Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava nevelésben tanácsok?

Csivava nevelésben tanácsok?

Figyelt kérdés
Mini csivavám van és 5 hónapos. Imádom nagyon!! De harap elég erősen és egyfolytában!!Megpróbáltam mindent, a szemébe nézni hogy ki a főnök,hátat fordítani neki,bezárni pár percre a szobába, rákoppintani kicsit,fenkeére csapni picit(pedig gyűlölök rákoppintani is egy állatra, mert nekem ő családtag nem egy kutya) újságpapírral meg zörgő dolgokkal csörögni, tapsolni de semmi nem válik be. Csivava tartók a tiétek is harap? Vajon a foga miatt, hogy nő? Kinövi? Vagy mit csináljak?

2011. dec. 28. 20:22
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
Legyél tökös, és egész egyszerűen ne engedd meg neki. Ha harap, szólj rá határozottan, hogy "nem", kapd el a nyakát és nyomd le a földre, aztán tartsd ott, amíg le nem nyugszik. Igen, lehet, hogy hisztizni fog, meg ordítani, mint akit nyúznak, de bízz annyira magadban, hogy tudd, hogy nem bántod, csak ő hisztizik. Be fogja fejezni, ha nem engedsz neki. Ha hagyod elkanászodni, akkor még sokkal súlyosabb problémákkal is szembe kell nézned.
2011. dec. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
Hát köszi a tanácsokat! De még arra valaki válaszoljon már hogyha valakinek van csivavája hogy az övé harap-e? Mert lehet hogy a foga miatt csinálja és kinövi nem?
2011. dec. 28. 23:21
 13/40 anonim ***** válasza:
M az isten vagy te, ufó, hogy egy zsömlényi kutyát nem bírsz a földön tartani? A tíz kiló lisztet azért hazahozod a boltból, nem? Meg a porszívót is végig tudod tolni izomból a szőnyegen, ugye? Na, akkor valójában lent tudnád te tartani azt a kutyát, csak nem akarod eléggé. Nem fáj neki, nem kegyetlenkedsz ezzel vele, hanem neki teszel jót, mert nem fogjátok pokollá tenni egymás életét, ha végre mindketten rádöbbentek, hogy te vagy az erősebb.
2011. dec. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
Nem, azért csinálja, mert nem szoktattad le róla. Nem is fogja magától abbahagyni. De ha szerinted a foga miatt van, adj neki valamit, amit rághat, és a kezedről ugyanúgy tiltsd le. A kutya semmilyen körülmények között nem dönthet úgy, hogy ő embereket harapdál és pont.
2011. dec. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:
23:25: Nem nem vagyok ufó.De te elég primitív lény vagy mert embernek nem neveznélek ebből a megnyilvánulásból.Nem zsemlényi a kutyám hanem sokkal nagyobb azért ha tudnál épp ésszel gondolkodni.Nyilván neked se kutyád se macskád otthon ülsz egyedül és akkor ilyeneket, hogy ufó tudsz irkálni.Igenis lenyomtam erővel, nyilván eltörni nem fogom, és azt sem hogy vonyítson a fájdalomtól.Én ilyen vagyok elkényeztetem a picikémet.Tanácsért jöttem ide,amiket nem kötelező megfogadnom.
2011. dec. 29. 00:04
 16/40 anonim ***** válasza:
Én kuvasz méretű szocializálatlan menhelyi felnőtt kan kutyákat nyomogattam le a földre a 45 kilómmal edzetlenül, úgyhogy szerintem jogal feltételezem, hogy fizikailag egy óvodás is képes egy kölyök csivavát kordában tartani. Ha neked ez nem megy, viszont már tudod használni az internetet, akkor csak valami furcsa lény lehetsz.
2011. dec. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
Kit érdekel hogy te mit csinálsz? Én nem az a kategória vagyok,meg mondjuk feltételezem te nem nő vagy,nincs műkörmöd stb. És ku**ra nem tudod hogy mekkora ereje van,addig ne ugass. Nem az volt a kérdés, hogy ki mit gondol arról, hogy le tudom-e nyomni a kutyát, vagy le akarom-e nyomni.
2011. dec. 29. 00:31
 18/40 anonim ***** válasza:
De, nő vagyok :) Bár műkörmöm tényleg nincs. De ha jobban törődsz a körmöddel, mint a kutyáddal, akkor nem tudom, miért jöttél ide kérdezősködni.
2011. dec. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg ha budapesti vagy, szívesen megmutatom neked, hogyan kell leszorítani, ha harap. Ha két kézre lesz szükségem hozzá, még egy csokit is kapsz.
2011. dec. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:
Nem törődök jobban a körmömmel, egyáltalán mert nekem nagyon fontos a kis kutyám.De amíg nem tudod milyen ereje van addig ne pofázz, mert bármi megtörténhet és igenis egy nagyon izgága kutyi.A család összes tagja próbál vele ilyenkor mit kezdeni de nem lehet.Barátok is tanúsíthatják.De ez mind nem ide tartozik, én kérdeztem valamit és arra várok válaszokat,és nem az érdekel hogy valami gondozó hőstörténetei érdekelnek.Különben is én olyanoknak a véleményére vagyok innentől kíváncsi aki CSIVAVA TARTÓ. Mert ha egy kicsit utánaolvasnál és értenél a kutyákhoz hogy a csivavának harcias fogazata van és veszélyes lenne ha nagy lenne.De ő pici de nagyon fürge,akaratos, és erős és kész. Innentől pedig az írjon aki csivava gazdi, köszike.
2011. dec. 29. 00:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!