Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol kell vagy hogyan kell az...

Hol kell vagy hogyan kell az állatvédőket értesíteni?

Figyelt kérdés
A szomszédunkban 2 fiatal pár él, és 4db kutyát tartanak. Egyikőjük tanul a másik talán dolgozik, nem vagyok benne biztos. Véleményem szerint képtelenek 4db kutyát eltartani. Egész nap be vannak zárva egy melléképületben. Szerintem sokkal jobb helyük lenne másnál, aki rendesen gondjukat tudja viselni.
2012. jan. 7. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
Az, hogy a Te véleményed szerint nem tudják a kutyákat eltartani, másodlagos. De, ha annyira a szívén viseled a sorsukat, menj át hozzájuk és beszélj velük arról, amit gondolsz róluk.
2012. jan. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Interneten találsz állatvédőket. Fel kell hívni őket. Ha ők úgy ítélik meg, éresíthetik a rendőrséget is.

Ha állatkínzásnak minősül, akkor az büntetendő.

Van pl az állatvédőrség! Amúgy kötelességed is jelenteni.

Ha jól tudom, mostmár sokkal szigorúbban veszik ezeket. Eddig 2 év börtön volt a max, de leginkább csak pénzbírság és az állat/ok elkobzása volt gyakorlatban. Ez nem sokáig lesz már így.

Pontosan nem tudom, de utána fogok kérdezni (van rendőr, és ügyész is a családban, de ismerünk bírót is.)

2012. jan. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Olan nincsen, hogy "Az Állatvédők". Rendeget állatvédő szervezet van, keress egyet a lakókörnyezetedben, és szólj nekik.
2012. jan. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!