Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát ajánlanátok?

Milyen fajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Barátommal még ebben az évben szeretnénk elkötelezni magunkat egy kiskutya mellett, ezzel kapcsolatos lenne a kérdésem.

Ő is dolgozni fog addigra reményeink szerint és én is. Az én munkám nem annyira kötött, egyéni vállalkozásba kezdek.

Olyan fajtát szeretnénk aminek nem hullik nagyon a szőre, nincs szüksége feltétlenül kutyafodrászra,könnyen ápolható. Kisebb testű (kb yorki mérettől-beagle méretűig).

Tudnádtok valamilyen fajtát kifejezetten ajánlani, vagy esetleg csak ötleteket adni?

Köszönöm!


2012. jan. 7. 18:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

A kutyatartás rengeteg felelősséggel, gonddal, lemondással jár amelyek mellett az, hogy hullik-e a szőre vagy nem, vagy kell-e fodrászhoz hordani szinte jelentéktelen dolgok.

A kutyavállalás véleményem szerint azzal kellene kezdődjön, hogy az ember elolvas egy pár cikket, könyvet, hogy mivel is jár a kutya tartása, hogyan kell nevelni, tanítani őket. Fajtaleírásokat tanulmányoz, majd ezek alapján leszűkíti a kört, hogy milyen jellemű kutya is az, amely mellett 10-15 évre képes elkötelezni magát.

Ha nincs pénze fajtatiszta kutyára, akkor menhelyről hoz egyet, ott is nagyon szívesen segítenek a megfelelő kutya kiválasztásában.

Harmincezerért nem lehet megbízható helyről kutyát venni. Annyiban inkább ne is gondolkozz, inkább a menhelyeket javaslom én is.

A következő oldal elolvasását javaslom töviről-hegyire.

[link]

2012. jan. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Volt már kutyám, nem is egy, most is van, de a kertünkben lakik és nem teheti be a lábát a házba. Amióta az eszemet tudom kutyákkal "kelek-fekszek", véleményem szerint értek hozzá.
2012. jan. 7. 19:39
 13/15 Akiteki ***** válasza:
És ő miért nem mehet a házba?
2012. jan. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
0%
a beagle-t semmiképpen nem ajánlom bentre, mert nagyon rossz kutya. ;D tapasztalat.
2012. jan. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Hát ennyiért nem találsz rendes kutyát. Én is a menhelyeket javaslom nézz körül. De ha fajtatisztát akarsz akkor whippet, de csak ha benti kutya lesz. Rövid szőrű, kevés mozgással is beéri, elég lusta kutyák, napi 30 perc rohangálás elég nekik, és +1 óra séta. Kiegyensúlyozott, barátságos kutya.
2012. jan. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!