Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Dog Chow milyen minőségű táp?

A Dog Chow milyen minőségű táp?

Figyelt kérdés
Állatorvosunk azt mondta, vegyünk royal canin-t, de sajnos azt nem engedhetjük meg magunknak. Eddig pedigrée-t használtunk, de azt mondta az kb. szemétnek minősül, ezért vettem a fentebb leírtat.
2011. dec. 27. 14:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
49%

Hát a pedigrée tényleg nem egy jó táp az én kutyámnak ment tőle a hasa. A másik meg nem eszi meg azokat a tápokat amiben tartósító vagy aroma van. Szóval ez meg az ehez hasonló tápok kiestek.

Szerintem egy jó táp a Dog show. De van egy olcsóbb változata a Tescos kutyatáp 1 és ugyan az összetételben.

2011. dec. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4. válaszoló: Totális kép és fogalomzavarban szenvedsz a tápokat illetően. Amíg ez így van, addig inkább ne adj tanácsot másoknak.

A Pedigree-t és az Acanát ha lehet ne is említsük egy lapon, mert ég és föld a kettő. Az Acana kb 60% húst tartalmaz, míg a Pedigree 4% vágóhídi mellékterméket, magyarul szemetet.

Legalább olvasd el néha az összetevőket mielőtt okoskodsz!

"legyen a fehérjetartalma 30% alatt de legyen benne sok hús" -->na ez meg egy ellentmondás

2011. dec. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
49%

nem a legjobb táp de ha ezt kapja ideiglenesen akkor nem lesz gond,

a fides egy nagyon jó kutyatáp nagy kiszerelésben lehet kapni de nem olyan drága azért jó ,következőleg szerintem tegyél félre pénzt és vegyél ilyet vagy josera és brit is nagyon jók


mi 2-3 hónapig etettünk dog chow-val mert akkor kicsit szarul áltunk és vettünk 3kg , de a kutyánk szívesen ette ,normális volt a kaksija is szóval megvoltunk vele elégedve ,viszont én is sok rosszat hallottam róla és csak ebbe a pár hónapba kapta ezt..


mi kimérve veszünk proplant neki és úgy olcsóbb

amúgy kistestű kutyunk van..


neked milyen fajta kutyád van??

2011. dec. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
66%
Én dog chowt adok a kutyámnak kölyök kora óta. Szép szőre van szereti is. Az állatorvos azt mondta hogy ez jó táp.
2011. dec. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
4. válaszoló! Az Acanában (felnőtt táp)29%, a Happy Dogban 25 % fehérje van. Természetesen ez nem egyenlő a hústartalommal, minthogy a színhúsnak is van "fehérjetartalma". Akitekinek igaza van, én prémium táppal etetem a vizslámat, és kb. 6000 Ft-ra jön ki egy hónapban. Ez naponta 200 Ft...
2011. dec. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Anyagilag nem állunk rosszul, csak anyám nem ad pénzt a kutyára, én meg 17 évesen nehezen tudok dolgozni suli mellett.
2011. dec. 28. 14:59
 17/22 A kérdező kommentje:
20:12 Törpetacskó:)
2011. dec. 28. 15:01
 18/22 anonim ***** válasza:

08:20-as vagyok :) Kiszámoltam - szándékosan az egyik legdrágább tápot nézve-, hogy kb. 167 Ft/ nap lenne a tacsi napi adagja. (Orijen Red, 13,5kg 22.600Ft, 100 gr napi adag mellett. Az egyik netes kutyás honlapról néztem le a paramétereket) Érdemes lenne az anyukádnak inkább valamilyen minőségi kaján gondolkodnia, mert ha ennyire nem akar költeni a kutyára, mi lesz, ha a tacsi beteg lesz? (ne legyen!!)

Nem bántani akarlak, mert suli mellett eléggé meg van kötve a kezed, de csak tudsz valamilyen ráhatást gyakorolni az anyukádra.

2011. dec. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Helyesbítek. Azt mondta, hogy havonta ad 2000 ft-ot tápra, ha nem jó nekem a maradék, viszont ha állatorvosra kerülne a sor, biztos nem sajnálna tőle semennyit mert nagyon szereti, csak kissé maradi a tápokat illetően. Van egy vizsla keverékünk, világéletében maradékon élt és most 15 éves. (megpróbáltam megértetni hogy nem mindegy, hogy keverék, illetve itt most kölyökkutyáról van szó) A tacsit karácsonyra kaptam barátomtól, az összes eddigi pénzem ráment a kezdő oltásaira, ezekkel nem is lesz gond, hiszen hétvégén tudok menni árufeltöltőnek tehát az oltásokra mindig lesz pénz. (remélem)
2011. dec. 28. 15:34
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

'18'-as vagyok megint :) Ha van 2000 Ft-od rá, akkor marad a főzés (mert a táp beruházása drágább). Ha van piac a közeledben, akkor vegyél marhagégét, rizst, répát és még valamilyen zöldséget. A húst feldarabolod, kicsit megpirítod, majd rádobod a rizst és felöntöd vízzel. Ha megfőtt a rizs, akkor rádobálod a zöldséget (én sárgarépát, fehérrépát és zellert tettem bele) és picit párolod. Valószínűleg sok lesz a kaja, akkor porciózd ki zacskóba és tedd a mélyhűtőbe, így nem kell minden nap főzni...

Én is csináltam ezt, de aztán mégis a tápnál kötöttem ki. Most 11 hónapos a vizslám.

Sok sikert és boldog új évet nektek!

2011. dec. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!