Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért idegbeteg ez az egy kutya?

Miért idegbeteg ez az egy kutya?

Figyelt kérdés
6 éve lakom itt, az utcánkban több kertben is van kutya. Amikor megyek el vagy jövök haza nem ugatnak meg a kutyák, mivel ennyi év alatt már ismernek. De van egy roti 2-vel mellettünk, aki folyton ugat, mint az idióta, sokszor megijedek tőle, mert nem számítok rá, és ha a kerítés mellett megyek a nyála fröcsög az arcomba... Nem értem, ez az egy miért ilyen idegbeteg, hogy ennyi idő alatt nem tud megszokni, és nekem akar jönni?
2011. dec. 20. 10:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

A roti kifejezetten ÖV kutya, a területét védi, minden idegentől. Mivel te nem ott laksz, idegen vagy.


A többi kutyus valszeg nem ÖV fajta.

2011. dec. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt ez, amit előttem írtak, másrészt lehet, hogy egyszerűen rájött, hogy jó buli halálra rémiszteni a járókelőket. Vagy nem foglalkoznak vele eleget, és így próbálja levezetni a feszültséget.
2011. dec. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért idegbeteg az emberek egy része? Nekik is hiába mondják hogy nem bántja őket senki mégis miket csinálnak.A darabolós nőről is kiderült hogy az idők folyamán többször is követett el elmebeteg cselekményeket!
2011. dec. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
off:Darabolós nő?Mi a történet?
2011. dec. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mert őrző-védő kutya,amugy énis ilyesmi szituba vagyok,nekünk a szomszédba van egy bolond kb. 6 hónapos roti,aki ha meglát azonnal ugat mint egy őrült,de csak engem,amikor odamegyek a kerítéshez akkor meg elmenekül,megőrülök már tőle olyan öblös a hangja,aludni se hagy,majd nádkerítést fogok odatenni hogy ne ugrálja,meg ne tegye tönkre a kerítésemet:@
2011. dec. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ilyen típusú Kutya. A rottweilerre jellemző amúgy a területvédés. Hasonló kaliberű kutya lakik az én szomszédomban is, igaz ő Jack Russel terrier. Kezdettől fogva annyira vad, agresszív és ugatós, hogy nem szívesen találkoznék vele kapun belül. Mint a csík rohangál a kerítés mellett, éppen a minap sikerült átjönnie hozzám. Hála istennek nem történt baj, de biztos hogy nekem jöttt volna.
2011. dec. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem volt sosem őrző védő típusú kutyám, de szerintem azért mert egy kutya rotweiler, német juhász vagy doberman, még nem kéne ok nélkül "szétszednie a kerítést" csak mert elsétál arra valaki. Még ha becsönget is max vigyáznia kéne a kaput, nem kinyúlni és torkonkapni szinte a galád embert aki be mert csöngetni. Sajnos ez már nem oké ha ezt csinálja!
2011. dec. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
nyílván nem foglalkoznak a kutyával, nem sétáltatják és mint minden kutya ilyenkor önnállósítja magát, keres magának munkát.... a leggyakoribb a területvédelem-ez mindegyik kutyafélében erős ösztön-idő kérdése és ez jelentkezhet ilyen túlzó, kontrolálatlan formában minden le nem mozgatott kutyánál
2011. dec. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Mert ez a dolga,házőrző . A postás is mindennap jön mégis a legtöbb kutya majd megvész ,úgy ugatja ,pedig látja mindennap.

A rotik alapból nem hangos kutyák, de ha sokat unatkoznak akkor elszórakoztatják magukat akár ilyen túlreagált őrzéssel is.

2011. dec. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Na azért a postás az egy külön téma, a kutyának minden nap sikerélmény, hogy odamegy a kapuhoz, ő meg "elkergeti", ezért ugatja mindig olyan veszettül.
2011. dec. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!