Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért félnek az emberek a...

Miért félnek az emberek a kutyáktól?

Figyelt kérdés
Nem a veszélyes helyzetekre gondolok, hanem arra, hogy pórázon viszem a sajátot (térdigérő keverék) és húzódozva jönnek el mellettünk. Az eb csöndes, barátságos. Csak nem mehetek át az út túloldalára mindig?????
2009. máj. 20. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Talán úgy nevelték azt az embert hogy ,,ha kutyát látsz állj meg és ne mozdulj":D

Egyébként én sem értem hogy miért kell félni egy ilyen kutyától,harapni se tud..

Mondjuk egy pit bullt én is elkerülök az utcán hiába hogy pórázon van, pedig szeretem az állatokat, de harci kutyákban vhogy nem bízok meg:D.

2009. máj. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az én tapasztalataim szerint meg először a gazdik kell megnézni. Sosem a kutya veszélyes, hanem a hozzá nem értő gazdája. Egyébként meg idézem: "Nincs harci kutya, csak hülye gazda"
2009. máj. 20. 17:32
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Hát az ember nem tudhatja hogy a te kutyád nyugodt barátságos, vagy épp csak arra vár kinek ugorhat neki :) Engem egyszer már megtámadott egy kis dög, foxterrier vagy miféle az, azóta azoktól félek, a többitől nem. Nekem is van kutyám, egy skótjuhász, tőle is félnek pedig nyugis kutya.
2009. máj. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen nem értenek hozzá. És az ismeretlen mindig veszélyes. Engem sokkal inkább elkeserít, hogy a 2-3 éves gyereket rángatja el az anyja a kutyától - látszik a gyerek érdeklődik, az anyja meg ülteti el benne a félelmet. Egyszer találkoztunk egy 5 éves kislánnyal, aki a nagymamája nyakába menekült sikoltozva, h "jaj kuuuttyyyaaa...ááá" A nagymami meg még próbált jó fej lenni, h simogassa meg, meg milyen aranyos és nyugodt. Kiderült h az anyja féltette mindig. :o(( Szerintem ez rettentően szomorú.

Egy társadalom lenyomata ahogy az állatokkal, többek között a kutyákkal bánik és velük szemben viselkedik.

Érdekes, néhány évszázada még az ember legjobb barátja volt a kutya, ma meg jó formán minden szabadságot és jogot megvontak tőle.


Egy nagyon érdekes tesztet olvastam egyszer: adott egy jólnevelt németjuhász. Először pórázon, szájkosárban sétáltatták. Az emberek kitértek előle, inkább kikerülték. Majd szabadon, lábnál bandukolt. Legtöbbeknek fel sem tűnt, elmentek mellette szép nyugodtan, aggodalom nélkül.


Sajnos vannak szomorú esetek, de közel sem annyi mint ahány kutya van az országban. És mind-mind a gazda hibája!!!

(a harcikutyázást meg egyszer majdcsak megértem...miért kell szerencsétleneket bűntetni és megbélyegezni - a fajtaismertetőket és eredeteket kéne jobban tanulmányozni)

2009. máj. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Most hétvégén kutyakiállításon voltam a kutyámmal és ott láttunk egy kissé vicces/ nagyon szomorú esetet.

Anyuka a KUTYAkiállításon sétált az 5-7 éves kisfiúval. A gyerek szerett volna megsimogatni kutyákat, de folyton rászólt: Ne menj oda, mert megfog harapni! (A gazdik: Nem barátságos a kutya/ otthon is állandóan nyúzza a gyerek.) Anyuka válasza: Én látom, hogy támadni akar!

2009. máj. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is teljesen ez a helyzet, amikor én is megyek a kutyámmal(boxer) sétálni, szinte minden második ember hisztérikázik általában kisgyerekes nők. Hozzá teszem, sosem szoktam rakni rá szájkosarat, bár nálunk elvileg kellene, de én úgy gondolom nem korlátozni kell a kutyát, hanem nevelni. Amúgy tök nyugodt kutya, imádja a gyerekeket, mégis minden második beszólás fúúúj harci kutya, meg pitbull. Nagyon szomorú, hogy az emberek nagy többségének ilyen a felfogása.
2009. máj. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
azért félnek mert a barom szüleik így nevelik/nevelték őket,nekünk is nagyon rossz mikor sétálunk (amstaff) állandóan meg kell fogni a kutyát mert mindneki visongat a kutya oda sem figyel rájuk...mind1 első válaszoló a "harci kutya" nem ember elleni harcra lett tenyésztve. állat elleni harcra kutya elleni harcra! amelyik egyed a gazdijára támadt azt kivonták a tenyésztésből,így a harci kutyák 100% embercentrikus nem pedig emberre támad! ember elleni támadások 90% németjuhász és annak keverékei okozzák! nem pit meg staff stb...
2009. máj. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én például minden kutyától félek. A csivavától a bernáthegyiig mindegyiktől. Meg egyébként a legtöbb állattól. De attól nem kell lenézni, vagy hülyének nézni vagy ilyesmi!!! Amúgy én nem attól félek, hogy megharap. Főleg attól félek, hogy ugatni fog vagy megszagol. De erre nem tudok magyarázatot adni. De én meg például azt nem bírom, mikor valaki póráz nélkül sétáltatja a kutyáját és a kutya odajön hozzám, és már a bőgés szélén állok, a pulzusom kábé 300, levegőt alig kapok, de hiába mondom neki, hogy hívja el tőlem, csak azt hajtogatja, hogy nem bánt nem bánt... Ezt is meg kell érteni szerintem! Valamitől mindenki fél, gondolom a kutyatulajdonosoknak is vannak félelmeik, akkor miért nem értik meg a másik embert? Na jó, valaki biztos megérti, akinek nem inge, ne vegye magára!
2009. jún. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!