Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire gondoljak, ha a tenyésztő...

Mire gondoljak, ha a tenyésztő leírja a szerződésben, hogy nem vállal felelősséget a szerzett és ÖRÖKLETES betegségekért, rendellenességekért?

Figyelt kérdés
Ez így a normális minden tenyésztőnél? Elvileg egy valódi tenyésztő garanciát kéne, hogy vállaljon az örökletes betegségekért nem?
2011. dec. 19. 14:00
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Egyébként arra is várom a véleményeket, hogy ti tenyésztők hogyan álltok a tőteletek kikerült kutyusokhoz. Szoktatok érdeklődni felőle?


Ne értsetek félre, én nem várom azt, hogy naponta felhívjon a tenyésztő, hogy "na hogy vagytok?" de jólesne, ha legalább egyszer ő érdeklődne a kutyus iránt, egy emailt megírni szerintem nem olyan kíván olyan nagy erőfeszítést és nagyon jólesne...

Vagy pl egyszer találkozott a kutyámmal, akkor mondjuk jól vette volna ki magát ha legalább egyszer megsimogatja a fejét... Hiszen elvileg ő nagyon szereti a tőle kikerült kutyusokat.


Ez nyílván az én privát véleményem, de itt a gyk-n is annyiszor olvastam, hogy milyen jó kapcsolatuk van gazdiknak a tenyésztőjükkel...

2011. dec. 19. 16:29
 22/29 Akiteki ***** válasza:
100%

Blue11

Félretájékoztattak: a whippetnél elfogadott a kék szín. Valami más bibi lehet a haverod kutyájánál.

2011. dec. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Akiteki ***** válasza:
100%

Az én szerződésemben benne van, hogy nyomatékosan elvárom a tájékoztatást a kutyáról.

Aki nem hív fel vagy nem ír e-mailt fél évig, azt én zaklatom:))

2011. dec. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a tenyésztő tájékoztatott félre,mert Ő mondta! Köszönöm hasznos információ volt!
2011. dec. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Meg akkor a srác is,akinek a tenyésztő mondta! :)
2011. dec. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Akiteki ***** válasza:
100%
Nem kell nagyon körülnéznem, hogy tudjam hol születnek az országban kék whippetek. Valóban nem érdemes kiállításra vinni őket, de nem a kék szín miatt.:))
2011. dec. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Értem,azt gondoltam,hogy azért nem látok kék whippeteket a kiállításokon,mert nem engedélyezett,úgy ahogy nekem mondták :)
2011. dec. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Nem yorkie kennelről van szó.
2011. dec. 20. 18:20
 29/29 anonim ***** válasza:

#18: "én olyan helyről biztos,hogy nem vennék kölyköt! Hiszen időközben kiderül,hogy rejtett heréjű,foghibás,akkor már nem lehet tenyészteni vele!"


Mégis az ár hogyan garantálja, hogy nem lesz foghibás? Mert a rejtett here az már 8 hetesen is látszik, az én kutyámnál a szerződésben is benne van, hogy a herék a zacsiban vannak, szóval a rejtett here kilőve. A foghiba meg csak később látszik, és tökmindegy mennyit fizettél a kutyáért, nem azon múlik. De végülis ez egy olyan dolog, hogy ha egységesen 180.000 a kiskutya, de téged megnyugtat az, ha tenyésztési célra drágább, akkor viheted 280-ért. :))) A tenyésztési cél nem az áron múlik, hanem a szerződés tartalmán. Az meg már az eladón múlik, ha ő hajlandó komolyabb garanciákat vállalni tenyésztési célú vásárlásnál, ugyanazért a pénzért.



Legutóbbi kérdésre a válasz: én ugyan nem tenyésztő vagyok, csak egy egyszerű gazdi, de folyamatosan tartjuk a kapcsolatot a tenyésztővel. Van, hogy együtt megyünk kiállításra, néha mi alszunk náluk, máskor ők minálunk. Más gazdival is tartja a kapcsolatot, bár némelyik eléggé el tud tűnni és nehezen válaszol a megkeresésre.

2011. dec. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!