Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire butaság görkorival...

Mennyire butaság görkorival kutyát sétáltatni?

Figyelt kérdés
Így télen akarom tesztüzemben kipróbálni, görkorizni tudok, csak félek, hogy a kutya (foxi) elránt...
2011. dec. 28. 14:28
1 2
 11/16 Akiteki ***** válasza:
Az más, hogy a kutya szabadon futkározik közben. De én hámot tettem a huskykra és húzattam magam. Kb. 100 méter után eldobtam a pórázt és megkapaszkodtam egy kocsiban, mert úgy felgyorsultunk, hogy nem bírtam megállni.
2011. dec. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
na igen.. nem mindegy hogy szabadon van vagy pedig húzatod magad. ha szabadon van miért ne, viszont ha pórázon, akkor már nem mindegy. ha rohan, húz a kutyád úgy hogy nem tudod megállítani, akkor inkább ne csináld. ha hallgatnak rád, lelassítanak akkor nyugodtan. én is húzattam magam, a kutyám egyből megállt mikor szóltam neki, így nem lett baj :)
2011. dec. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem butaság, ha olyan helyen laktok, ahol nem lehet elengedni, vagy nem stabilan behívható. Térdvédőt, bukósisakot fel, és meg kell próbálni. A kutyára semmiképp ne hámot tegyél, mert akkor még egy foxi is elránt, és ne kösd magadra a pórázt.

Megpróbálhatnád rollerrel is, azzal nehezebb nagyot esni. Azzal húzathatnád is magad.

2011. dec. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A kutyánk viszonylag szófogadó, de pórázon sétáltatjuk. Azt inkább csak kommunikációra használom, pl apró rántásokból ért, hogy lassítson, vagy, hogy merre is menjen, mondjuk néha kicsit önfejű :) Szóval nem az a tipikus teljesen szófogadó kutya, de nem is teljesen szófogadatlan. Hámmal sétáltattam idáig, de akkor lehet nyakörvet kéne a görkoris sétára idejére rakni rá.


Az egészet azért gondoltam, mert a kutya mozgásigényét kielégíteném, és el se fáradnék :)

2011. dec. 29. 16:44
 15/16 Akiteki ***** válasza:
Na ezt pont fordítva kellene. A sétához nyakörv való, azzal tudsz vele kommunikálni a pórázzal. Ha húzatni akarod magad, akkor tegyél rá hámot, hogy ne a gégéjével húzzon.
2011. dec. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

:D hát a mienk a hám rántásaiból is ért...


Sétáltatni akarom, nem húzatni magam, de mind1.


Amúgy ma kipróbáltam, gyönyörűen ment az egész, a kutya is lefáradt (meg én is), mikor gyalogosok jöttek akkor meg simán meg tudtam állni :)

2011. dec. 30. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!