Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet helyhez/alomtálcába...

Hogy lehet helyhez/alomtálcába szoktatni egy kutyát?

Figyelt kérdés
Csak a kérdésre válaszoljatok légyszives.
2012. jan. 10. 17:08
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
82%

Viccelsz, napi 1 séta???

Soha nem fogom megérteni, hogy akik csivavát tartanak miért gondolják, hogy őket nem kell ugyanúgy sétáltatni, mint bármelyik más kutyát.


Nekem yorkshireom van, kölyökkorában volt letéve kutyapelenka, de egy idő után magától elhagyta, és soha többé nem ment rá. Ahogy írták, a kutya az nem macska. 2 különböző faj, egész más igényekkel. A macskát nem érdekli, ha a saját életterében végzi a dolgát, a kutyának viszont rossz, ha a lakásban kell pisilnie.


Egyébként a helyhez szoktató sprayk semmit nem érnek, ha minden áron ezt akarod, akkor Neked kell ránevelned. De előre szólok, ez nem lesz egy tartható állapot.

2012. jan. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
75%
Jelezném, hogy a nem sétáltatott kutyának durván le tud épülni az izomzata, meg az agya is kicsit elfordul nem normális irányba. Ha nem érsz rá kutyát sétáltatni, akkor ne tarts kutyát. Ha meg már van, akkor érj rá. Minden egyes nap háromszor, mert ezt bevállaltad abban a pillanatban, amikor magadhoz vetted.
2012. jan. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
70%
Kíváncsi vagyok te hogy bírnád ha naponta egyszer (se) léphetnél csak ki a lakásból! És se tv, se net, se könyv se semmi. Mert te ilyen életet nyújtasz annak a szerencsétlen állatnak.
2012. jan. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
63%
Egyszer hallottam egy rádióműsort, amiben egy állatorvos mondott egy remek hasonlatot. Arról volt szó, hogy bezzeg az autóvásárlást mennyire meggondolják az emberek, tudják, hogy az olcsó drágább lesz, meg hogy benzin kell bele, adózni kell utána, takarítani kell, és néha elromlik, ami pénzbe kerül, a kutyákkal vagy bármilyen más állattal kapcsolatban meg eszük ágában sincs átgondolni, hogy megfelelőek-e a körülményeik...
2012. jan. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
63%

Azt nem értem hogy hogy nem fér bele több séta. Én is dolgozom, de reggel felkellek fél órával korábban, és este lefekszem 1 órával később, munka után meg nem megyek moziba/randira/vásárolni... hogy eleget mozogjon az eb.

Tudod mindenkinek arra van ideje...

Úgyhogy ne akarja senki nekem bemesélni hogy "nincs" idő... Idő van, legfeljebb kedv, energia nincs... de akkor meg ne akarj kutyát! Van egy csomó állat aminek egyszerűbb a tartása: macska, hörcsög, papagáj, hal, vadászgörény, nyúl... Őket nem kell sétáltatni.

2012. jan. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 Akiteki ***** válasza:
66%
Így van. Egy kutya csak az egész életünket alakítja át. Pláne ha lakásban van. Rengeteg idő, lemondás cserébe azért, hogy szeressük egymást.
2012. jan. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
63%
Nekem kerti kutyám van, mégis belefér a munka, házi munka (főzés, takarítás) mellett reggel fél óra gyakorlás, este 2 óra séta és lefekvés előtt megint fél óra gyakorlás. (Igen, kint a hidegben télen is TV nézés helyett.) De tudom, az a válasz nem hasznos, ami ellentétes azzal, amit hallani szeretnél... A kutyák alapvető ösztöneivel ellenkezik, amit te vársz tőle. Nem kétlem, hogy esetleg meg lehet tanítani, elnyomni az ösztönt, de hogy boldog kutya nem lesz belőle, az is biztos!
2012. jan. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Sajnálom h senki nem tudom válaszolni egy értelmes ember kivételével, annyi h mindenkit lepontoztam és jelentettem h nem a kérdésre válaszoltato, és mi az h ne akarja neked senki bebeszélni? Nem te lettél személy sezrinte megkérdezve...pont nem érdekel h téged h érint...
2012. jan. 11. 15:22
 19/27 anonim ***** válasza:
"mindenkit lepontoztam" - magadat is, legalábbis ami az életképességedet illeti. A jótanácsokat nem támadásnak kell venni, hanem átgondolni és megköszönni, normálisabb helyeken ez így működik. És persze okos ember hallgat a tapasztaltabbakra, pláne ha már a kérdés feltevésével beismerte, hogy nem olyan tájékozott a témában, mint lehetne.
2012. jan. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 Akiteki ***** válasza:

Ja, az értelmes, aki a hülyeségben támogat. Világos.

Jól meg lettünk büntetve, kaptunk fekete pontot.

2012. jan. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!