak, bárki bármit mond, pont azért, amit az első írt. Viszont azt nem szeretem, amikor valaki ettől már állatvédőnek mondja magát. Nem, ettől még nem lesz az, de nagyot segít. Én is szoktam megosztani naponta többet is, épp mi a sürgős, és nálam is volt olyan kutya, aki a megosztásoknak hála begazdisodott.
2011. dec. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ja, meg amikor még ők szólogatnak be, hogy miért nem mennek már, miközben ő is csak a gép előtt...Na az nagyon utálatos.
2011. dec. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik, tiltsd le a felhasználó bejegyzéseit.
2011. dec. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én nem csak facebookon osztom meg őket, hanem hirdetem rengeteg hirdetős oldalon, stb. Szerencsére így több kutyusnak sikerült már megmenteni az életét. Mivel én nem tudok értük menni (gyalog kutyát menteni elég nehéz, főleg, ha több 10 km-re van), így kirakom, mert értesülnek róla azok, akik tudnak.


Amikor tehetem, akkor segítek a menhelyen, folyamatosan figyeljük a gyepis kutyák állapotát, tartjuk a kapcsolatot a gyepi vezetőjével, napi szinten érdeklődünk h van-e új kutya, stb. Szóval sokat ér ez is.

Mert tegyük fel megosztok 1 kutyát. Ha csak 5 ismerősöm osztja tovább, akkor megint látja 5Xszázvalamennyi ember, abból csak 3 ossza tovább és akkor megint látja egy csomó, és így tovább.

2011. dec. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Akiteki ***** válasza:
.... és ezzel mindenki megnyugtatja a lelkiismeretét, hogy ő most tett valamit. Jól látod, igen sokan azt hiszik, hogy ettől már állatvédők lettek. De ha megemlítenéd, hogy talán hozzon haza egyet, ha már ennyire aggódik, akkor van mindenféle kifogás.
2011. dec. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!