Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen hosszú időt bír ki egy...

Milyen hosszú időt bír ki egy 4 hónapos kölyökkutya vécézés nélkül?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő:este 23.OO-23.15 órakor van az utolsó egészségügyi sétánk,reggel 6.OO órakor kelek és viszem le vécézni.Ez egy rövid,max.1O perces séta.Na,a gond a következő:reggel alig akar kijönni sétálni,vécézni.Azt hiszem,valami büntetésnek veszi.Ebből adódóan,úgy veszem észre,mintha a kapcsolatunk romlana,a bennem vetett bizalma is mintha kisebb.Napközben nincs semmi gond,szereti a sétát,de reggel katasztrófa,hogy mennyire nincs kedve.Mennyi ideig képes visszatartani vajon?Azért viszem ilyen korán,hogy ne keljen tartogassa,de az egész dolog elrontja az ébredést.Úgy veszem észre,mintha inkább egy kicsit később menne s inkább tartogatná....Csak nem tudom mennyire egészséges ez,ha mondjuk egy órával később vinném,nem-e lenne káros következménye hosszú távon?
2011. dec. 21. 15:59
1 2
 1/14 Akiteki ***** válasza:
100%

Mikor az első kutyámat elhoztam, 12 hetes volt. Este 8-tól reggel 8-ig aludt.

Nehogymár megsértődjön, mert felébreszted! Az van, amit a főnök mond és kész. Ezzel pont nem romlik a kapcsolatotok, hanem erősödik, mert Te diktálsz.

2011. dec. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj az offért, de meg kell kérdeznem:

ILYEN LÉTEZIK?? KÖLYÖKKUTYA AKI KÉSŐBB KELL MINT A GAZDI?

Áááá:D


Nálunk a következő volt a menetrend: este lefektektük a kutyusom és rohantunk aludni: "Alváss gyorsan, már csak pár óra és indul a : vaúúú, vaaúú, váúúúúú":D

2011. dec. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%

Próbáld lelkesíteni valahogy, szigorral vagy gügyögéssel, vagy bármivel, ami hat rá. Tudom, hogy kora hajnalban félkómásan ez nem egyszerű, de a kutyának sem, kell neki egy kis lökés :)

Vagy hát nem tudom, hajnalban álmosan elég hideg lehet odakint, nem lehet, hogy fázik, és azért nem akaródzik neki kimenni? Lehet, hogy egy bélelt kabát meg is oldaná a gondot.

2011. dec. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az én kutyusom soha nem pisilt be éjszaka. Úgy emlékszem, hogy 4 hónapos korában mi már ki is hagytuk az éjszakai (11 órás) pisit. Talán ilyen 9 óra fele volt az utolsó, ezt követően pedig csak reggel.


Akitekinek igaza van.


Egyébként nálunk mindig is úgy volt, hogy amikor mi keltünk, akkor kelt a kutya is. Hétköznap olyan fél 7-7 óra fele viszem le, hétvégén meg van, hogy csak 8-kor.

2011. dec. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 compactegon ***** válasza:
miénk 4 hónaposan este 10-reggel hétig bírta, amit akárhogy számolok 9 óra.
2011. dec. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Akiteki,jól írod.Nem az a gond,hogy nem jön,sőt.De látszik,hogy nem látja értelmét.Éjjel,ha felkelek,mindig kikísér a vécére,meg is vár,s velem együtt jön vissza.S mindezt teszi magától,semmi parancs nélkül.Reggel is jön,de látom a kutyán,hogy csak tiszteletből.Semmi öröm,semmi érzelem.Csak olyan robotosan....De nem lenne gond nekem,ha később vinném,vihetem 8 órakor is... Csak ne legyen egészségügyi hátulütője..A falkavezérséggel minden rendben,elcsodálkoznál,ha látnál minket.Pedig gondolom,hogy te láttál már egy pár kutyást :)De köszönöm válaszod,hasznos volt,főleg hogy írtad,milyen hosszú időt kibírt a kölyökkutyád.
2011. dec. 21. 16:18
 7/14 A kérdező kommentje:
ŰŰŰJJJ,mennyi válasz :)Köszi mindenkinek.
2011. dec. 21. 16:19
 8/14 A kérdező kommentje:
Felkelni felkel,de amikor látja,hogy készítem a melegítőjét,lelohad a lelkesedés...Második válaszoló,kifejtenéd bővebben egy picit?Mire értetted az írandódat?
2011. dec. 21. 16:23
 9/14 Akiteki ***** válasza:
Az agaraimnak is fázik a fenekük, van hogy 10-kor még nem akarnak kimozdulni az ágyból. Néha felkapom és kirakom őket. Aztán rájönnek, hogy túl lehet élni egy kis hideget és nagyot játszanak kinn.
2011. dec. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Akiteki ***** válasza:
A másik meg, hogy reggel én is félkómásan megyek a wc-re, amíg a kávémat meg nem ittam. :))) A kutyának is kell idő, hogy magukhoz térjenek.
2011. dec. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!