Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért rossz a Pedigree száraztáp?

Miért rossz a Pedigree száraztáp?

Figyelt kérdés
Már több helyen is olvastam, hogy javasolják a gazdiknak a hozzászólók, hogy csak Pedigree tápot ne adjon a kutyának! Másrészt azt is írják, hogy azt adjuk a kölyöknek, amit a tenyésztő adott neki. És mi van ha a tenyésztő (esetben, csak előző gazdi) Pedigree-vel etette? Miért rosszabb ez a táp a többinél? Mitől számít rossz minőségűnek?
2011. dec. 15. 11:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
60%

Nem te vagy, aki tegnap írt ki kérdést, hogy mennyire várja már a kutyusát?:)


Figyelj, ha megengedheted, akkor én a happy dogot javaslom inkább.


Nem hiszem, hogy olyan drágán jönnél ki, egy kis havanese nem fog túl sokat enni.:)

2011. dec. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

De igen, én voltam!:D


Már megrendeltem neki a tápot. A happy dogot fogja kapni, remélem szeretni is fogja.:) De mi van akkor, ha nem kell neki? Vagy ilyen nem fordulhat elő?

2011. dec. 16. 10:35
 13/16 anonim ***** válasza:

:)


Figyelj, vannak válogatós, finnyás kutyák.


Ha nem eszi meg a tápot reggelire, akkor vedd el tőle és kapja meg ugyanazt ebédre.


Ha éhes lesz, meg fogja enni a tápot, ne félj!

Egyébként ha vajszívű gazdi vagy és látod, hogy nem eszi meg, keverhetsz hozzá egy kis konzervet, vagy felönheted egy picit mondjuk a húsleves levével.


De ezzel vigyázz, nehogy túlságosan el legyen kényeztetve a kutyusod!:)))


Viszont arra figyelj, hogyan reagál a kiskutyus szervezete a tápra. Pl milyen a széklete, milyen a bundája, sokat vakarózik-e tőle..(Ha sokat vakarózik, akkor nem feltétlenül a tápra allergiás, szóba jöhet élősködő, teli bűzmirigy, poros bunda stb...)


Persze mikor hozzád kerül és te elkezded Happy Doggal etetni, lehet az elején lesz egy kis hasmenése, hiszen tápváltás történt. Hasmenés esetén egyébként nagyon figyelj oda, hogy sokat igyon a kutyus, nehogy kiszáradjon!


Összegezve én azt vallom, a finnyás kutyusok nem maguktól azok, a gazdáik teszik azzá őket.


Egyébként ne ijedj meg, hogy mondtam, lehetnek problémái a tápoktól a kutyusnak, ez normális. Tudod mint az emberek, minden kutya más, van amelyik érzékeny, van amelyik nem. Majd meglátod a te kutyusod milyen.

2011. dec. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen! Oda fogok figyelni rá, de nem hiszem, hogy én a vajszívű gazdik közé fogok tartozni.:) Imádni fogom, de nem akarom elkényeztetni, sőt lesznek szabályok is amiket kénytelen lesz betartani, akár tetszik, akár nem, mert csak így lehet kutyusom, szóval kénytelen leszek megkövetelni bizonyos dolgokat. Persze nem teljesíthetetlen dolgokról van szó, csak pl., hogy nem jöhet be a hálóba.:) Ez remélem nem lesz akkora törés az életében, de hát mi is szabályok között nőttünk fel és csak a javunkra vált. Bár nem emberről van szó, de ugyanúgy értelmes élőlény. Vagy ezt rosszul gondolom?

De imádni fogom, azt már most tudom!:)

2011. dec. 16. 10:52
 15/16 anonim ***** válasza:
Ezt jól gondolod, kellenek szabályok a kiskutyusnak is.
2011. dec. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
...hááát a joserától meg a happy dogtól nem rosszabb...egykutya ugyanúgy gabonából van a legtöbb benne, és ugyanúgy csontliszten meg vágóhídi maradékon alapul a fehérjetartalma- a pedigreenek talán még magasabb is színezék egyikben sincs-nem minőségi váltás ha csak ezekben a középkategóriás tápokban tudunk gondolkodni
2011. dec. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!