Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a biztosíték arra, hogy...

Mi a biztosíték arra, hogy nem verekednek?

Figyelt kérdés
Honnan tudom, hogy jól megvannak az egyedül hagyott kutyáim egymással? Ha dolgozni megyek mind a kettő kutyát a lakásban hagyom összeengedve őket-mostanában a barna (8kg) agresszív lett a feketével (8kg) etetésnél, játéknál, van, hogy rátámad a másikra.
2012. jan. 5. 09:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Mármint az ennyit azt nem az időre értettem, hanem a szabályokra :) Lehet még bővíteni a kört, ha szükséges.
2012. jan. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Próbálom alkalmazni mindkét blökin, de van, hogy nem veszem észre és a fekete kutty (akinek egyébként sosem kezdeményezett vitát) éjszaka a feljön aludni az ágyra. Reggel veszem észre, hogy fent van. A barna meg sem próbálja már az ágyon alvást, pedig még pár nappal ezelőtt, ha kellett a fejemre is ráugrott, míg én aludtam.
2012. jan. 6. 12:31
 13/20 A kérdező kommentje:
És milyen módszereket lehetne alkalmazni még?
2012. jan. 6. 12:31
 14/20 anonim ***** válasza:

Amint tapasztalod a szabálysértést, rögtön korrigáld. :) (küldd le)


Sétáltatás hogy működik? Elmondod az elejétől a végéig?

2012. jan. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

oks:)

A séta úgy kezdődik, hogy nagy izgatottsággal vakkantgat a fekete (van, hogy elkezdi rángatni a pórázt...) én meg próbálom fegyelmezni, hogy addig nem megyünk, míg le nem nyugszik. Aztán a lakásból kiérve ugatás, morgás a nagyvilágra. A kis barnácska kutyusom meg se nyikkan, szó nélkül jön a lábam mellett. Aztán kutyafuttatónál szabad rohangálás, játék, ilyenkor játékból ugyan de morognak egymásra, általában a fekete kezdi, és ő harapdálja a nyakán a bőrt rendesen a másiknak. Aztán megyünk haza. Szerencsére - na persze a fáradtság is kell hozzá- akkor már normál séta van mindkét kutyánál, nics pórázrángatás. A barna meg inkább érezhetően húz haza.

2012. jan. 6. 13:36
 16/20 anonim ***** válasza:

Na akkor elmondom, miket kell még megtiltani a kutyának: ugatás, morgás, harapdálás. Neki egyelőre játékból se, hogy teljesen tiszta legyen az üzenet. Se a világra, se másik kutyára, se semmire nem reagálunk agresszióval és pont.

Na legyen fix útvonala a sétának, néha menj totál az ellenkező irányba, mint ahogy szoktatok. Ha a kutya valamerre nagyon akar menni, csak azért is menj a másik irányba.

Egyébként biztos vagy benne, hogy lenyugszik a kutya, mielőtt elindultok, vagy csak idegesen nyugton marad? Nem mindegy :) Ha látod, hogy leül vagy megáll ugyan, de ugrásra készen, akkor az még nem nyugalom.

2012. jan. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Ezt a morgásos dolgot játék közben, meg indulás előttszidással, rászolással próbálom fékezni. Na lett is belőle nagy sértődés, most a kis fekete "depizett be". Rájöttem, hogy sztem vele kicsivel több is a gond, mint a barnával. A maradj nyugodtan és ülj ott rész mind a kettőnél meg kell küzdeni a helyben maradásért. Már pattannak is fel a helyükről, van, hogy le sem akarnak ülni egyből.
2012. jan. 7. 10:30
 18/20 anonim ***** válasza:
Hát ez a baj, hogy próbálkozol. Ne próbálkozz, hanem csináltasd meg vele. Ha úgy állsz hozzá, hogy próbálkozol. abban benne van, hogy elfogadod azt is, ha nem megy, vagy csak hosszas küzdés után. Ne harcolj velük, egyszer szólsz és csinálják meg. Ha látják, hogy ez az elvárás, alkalmazkodni fognak. A sértődést pedig sz*rd le, csak próbálkozik a kutya, de valójában nem bántod ezzel :)
2012. jan. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Akkor nekem is magabiztosabbnak kell lennem.Ezt tanulnom, gyakorolnom kell. Tudatosítanom kell magamban, hogy ők ösztönlények, akik a falkában alárendelt szerepben kell lenniük. Sajnos sokszor ezt elfeljtem, és a babusgatások közepette, elveszek a kis barna szemükben, és teljesen engedékeny leszek.

Köszönöm a sok segítséget!

2012. jan. 7. 12:55
 20/20 anonim ***** válasza:

Ha már felismered, hogy mit hibázol, akkor azzal megtettél egy igen nagy lépést. :)

Ha bármi kérdés merülne fel benned, mert nem tudod, hogy csináld, nyugodtan kérdezd meg, és megpróbálunk segíteni. :)


Minél több felelősségteljes gazdi annál több boldog kutya. :D

2012. jan. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!