Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Attól állatbarát valaki ha a...

Menta34 kérdése:

Attól állatbarát valaki ha a facebook-ra napi 5 menhelyes kutyát postol ki?

Figyelt kérdés
Van több ismerősöm is, akik napi több menhelyes postot tesznek ki, és írogatják, hogy azonnal rohanjon a kutyákért valaki. Szerintetek ettől ő állatbarát? Ezzel ő nagyot tesz? Miért nem megy ő a kutyákért? Nekem ez eléggé szánalmas "mosom kezeimet én szóltam" kategória, azzal nyugtatja a saját lelkét, hogy másokra tereli a felelősséget. Szerintetek?
2011. dec. 14. 16:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én nagyon ritkán, kivételes esetben posztolok csak ilyet, egyrészt akkor, ha az ismeretségi körömből kell valakinek segítség (ismerős ismerősét már lesz*rom, tudom, paraszt vagyok), másrészt meg ha egyszerre több kutyát tudok mutogatni, akiknek szerintem reális esélyük van arra, hogy valaki belezúgjon, de nálam így sincs meg háromhavonta sem öt poszt, nemhogy naponta.

Az okok pedig marha egyszerűek: egyrészt nem akarom zaklatni az ismerőseimet ilyesmivel, akinek kellett kutya, annak már van, akinek meg kelleni fog, az majd talál magának ügyesen, vagy szól, hogy ajánljunk valamit. Másrészt meg nem jó teleb*szni a facebookot ilyenekkel, mert magamon is észreveszem, hogy az ember szeme egy idő után csak átsiklik az újabb és újabb szerencsétlen kutyákon, hozzászokunk, észre se vesszük, csak foglalja a helyet. Egyszóval semmi értelme.

Amúgy volt már olyan kedves vérállatvédő szegről-végről ismerősöm, aki azért nem akart velem együtt menni segítségre szoruló kutyáért, mert én nem osztok meg gazdakeresőket. No komment.

2011. dec. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
46%
Nekem erről az a véleményem, hogy az ilyen illetők többet tennének azzal, ha esetleg amikor ráérnek kimennének az állatmenhelyre pl sz@rt lapátolni, kisebb szakmunkákat megcsinálni stb.
2011. dec. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Imola Ágnes ***** válasza:
75%

Ha postol, legaláb tesz valamit. Ha minden ember csak ennyit tenne, más lenne a világ. Lehet hogy kevésnek tűnik, vagy nem nagy haszna van...de minden csekély erőfeszítés megéri!

Én azt mondom azt kellene szídni, aki ennyit sem tesz, ehhez is lusta.

2011. dec. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 PeetC válasza:
100%

Én nem tudom eldönteni, hogy helyes e vagy sem. Azt viszont tudom hogy segít, mivel nincs három hete hogy örökbe fogadtam egy kutyát a Fb. keresztül. Esti unalmamban nézegettem a face book-ot, megláttam egy nagyon aranyos és szép, de rohadtul mostoha sorsú kutyát és 5perc itthoni egyeztetés után még este 10-kor felhívtam a menhelyest és megbeszéltük az örökbefogadást. Már lassan 3 hete, hogy velünk van, melegben, puha fonott kutyakosárban meleg, friss, finom étellel.


De szerintem segít.

2012. jan. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!