Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a biztosíték arra, hogy...

Mi a biztosíték arra, hogy nem verekednek?

Figyelt kérdés
Honnan tudom, hogy jól megvannak az egyedül hagyott kutyáim egymással? Ha dolgozni megyek mind a kettő kutyát a lakásban hagyom összeengedve őket-mostanában a barna (8kg) agresszív lett a feketével (8kg) etetésnél, játéknál, van, hogy rátámad a másikra.
2012. jan. 5. 09:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Semmi.
2012. jan. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
Nyugi, valószínűleg a te jelenlléted generálja a bunyót, ha kettesben vannak, akkor le vannak osztva a szerepek és aszerint viselkednek.
2012. jan. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. jan. 5. 10:05
 4/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk én a helyedben inkább azt kérdeztem volna meg, hogy "mit tegyek, hogy ne verekedjenek a kutyáim?", de te tudod... :)
2012. jan. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Ott valami nem stimmel a falkasorrendben, és azt próbálják helyre tenni a verekedéssel. Ez akkor is előfordulhat, amikor nem vagy otthon, mivel ezekszerint nem te irányítod a dolgokat, mert ha te tennéd, akkor nem lenne verekedés.

Nem tudom mennyit foglalkozol velük, de nem ártana elkezdeni velük foglalkozni, mert ez nem vezet jóra.

2012. jan. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Olyan módszereket alkalmazok, hogy csak akkor simagatom meg, ha én hívom oda hozzám, ha ő jön magától, nem szoktam rá figyelni, nem engedem fel az ágyra, ha hazaérkezem 5 percig nem szólok hozzá. Már tegnap érezthető volt a változás, de kicsit olyan, mintha bedepizett volna. Aóta nem volt semmi morgás, támadás. De ha elmegyek, akkor is béke fog honolni, ha már a jelenlétemben nincs vita?
2012. jan. 6. 09:09
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt így folytatod, és stabilizálódni fog a helyzet, akkor nem lesz semmi gond a jövőben. :) Jól csinálod, csak légy kitartó. :) Azért érezheted a bedepizést, mert eddig nem volt ilyen szigor, és nem érti a helyzetet, majd rájön, hogy ez így neki is sokkal jobb. Csak a változás miatt érzékeled úgy mintha depis lenne. Nem kell sajnálni, nem lesz semmi baja, sőt... :)


Hajrá!

2012. jan. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bátorítást! :)

Igyekszem majd tartani magam, és remélem nem fog megesni rajta aszívem idő előtt!

A fent leírt módszereket meddig kell majd vajon alkalmazni? Vagy ez élete végig így kell, hogy legyen?

2012. jan. 6. 11:50
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Az élete végéig, különben megint azt hiszi majd, hogy ő az úr a házban. De amúgy mindkét blökinél alkalmazod a szabályokat, ugye? Amúgy egy idő után rutinná válnak ezek a dolgok, és már fel sem fog tűnni. :)
2012. jan. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Élete végéig tudnia kell, hogy te vagy a falkavezér. Nem is biztos, hogy ennyi elég lesz neki, kutyája válogatja, hogy mennyire kell szigorúan fogni.
2012. jan. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!