Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszédban nagyon rosszul...

A szomszédban nagyon rosszul tartanak egy kutyát. Az állatvédőket lehet értesíteni, hogy elvigyék? Hogyan működik?

Figyelt kérdés
Szegény nagyon sovány és ki van kötve.Szörnyű állapotban van már.Csak így tudnék segíteni rajta.
2009. aug. 26. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem rendőrségnél bejelented hogy állatot kínoznak az alábbi címen és akkor kimennek megnézik és akkor bírósági végzéssel azt hiszem ők is elvihetik és menhelyre viszik és akkor ott meggyógyítják feltáplálják és akkor vagy elviszi egy család... vagy szerintem elaltatják őket is, vagy eladják mondjuk őrző-védőnek.
2009. aug. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel a legközelebbi menhelyet és ők segíteni fognak

Itt válogathatsz

[link]

2009. aug. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

hát én úgy tudom hogy a jegyzőnek ,esetleg a körzeti állatorvosnak kell szólni.De ha nem jönne össze akkor megpróbálhatod az állatvédőknél is.

Remélem lesz eredménye :)

2009. aug. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a Csillagszem alapítványnak szóltam!

De akár melyik menhelyre betelefonálok , azt mondják teltház van sajnáljuk !

2009. aug. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos minden menhelytele van, ez tény a felesleges szaporulatok+házi szaporítgatások miatt is. Amit tehetsz, hogy feljelentést teszel a rendőrségen és a jegyzőnél is bejelented az esetet. Nekik kötelességük foglalkozni az írásban beadott feljelentéssel, hisz az állatvédelmi törvényt megsértőket büntetik. Kimennek a helyszínre és megállapítják az állatkínzás vagy nem megfelelő tartás tényét és az állatot elkobozzák. Ekkora a kutya sintértelepre kerül. Közben felvetetheted a kutyát a menhely várólistájára, hogyha ürül hely, akkor mehessen oda. Hirdethetsz a gazdikereső oldalakon, hogy a sintértelepről gazdihoz juttasd majd.
2009. aug. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1) próbálj meg beszélni a gazdákkal.

2) ha ez nem megy: 3 helyen kell bejelentést tenned: rendőrség, hatósági állatorvos, jegyző, és rendszeresen csesztetni őket, mert különben nem fog történni semmi.

Én láttam láncos, rühes, csontsovány, férges, felfekvéses, lánctól a nyakán csontig felsebesedett vizsláról fotót, akiről a hatósági állatorvos azt a szakvéleményt adta ki, hogy a kutya tartása megfelelő! (Hatalmas felháborodást váltott ki az ügy kutyás körökben).

A helyi menhelyet hiába hívod fel, annyi állatuk és dolguk van, hogy nem tudnak külön egy embert biztosítani arra, hogy kimenjen az ügyet intézni. Ezenkívül a magyarországi állatvédők pont ugyanolyan civil emberek, mint te vagy én, így nincsen joguk elkobozni a kutyát. Max annyi, hogy járatosabbak a hivatali dolgokban, mint te, és segítenek, közreműködnek. Egy telefont megér, de sokat ne várj, hiszen sok menhely még a saját belső szaporulatával, vagy a napi kaja megszerzésével küzd...

És függ a 3 szerv hozzáállásától is. Pl. x városban (direkt nem írom) a jegyző kutyája egész nap az utcán van, csontsovány, bolhás. Szerinted az a jegyző mikor fog ilyen üggyel foglalkozni???

Szomorú, hogy Magyarországon nincsen lehetőség az ilyen ügyek gyors, szakszerű rendbetételére.

2009. aug. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!