Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kérdésem azokhoz szól, akik...

Kérdésem azokhoz szól, akik kutyáikat lakásban/házban tartják:hogyan oldjátok meg, hogy séta után a kutyus ne vigye be a piszkot a házba?

Figyelt kérdés
Régebben volt egy kicsi törpe pincserünk,vele ilyen szempontból könnyű dolgunk volt,mert séta után egyszerűen megmostuk a lábait és ezzel tisztaság volt.Most kinti kutyáink vannak,holnap érkezik viszont örökbefogadott(felnőtt)kutyusunk,aki benti kutya lesz,viszont közepes testű-egy ekkora kutyát pedig nem lenne könnyű mindig ölbe kapni és lábat mosni neki...Vagy törölgessük meg egyszerűen ronggyal?Esetleg letopogja majd,ha bejön?(Kertes ház egyébként,sokat lesz kint is)Ti hogyan oldjátok ezt meg?Válaszaitokat előre is köszönöm!
2011. dec. 15. 09:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Én csak az ismerőseimnél látom egy-egy esős/nedves séta után:

-Labrador: törülközővel áttörli a kutyát.

-Kicsi, göndör keverék: kutyaruha + fürdőkádban tiszta vizes láböblítés

-Uszkár: vízálló kutyaruha, törölgetés, nagy esőben nincs séta.


Emellett naponta porszívózás a lakásban, kutya rendszeres fésülése, kozmetikázása.

2011. dec. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Én csak alaposan áttörlöm őket egy frottír törölközővel.
2011. dec. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
Én nedves ronggyal szoktam letörölgetni a lábait, ha sáros lesz.
2011. dec. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Van egy külön törölközője azzal megtörlöm a hasát és a mancsait. Ő napközben kint van, de estére bejön.
2011. dec. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
Vagy nedves törölközővel törlöm át a tappancsát, vagy ha annyira gáz a helyzet, akkor lavórba engedek vizet és beleállítom a lábait és megmosom.
2011. dec. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%
Az én kutyámnak hosszabb szőre van, így neki nem elég nedves ronggyal áttörölni. Bár elbírom ölben (7,5 kg), így sokszor a csaphoz felemelem és aláteszem a lábát, de van egy műanyag babafürdető kádja, vizet engedek az aljára és megmosom a lábát, meg a pociját is ha olyan lett. Meg én is vettem neki kabátot, ilyen overall-szerűt, mert mikor nagy sár van, akkor kb. csak a háta maradt tiszta.
2011. dec. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)Ettől a sár dologtól kicsit én is tartok,mivel collie-ról van szó...Nem lesz könnyű megtisztítani,mire bejön.Jöhetnek még további megoldások,tapasztalatok:) (bár lehet,nálunk is marad a törölköző,sárosabb esetben egy lavór)
2011. dec. 15. 10:30
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Ha csak az udvarra "csapom ki" őket pisi-kaki erejéig, utána nem hagyom, hogy kapásból berohanjanak a helyükre, hanem 1) van egy vezényszó, hogy "sztep", mire mindkettő észvesztett toporzékolásba kezd, még a küszöbön kívül. Utána 2) a konyhába küldöm őket, ahol műpadló van, ergo könnyen takarítható. 3) Esetleg törülközővel áttörlöm a lábukat.

Ha séta utáni fülig-sáros állapotról van szó, irány a fürdőkád, meleg vízzel lezuhanyozom a hasukról-mancsaikról a sarat, aztán törülközővel nagyjából áttörlöm, hajszárítóval nem vesződök. Nem tudom, ők utálják-e jobban vagy én, de naponta egyszer belefér. Utána 1-2 óráig nem mehetnek ki, nehogy megfázzanak. Én meg takaríthatom a kádat... váh.


A rongyos törülgetés is jó, leszedi a kosz nagyját, és a kutyák nagyon szépen megtanulják, hogy ezen át kell esni bemenéskor, tartják a lábukat meg minden.

2011. dec. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
Egyik ismerősünk mindig megmosta a kádban a kutya lábát, szerintem használt hozzá kutyasampont is, és totál szétcseszte a lábát a rendszeres samponozás, szóval erre figyelj, mert a kutyák nem olyanok, mint az emberek, hogy naponta fürdetni kell őket, nem bírja a bőrük... szóval szerintem jobb, ha csak megtörlöd, max. vízzel, de ne fürdesd túl gyakran.
2011. dec. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
Én is vizes törölközővel szoktam megtörölni a lábukat, hasukat. Nálunk nem szőnyeg van, hanem padlólap + ilyenkor a kosarába teszek egy plusz védő-pokrócot, amit gyakran cserélek, mert ha vizes időben belefeküdne csak úgy simán a kosárba, akkor állandóan nedves lenne a fekhelye, ami nem jó. Így a plusz takarón szépen megszárad, aztán amikor száraz, a plusz takarót kiveszem, így nem is olyan koszos a fekhelye és mindig száraz helye van.
2011. dec. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!