Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava nevelésben tanácsok?

Csivava nevelésben tanácsok?

Figyelt kérdés
Mini csivavám van és 5 hónapos. Imádom nagyon!! De harap elég erősen és egyfolytában!!Megpróbáltam mindent, a szemébe nézni hogy ki a főnök,hátat fordítani neki,bezárni pár percre a szobába, rákoppintani kicsit,fenkeére csapni picit(pedig gyűlölök rákoppintani is egy állatra, mert nekem ő családtag nem egy kutya) újságpapírral meg zörgő dolgokkal csörögni, tapsolni de semmi nem válik be. Csivava tartók a tiétek is harap? Vajon a foga miatt, hogy nő? Kinövi? Vagy mit csináljak?

2011. dec. 28. 20:22
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!:)
2011. dec. 29. 11:00
 32/40 anonim ***** válasza:
Nekem nincs csivavám, csak egy hat kilós csivava keverékem, akinek kölyök korában nem magyarázták el, hogy harapni rossz, így most bármi váratlan, vagy számára nem tetsző történik azonnal gerjed. Nem kicsit harap, hanem nagyon. Ő még kicsi, könnyű lenyomni a földre, most tanuld meg hogy kell, mert később már nem úszod meg sérülés nélkül. Olyanok, mint a piranhák, nekem is egy csomószor kicsúszik a kezemből, és akkor már rá is mar a kezemre. Ha lefekteted még egy darabig kapálózik, de hidd el utána a lenyugvás jön. Ez nekik ösztönös. Idővel megadja magát.
2011. dec. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
Nekem is egy 5 hónapos csivavám van. Ő is harapdálja a kezünket, de tényleg segít, ha lenyomod a földre, én is azt szoktam vele csinálni és már egyre ritkábban harap. Neki ez játék, ráadásul a fogát is most váltja. Addig tartsd lenyomva, amíg teljesen le nem nyugszik. Egy darabig az enyém is próbál kiszabadulni, ideges lesz, néha a nyüszítéssel is próbálkozik, de ez csak hiszti!!! Nem fáj neki, legyél határozott és tartsd úgy. Le fog higgadni, az enyém utána mindig jön hízelegni, tudja, hogy rossz volt, de ne békülj vele túl könnyen. Nekem ez az egy dolog vált be. Valaki tanácsolta, hogy ha kell ordíts vele, én azt soha nem szoktam, attól csak nagyon megrémül. Persze közben beszélhetsz neki mérges hangon, vagy moroghatsz, de szerintem ne kiabálj. A kutya már a hangsúlyból is tudja, hogy most épp szidod valamiért. Remélem sikerül így leszoktatnod. Sok sikert
2011. dec. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:
Utolsó kettő hozzászóló köszönöm szépen, örülök hogy vannak itt normális emberek is akik rendesen,segítő szándékkal tudnak válaszolni!!:)
2011. dec. 29. 13:34
 35/40 anonim ***** válasza:
Viselkedés terén nincs ám sok különbség a fajták között. Mindegyiket ugyanúgy kell nevelni, csak némelyiknek plusz igényei is vannak. Szóval a csivava sem növi ki a harapdálást, nem fog egyedül rájönni, hogy "jól van, mától nem harapok, mert már nagyok a fogaim". Ha nem tanulja meg, hogy harapni rossz, akkor nem lesznek gátlásai azzal kapcsolatban, hogy harapjon, amikor neki tetszik. Ez ugyanúgy igaz egy pitbullra, egy yorkira, egy német dogra, bármire. A csivava is csak egy kutyafajta, nyilván különleges a gazdáknak, mint ahogy mindegyik, de attól még nevelni ugyanúgy kell, mint a többi kutyát.
2011. dec. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim válasza:
Nekem is csivavám van,bár az enyém nem harapott kiskorában. :) Én ott rontottam el a nevelését,hogy mindent ráhagytam. Az egyetlen dolog amit sikerült megtanítani neki az a szobatisztaság. De így is imádni való :) (csak túl makacs..)
2012. jan. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:
Utolsó: Igen el kényeztetem én is szerintem:D Biztos nagyon cuki a tiéd is:) A szobatisztaság az neki is megy. Csak ez a harapás..Pedig férfi is megpróbálta lenyomni, de ugye nyilván eltörni, meg hogy fájjon neki nem akarjuk, én is lenyomom de állandóan sikerül kicsúsznia a kezemből.Csak tudod itt olyan sok nem normális van, és nem tudják felfogni megérteni amit az ember mond.
2012. jan. 4. 15:01
 38/40 anonim válasza:
Nekem csivim van. Amikor kicsi volt és JÁTÉK közben túl nagyot harapott egyszerűen rászóltam/az orrára csaptam és tökéletesen megtanulta, mi az az erősség, ami még elfogadható játék során. Az első együtt töltött hetekben volt arra is példa, hogy miközben cseppenteni akartam a szemébe odakapott és fel akarta állítani a saját kis szabályát – az ilyen helyzetek elkerüléséhez már arra lesz szükség, hogy a rangsorban jóval a kutyus elé tudd helyezni magad, hogy érezze azt, hogy itt te vagy az, aki szabályokat állít fel – bármi áron. Remélem, érzed a két eset közötti különbséget.
2012. febr. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 tundernita válasza:
a csivava nem vadászgörény hogy lenyomd és befogd a száját. azzal csak ingerelni lehet a rossz viselkedésre. amikor eletleg játszol vele és akkor harap azonnal fejezd be vele a játékot és mellé fájdalmasan mond hogy ,,AÚ". Ha megnyugodott a kutyika csak akkor folytasd vele a játékot így majd rájön hogy ha harap akkor nincsen játék és abba hagyja hamarosan a harapást azért hogy minél többet játsz és foglalkozz vele. sok sikert a neveléshez.
2013. máj. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 tundernita válasza:
Egyébként a kutya orrát bántani Tilos mert az az egyik érzékszerve és ha ráütnek sokszor még a szaglását is elveszítheti akár. aki így tanítja a kutyáját annak üzenem hogy rossz módszert alkalmaznak. NEM ELFELEJTENI HOGY A KUTYA ORRA NAGYON SÉRÜLÉKENY ÉS AZ ORR ÜTÉSE NAGY KÁRT TEHET BENNE.
2013. máj. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!