Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig, hány hónapos koráig...

Meddig, hány hónapos koráig vigyem ölbe a kölyökkutyát a lépcsőn?

Figyelt kérdés
Kb. 4O lépcső van a lakásig.Nagytestű kutya,felnőttkori súlya 4O kg körül lesz.Jelenleg 4 hónapos,17 kiló.Naponta 6-7-szer visszük ki.Ez elég sok lépcsőzés egy nap (kb. 56O lépcsőfok naponta).Nekem nincs gond vele,de páromnak szép lassan kezd nehéz lenni.Szabadna,mondjuk kétszer,a saját lábán engedni,vagy hordozzuk tovább is ölbe?
2011. dec. 15. 12:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szia!mi is ilyen helyzetben voltunk hogy a 3.emeletre be vállaltunk egy Cesky terriert ő is tenyésztőtől van(itthon nem lehet venni máshonnan csak egy embertől szerencsére!)És mivel neki hosszú a háta és rövidek a lábai ezért nem lépcsőzhet SOHA!Nagyon jó az orvosunk plussz szürtek a szülei,szedi a GF 600-at is de azt mondta hogy még így is porc korong kopása lenne és a gerince is tönkre menne egy idö után ami lehet 1 év múlva is de lehet hogy csak 7 év múlva lenne bellöle gond.Van még egy másik kutyánk is eleinte mind a 2 ölbe vitte fel de a Terrier már 7 kiló a Havanese meg 4,40 és már én se bírtam őket felvinni főleg ha meg boltba is voltam vagy ilyesmi.Ezért a kis Terrier a szüleimnél van kertes házban.Egyébként se szeretett a panelba lakni csak kínlódott.De a tenyésztő régen panelba lakott és volt egy óriás scnauzere és bizony 7 évesen el kellett altatni mert szét ment a porckorongja hiába műtöttek többször is.de ezzel nem el riasztani akarlak csak át gondolandó.
2011. dec. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Nem ijesztettél el :) De ahogy a kutyám ismerem,nem lenne a legboldogabb a kertben egyedül.Mindenhova kísér a lakásban is,nagyon családcentrikus.Ott kell legyen mindenhol,ahol a gazdi.De nekem nem gond az ölbe való hordozás,még ha 4O kilósan is kell :)S ha kétszer nem gond a lépcsőzés,akkor az már jó.mert max. 2-szer viszi le a párom a kutyut.De van úgy,hogy csak minden 4-5 napban kell engem a sétáltatással kisegítsen,úgyhogy gond egy szál se.Az meg,hogy a szomszédok,vagy akik meglátnak mit gondolnak,amikor a "kiskutyát" ölbe viszem,abszolút nem érdekel...A "kiskutya" jelenleg 17 kiló ős 5O cm a marmagassága.
2011. dec. 15. 19:00
 13/15 anonim ***** válasza:
Jaj én úgy értettem hogy pl.kertesben lakna ugyanúgy bent a kis oroszlán vadász csak el tűnne a lépcső :)
2011. dec. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Jó választás! Nekem mudim lesz februárban, ezzel a kérdéssel nekem is segítettél, nálunk is 55 lépcsőfok vezet felfelé, szerintem egy darabig nem engedem lépcsőzni, vagy csak egy fordulónyit. Hogy szokja. Azért ti is kezdjétek szerintem lassan hozzászoktatni, mert még a végén félni fog a lépcsőzéstől..

Mondjuk a mudi lényegesen kisebb testű, de van olyan mozgásigénye, mint egy rhodéiziai ridgeback-nek! :) Aranyos lehet nagyon! :)

2011. dec. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nem fél a lépcsőktől.Ritkán a saját lábán engedjük fel és lemenni,pont azért,hogy ne legyen komplexusa.De nincs.Vagyis van.A hideg.Azt nem szereti,s nagyon értesítésünkre is tudja adni :)
2011. dec. 16. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!