Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire gondoljak, ha a tenyésztő...

Mire gondoljak, ha a tenyésztő leírja a szerződésben, hogy nem vállal felelősséget a szerzett és ÖRÖKLETES betegségekért, rendellenességekért?

Figyelt kérdés
Ez így a normális minden tenyésztőnél? Elvileg egy valódi tenyésztő garanciát kéne, hogy vállaljon az örökletes betegségekért nem?
2011. dec. 19. 14:00
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Pedig van ilyen tenyésztő....Én is megjártam.Még az is benne volt a szerződésben,hogy a jellemhibákra sem vállal felelősséget.Sajnos igen megbíztunk a tenyésztőben és nem figyeltünk eléggé a kisbetűs írásokra.És tenyészőtől vettük a kutyát,mielőtt bárki is szaporítózna..Törzskönyv,útlevél,minden....S az ára sem csekély...Csak jellemhibás.Most keresünk neki más gazdát,persze anyagilag nagyot bukva,mert nem akarunk 13-15 évet leélni egy ilyen kutyával..Szerencsénkre mondva van jelentkező,de a tenyésztőkben vetett hitünk nagyon megromlott...
2011. dec. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Általában "hobby" és tenyésztési céllal vásárolnak kölyköt.

Ezért eltérőek lehetnek a szerződésben rögzített pontok,mint ahogy a vételár is.

Pl.:A kiskutya korának megfelelően fejlett,harapása a fajta jellegnek megfelelő,szemmel látható sérülés vagy rendellenesség/farkas karom,köldök ill. lágyék sérv,törött farok nincs.3x féregtelenítve,1x oltva/parvo/

Ennyi "hobby" célra.

2011. dec. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Ebben a kennelben nincs ilyen, hogy hobby vagy kiállítási cél, minden kiskutya ugyanannyiba kerül.
2011. dec. 19. 14:43
 14/29 A kérdező kommentje:
Se tenyésztési cél
2011. dec. 19. 14:43
 15/29 anonim ***** válasza:
Pedig elméletileg MINDEN kennelben van olyan hogy hobby illetve tenyésztési/kiállítási cél..mert egy színhibás kölyköt nem vihetsz kiállítani,tehát ő csak hobby kölyök lehet..viszont lényegesen többe is kerül egy kiállítási kutya mint egy hobby :) egy példa: egy ausztrál juhászkutya hobbyra kb. 80-100 ezer forint viszont kiállításra akár 200 is lehet,vagy több,tehát aki szerinte tenyésztő,nem tenyésztő,hanem kennelneves szaporító.
2011. dec. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 Akiteki ***** válasza:
100%

Reméljük, hogy nem lesz semmi baja a kutyusodnak, különben bukta. Ezért kell a szerződést elolvasni.

Én minden gazdijelöltnek adok egy piszkozatot az első látogatáskor. Hazaviszi, elolvassa és eldöntheti hogy vállalja-e a szerződésben foglaltakat.

2011. dec. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Nem minden kennelben van hobbi és tenyésztési ár külön. Nem is minden fajtánál van színhiba.
2011. dec. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
77%
Nem írtam hogy feltétlen lennie kell színhibának,DE előfordul.Egy másik példa: whippet kennel a whippeteknél a kék szín nem el fogadott,tehát kiállításra nem mehet..egy srácnak van egy kék wipije coursingre viszi,de nem viheti kiállítani..a másik az hogy sokan ezt(tenyésztési és hobby cél) nem választják külön az egyéni szoc. probléma,én olyan helyről biztos,hogy nem vennék kölyköt! Hiszen időközben kiderül,hogy rejtett heréjű,foghibás,akkor már nem lehet tenyészteni vele!
2011. dec. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Illetve kiállítani,bocsánat elírtam,nem tenyészteni!
2011. dec. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

"Én minden gazdijelöltnek adok egy piszkozatot az első látogatáskor. Hazaviszi, elolvassa és eldöntheti hogy vállalja-e a szerződésben foglaltakat."


Nos igen, ez így korrekt.

2011. dec. 19. 16:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!