Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A beagle-nak milyen rossz...

A beagle-nak milyen rossz tulajdonságai vannak?

Figyelt kérdés
Nemsokára lesz beagle-om és csak azért vagyok rá kíváncsi, mert még sose volt kutyám.
2011. dec. 29. 15:35
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
100%
Nincsenek rossz kutyák csak roszz gazdák :)!
2012. nov. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:

Csatlakoznék az előttem szólókhoz, és mintegy összefoglalásként, a beagle-ről tehát:

1. Csak a kaja számít. Bármennyit képes enni, ha azt hiszed már nem fér belé több, és félrenézel, azonnal lepakolja az asztalt.

2. Ha nem sétáltatod eleget az a baj, ha sétálsz vele, akkor kezelhetetlen, folymatosan és egyszerre legalább 10 szagot követ és ugyanennyi irányba indulna is el, de hogy melletted/utánad nem jön, az biztos. Ehhez kapcsolódik még: póráz nélkül lehetetlen, ha elengeded elmegy,lehet hogy vissza se jön soha többé! Nem azért szaladna el, mert nem szeret, hanem mert muszáj neki...

3. Mellette kertet tartani lehetetlen, egy helyre nem ürít,mindent kiás, kitép, az udvarban tankcsapdák vannak, nyilván ott is szagot érez vagy egy bogarat hall...

4. Képtelen vagyok leszoktatni arról, hogy nem ugráljon arra akit szeret, nem tudok tiszta ruhában elmenni, tiszta kutyatappancs vagyok állandóan.

5. Ha megjövünk, úgy üvölt, sír, mintha évek óta nem látott volna, pedig minden nap lát. A hang amit kiad, olyan mintha ölnék.

6. Igazából képtelen bármit biztonsággal megtanulni, néha olyan érzésem van, hogy tudja, mi az amit most nem szabadna megtennie, de a vére ersősebb, a szemében ott van: tudom hogy nem lehet, de muszáj...bocs...


Engem az tévesztett meg, hogy szép, ilyen van az idealizált családi filmekben és a reklámokban is, de a valóság az, hogy családi kutyának teljesen alkalmatlan, bár a gyerekekre tényleg nem veszélyes.


Ha valaki öregesen sétálna a kutyájával: ne tartson ilyet. Ha valaki rendezett kertet és vagy életet szeretne magának: ne tartson ilyet. Ha hajtókutyát akar valaki, annak jó lehet, de van ennél jobb vadászkutya is. Az egyetlen előnye a szépsége, amit pár hónap alatt simán elfelejthetünk, mert el fog hízni. Természete rossz. Az enyém még pánikbeteg is, néha hiperventillál, néha remeg, tragédia az egész. De nincs mit tenni, már az enyém...

Eddig arra tudtam megtanítani hogy ül és fekszik, de ezeket nagy biztonsággal összekeveri. Van egy másik kutyánk is, egy veszti, azt rendszeresen torkon ragadja a kajáért, etetésma már csak külön. (Egyébként a veszti is egy semmirevaló, hülye az is mint a segg).

Legközelebb labrador/retriever/németjuhász... Azok haverok. Ezek csak a vadászatra jók (állítólag), másra nem. De tényleg nem.

Sajna ez van. Persze kedvesek, meg szeretem őket, de nulla.

2015. okt. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 gwen90 válasza:
45%
Aki most olvassa a kérdést,annak azt tanácsolom, hogy ha tökéletes kutyát akar, akkor vegyen egy hosszúkás lufit, fújja fel, és hajtogasson belőle pudlit ;) A világ legrosszabb, legszófogadatlanabb, legönfejűbb, legakaratosabb kis hercegnő beagle boldog anyucija vagyok. Emellett elmondhatom, hogy 8 évig minden második nap elszökött, az Isten se tudja hogyan, de megcsinálta. Mikor már nem tudtunk vele mit csinálni bezártuk olyan helyekre, ahonnan lehetetlen volt kiszabadulni. Vagyis azt hittük.... Igazi szabadulóművészek. Azóta nem szökik mióta ivartalanítottam. Viszont baromi okos, végtelenül szerethető, és tudja magától mi a dolga. Csak akkor fogad szót, ha szépen mondom neki. Ha megpróbálom fegyelmezni csak azért sem csinálja. Amit kicsiként megtanítottunk neki, azt a mai napig tudja. Annyi szeretetet ad, amennyit senki mástól nem kapok. A világ összes pénzéért sem adnám oda senkinek. Olyan mint egy kisgyerek. Mikor lakásban van lusta, ha kertben van futkározik, de inkább mondanám azt, hogy a nap 90%-ában alszik. A lakásban övé kell hogy legyen az egész kanapé, ha nem lehet, akkor is az övé. Simán kitúr. Sosem unatkozunk mellette. Kis idétlen, suta dolgaival levesz minket a lábunkról.Mindentől fél. Elvileg vadászkutya, ami a mi esetünkben az év vicce. Macskától, törpenyuszitól, csirkétől, kiskacsától....tényleg mindentől. Most lesz 9 éves, és SOHA még csak meg sem kapott senkit, pedig van a családban bőven gyerek aki nyúzza őt, de inkább tűri, mint bátsa őket. Bárkinek ajánlom, aki nem kutyára vágyik, hanem egy társra, családtagra, vagy inkább családfőre..:D
2016. márc. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:

Ezek az érvelések nem igazok!

Beagle kutyánk van párba egy fiú és egy lány.

Ugy kell nevelni őket, hogy ha bármit szétrágnak, megesznek stb. Nem verni kell őket, hanem leszidni, bezárni a keneljükbe.

Ha sír sirjon, megtanulja egy pár alkalom után hogy nem szabad! De nem szabad oda menbi babusgatni, meg ilyenek, mert a fejedre nőhet!

Meg fiatalkorától fogva nem érintkezhet igedennel, ez alól a családtagok kivételek! Mert ha igy neveled őket akkor kifejezetten jó házőrzők lesznek!

Remélem tudtam segíteni

2018. szept. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!