Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava nevelésben tanácsok?

Csivava nevelésben tanácsok?

Figyelt kérdés
Mini csivavám van és 5 hónapos. Imádom nagyon!! De harap elég erősen és egyfolytában!!Megpróbáltam mindent, a szemébe nézni hogy ki a főnök,hátat fordítani neki,bezárni pár percre a szobába, rákoppintani kicsit,fenkeére csapni picit(pedig gyűlölök rákoppintani is egy állatra, mert nekem ő családtag nem egy kutya) újságpapírral meg zörgő dolgokkal csörögni, tapsolni de semmi nem válik be. Csivava tartók a tiétek is harap? Vajon a foga miatt, hogy nő? Kinövi? Vagy mit csináljak?

2011. dec. 28. 20:22
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, láttam már csivavát is közelről, és tudom, mennyire erősek. Azt is tudom, hogy a 30 kilós kutyák erősebbek. Meg azt is, hogy te is elbírnál bármelyikkel.

Próbálkozhatsz továbbra is az orrára csapkodással, de ha az nem hat, akkor változtatnod kell a módszereiden. Nem fogsz hallani olyan jótanácsot, hogy mantrázz a fülébe vagy égess vaníliás koronacsakragyertyát, nincs mágikus varázsszó, se semmi olyan megoldás, ami számodra is egyszerűnek tűnik. Ha az agresszív kutyát tutujgatni akarod, lehet, csak azzal pont az ellenkezőjét éred el annak, amit szeretnél. Világosan meg kell vele értetned, hogy harapni rossz, az pedig csak úgy megy, ha az ő nyelvén "mondod" neki. Az ő nyelve pedig az, hogy ha fájdalmat okoz például az alomtestvéreinek, akkor azok visszaadják neki. Így tanulja meg, hogy meddig mehet el. Ha nincs büntetés, folytatni fogja, mert nem tudja, hogy ez rossz.

Persze ha neked a csivava nem kutya, hanem családtag, akkor nem értem, miért nem humán pszichológust kérdezel. Önmagadnak mondasz ellent. Döntsd el szépen, hogy kutyaként akarod-e kezelni, úgy, ahogy azt ő igényli, vagy emberként, de akkor meg ne csodálkozz, ha nem úgy mennek a dolgok, ahogy szeretnéd.

2011. dec. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
Ja, és nézz Cesar Millant. Hátha neki elhiszed.
2011. dec. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:
De én ezzel tisztában is vagyok. Én csupán azt mondom, hogy arra lettem volna kíváncsi hogy mások csivavája is harap-e ennyire, kinövik-e és hogyha igen mikor.Mert én eddig csivavatartóktól csak azt hallottam, hogy a foga miatt van és egy éves kora után kinövi és nem fog harapni.Itt is kíváncsi lettem volna csivava gazdik véleményére.Nem állítom, hogy nincs nála erősebb kutya, de engem csak ő érdekel.De én úgy utálok itt vitatkozni, de komolyan miért bunkó mindenki mindenkivel?Én normálisan tettem föl egy kérdést! Megértem aki azt mondja így nyomjam le meg úgy de akkor miért kell ufónak,meg ilyeneknek hívni a másikat.Mindenki más, és más elveket tart. Mindenki mindent másképp csinál,és ezt el kell fogadni.
2011. dec. 29. 01:07
 24/40 anonim ***** válasza:
Nem vagyok csivava tartó.. pitbull terrierem van, de azt az egyet tudom hogy kinőni nem fogja a csivavád a harapdálást, le kell róla nevelni és igen is le kell nyomni a földre... nem tudom mekkora erő lehet egy csivavában de ha az én kutyám igazán megindulna szerintem húzna maga után a földön... el kell érned a kutyádnál azt hogy te légy a falkavezér, kutyaoviba nem ártana vele eljárni... az én kutyám is 5 hónapos na jó lassan 6, de egyszer nem harapott meg és 1x sem kapott a kezem felé... tehát ha én nő létemre elbírok egy 17 kgos izomgolyóval akkor te is egy csivavával...
2011. dec. 29. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 Bozsikrisz ***** válasza:
Mennyi idős volt, amikor hozzád került?
2011. dec. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:

nem bántás képp mondom, de ezek a fajták kis görények ...mindig fog harapni, kis csira mert ha nem tetszik neki valami akkor egyböl odakap...nevelheted te akárhogyan...ha nem szánsz rá annyi pénzt, idöt, energiát, hogy elvidd rendes suliba akkor nem fog meg változni.

amugy meg ha nagyon gerjed a kis nyomi akkor vedd ki az elemet XD

2011. dec. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

2 hónaposan került hozzám! Ez számít?


Egyáltalán nem kis gyökér..Ezek a harapások így rá jönnek, szerintem játszani akar, de ezt mind felteteti velem a sok öröm amit okozott mert igenis egy hűséges kis picike.Minden reggel kelt édesen,vár haza minket és rengeteg szép pillanatot ad. Ezt csak az tudja akinek van kutyája, vagy éppen csivavája!Azért tettem ide föl a kérdést,hátha valami új tanácsot kapok ami beválik,de hogyha nem akkor ez van, majd megoldom.

2011. dec. 29. 10:46
 28/40 anonim ***** válasza:
Számít,mert ha mondjuk 5 hetesen került volna hozzád,akkor érthető,mert nem tanulta meg az anyjától..de így lehet az van a háttérben hogy kicsit elkényezteted..vagy nem tanult eleget az anyjától!
2011. dec. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
Értem. Egy nagyon kedves nőtől vettük és voltak neki testvérei de mondta a nő hogy ő már úgy nevelte az utolsó napokban vagy hétben hogy különtette őt, hogy ne sírjon már nálunk éjjelenként.Na most mi úgy próbáltuk hogy mivel pici egy elkerített kuckót csináltunk neki de sírt, úgyhogy már ágyban alszik.
2011. dec. 29. 10:54
 30/40 anonim ***** válasza:
akkor valószínűleg nem tanulta meg mit lehet és mit nem(mármint az anyjától)..viszont az sem jó ha ágyban alszik,mert a farkasoknál sincs az,hogy a falkavezért mellé befekszik egy úgymond "alárendelt" farkas..szerintem ez a helyzet a kutyáknál ugyanígy van..:)
2011. dec. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!