Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A beagle-nak milyen rossz...

A beagle-nak milyen rossz tulajdonságai vannak?

Figyelt kérdés
Nemsokára lesz beagle-om és csak azért vagyok rá kíváncsi, mert még sose volt kutyám.
2011. dec. 29. 15:35
1 2 3
 11/24 Hovarju ***** válasza:
100%
Nem leminősítésnek szántam. Szeretem a Beagle-t. Én csak arra próbáltam célozni, hogy ha csak a kinézet alapján választanak és nem ismerik a kutya tulajdonságait csalódhatnak benne. Van a szomszédunkban egy jól nevelt és szófogadó szuka kutya. Egy másik szomszéd ezt látván szintén vett magának egyet és amikor szembesült vele, hogy a kutya nem magától lesz szófogadó, már nem szerette annyira a kutyáját.
2011. dec. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Hovarju: Nem neked írtam,a te válaszodat teljesen korrektnek tartom.Azonban azt látom, hogy doqd mindenhol szidja a beagleket,a válaszomat neki szántam.
2011. dec. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Hovarju ***** válasza:
igen, már láttam, hogy nem nekem szántad, de addigra már elküldtem a választ
2011. dec. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
61%

én nem vagyok kezdő kutyás,de beagle akkor sem kellene ha ingyen adnák.így van ez a terrierekkel is:D

meg a huskyval is:D

ismerek nem egy beagle-t akiket a gazdi első kutyának vett,mert olyan cukiii.nos mindgyik szökős,felbukkan a kutya a semmiből,továbbmegy a "végtelenbe" rá 10percre jön a gazdája ordítva a kutya nevét,kutya sehol,vagy ha mégis,akkor kuvára leszrja a gazdát.:D mintha süket lenne.és így van ez az összessel..ha nem pórázon vannak,világgá mennek.nem hallgatnak ezek a jóistenre se:D

egy van köztük,akit neveltek/nevelnek de azt is mindennap be kell fenyíteni mert elkanászodna.nagyon nehéz velük.szerintem nagyon nagy szívás beagle gazdinak lenni:D

2011. dec. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Nem szidom a beagle-ket, igazad van, csúnya dolog általánosítani. :) Természetesen tudom, hogy van nagyon sok beagle, aki jó családi kutya. Nálunk is volt 2 nagyon kedves beagle szuka a családban gyerekkoromban, akik jó fejek voltak, és még jobbak lettek volna, ha még többet foglalkozunk velük.

De a befektetett energiamennyiség, bosszankodás és anyagi kár közel sem volt arányban azzal, amennyi örömet okoztak. És még ők voltak a legnormálisabb, legjobban nevelt beagle-k, akiket ismertem. A fajta legtöbb példánya (nagy átlagban!) ennél sokkal rosszabb.

A barátaink, egy gyermektelen fiatal pár, kész vagyonokat és temérdek időt áldoznak a beagle kanjukra, szeretettel és kellő fegyelemmel nevelik, mozgatják, társaságba, kiállításokra és kutyasuliba hordják, a nap 24 órájában vele vannak. Ehhez képest a kutya egyrészt katasztrófa sújtotta területté változtatta az udvart, dacára a napi 3-4 óra intenzív sétának, másrészt séta közben időnként gondol egyet és elmegy vadat űzni néhány órára. Mindenhol máshol stabilan behívható, és általában séta közben is, kivéve, ha nyomot talál, pedig eszméletlen energiákat fektettek a tanításába és nevelésébe.

Persze, tudom, nyilván a gazdák hibája, nem tanították eleget vagy elég jól.

De mégis, egy normális, kellemes kutyánál mennyi időt kell rászánni egy olyan alap dolog tanítására, mint a behívás? Nekem speciel nem élvezet, ha a lelkemet kiteszem a kutyáért, legjobb tudásom szerint tanítom és nevelem, aztán elüti egy autó, mert a vadászösztönét a fegyelem és az irántam való ragaszkodás elé helyezi. (Mellesleg Jack Russell terrierem van, szintén nem könnyű eset, de soha nem fordult még elő, hogy elment volna vadat űzni a hívásom ellenére.)


Ha valakinek bejönnek az öntörvényű kutyák és képes egy ilyen kalibert kezelni, akkor ámen, csinálja, egy rossz szavam nem lesz rá.

De egy átlag, vagy akár kezdő kutyatartónak, aki egy kellemes családi kedvencet szeretne, aki mellett nyugodt az élet, véleményem szerint nem való beagle.

2011. dec. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
91%
Remélem,a tapasztalatlan kérdezőnek elvettük a kedvét a beagle tartásától(komolyan gondolom)és majd megmutatja az anyukájának is ezeket a véleményeket.Itt írom,hogy kedves Anyuka!Ha hobbikutyát vagy családi kedvencet szeretne,akkor válasszon valami fegyelmezhető,engedelmes típust,tegye fel a kérdését úgy,hogy:milyen kutyát válasszak ilyen-és emilyen célra,higyje el,számtalan jó ötletttel fog találkozni,nagy valószínűséggel a beagle nem lesz a javasolt fajták között.
2011. dec. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki válasza.

Ha értekelnetek kéne a Beagle-t 10-es skálán hányás lenne?

Ha nagyon rossz akkor milyen kutyát ajanlanatok?

2012. jan. 3. 14:32
 18/24 anonim ***** válasza:

értékelni nem értékelném a beagle-tmert mindenki más szempontok szerint értékeli a kutyákat.a magam részéről juhászkutyás vagyok:)

tehát a beagle-t eléggé lepontoznám:D

első kutyának ajánlanám én angol/ír szetter,magyar vizsla,vagy ha kisebb testű,akkor spániel.ezek szerintem megfelelőek első kutyának.terriert nem ajánlom,hiába kistestűek,a tacskót sem.még golden,labrador retrieverek,skót juhász.ezek nagyon simulékony könnyen kezelhető kutyák.persze minden kutyát el lehet rontani és minden kutya lehet rossz kezekben agresszív v domináns.de ezekkel a fajtákkal könnyű kezdő kutyásoknak,ha van egy kis érzékük a neveléshez.

2012. jan. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Nekünk van egy Beaglink, 5 hónapos. Nagyon aranyos, jó kiskutya a lakásban, mert azt tudja, hogy a miénk. De kint a szabadban..ejjj..nem fogad szót, megy amerre lát. Nehéz vele, de édes, vicces, és imádja a családját :) Vegyetek Beaglit nyugodtan. Anyukád majd megneveli, mint bennetek. Nem nehezebb velük, mint egy rosszcsont kisgyerekkel. Nekem van mindkettő: Beagle és rosszcsont gyerkőc is. Elbírok velük :)
2012. jan. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:

Hudini, ez jó :D -- bár abszolút igaz, az én Mayám is megtalálja a módját ha menni akar :)

Sztem a beagle legrosszabb tulajdonsága az ásás, és az öntörvényűség.

2012. jan. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!