Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angliába kutyát hogyan lehet...

Angliába kutyát hogyan lehet vinni?

Figyelt kérdés
Angliába szeretnék vinni egy Golden Retrievert (kölyköt)autóval a nyáron.Mo.-n venném.Mi kell ahhoz hogy a határon és a rendőrnek is minden megfeleljen?
2012. jan. 4. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
chip, oltások és az ezt bizonyító "kiskönyv" kíséretében. lehet, hogy mindenképp karanténba kerülne egy meghatározott időre, ebben nem vagyok biztos. de ha így van, nem érdemes beállalni, ha csak egy rövidke nyaralásról van szó, inkább hagyjátok itthon
2012. jan. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Ha huzamosabb időre mennél, csak akkor érdemes kivinni. Kellenek az oltások, chip, útlevél, igazolás az állatorvostól arról, hogy a kutya egészséges, féregtelenítés, és fél év karantén. Szóval ha csak rövidebb időre mennél, nem érdemes elvinni.
2012. jan. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Akiteki ***** válasza:

[link]

Az országonkénti sajátosságoknál meg tudod nézni egészen pontosan.

2012. jan. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs karantén, nincs várakozás:

[link]

2012. jan. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én kint élek Angliában 2éve és azért szeretnék magyarból kutyát mert még azért magyar vagyok a másik otthon (Mo.-n) olcsóbb a kutya mint itt kint
2012. jan. 4. 15:22
 6/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok. ocsánat, ezek szerint én vagyko félreinformálódva, nem tudtam, hogy 1-jétől változnak a szabályok.
2012. jan. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
én is most néztem utána a másik kommentelö linkje alapján.semmi gond
2012. jan. 4. 15:43
 8/9 anonim válasza:

Szerencsére most január elsejétől már nem kötelező a karantén.


Ezen a linken mindent megtudsz, hogy mi szükséges az állat beléptetéséhez:

[link]


Kölyökkutyát macerásabb kivinni.

Szükséged lesz egy EU-s állatútlevélre, és chip-pel kell megjelölni a kutyát.

Fontos, hogy milyen sorrendben történik a chip beültetése és a veszettség elleni oltás beadása. Előbb a chip, utána az oltás, ellenkező esetben újra kell oltatni az állatot.


Az oltást követő 21 nap várakozási idő elteltével léphet be az állat Angliába, ha kölyök, akkor az ismételt veszettsége elleni oltásra vonatkozik ez a 21 nap.


Belső élősködők (fonalféreg) elleni kezeléssel is kell rendelkezzen a kutya, ezt az indulás előtti 1-5 napon kell beadni neki, és állatorvosi igazolás szükséges erről is, tehát nem elég, ha te otthon beadod neki a patikában megvásárolt féreghajtót.

2012. jan. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 jikanv ***** válasza:

Itt tobb informaciot talalhatsz mi kell a kutya kivitelre. [link]


Utlevel, chip, oltasok, igazolasok es nagyon fontos az utolso 48 oras oltas. A beadastol szamitott 48 oran belul ki kell hogy erjen megpedig ugy hogy az oltas beadasatol szamitva kell 24 orat varni es a masodik 24 oraban lehet csak angliaba bevinni. Ha nem ersz ki az alatt az ido alatt akkor lehet ujra kezdeni. A legjobb beadni az oltast es elindulni es ha kell a francia hataron varni mig az elso 24 ora eltellik.

2012. márc. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!