Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Este elütötte a kutyámat egy...

Este elütötte a kutyámat egy autó és továbbhajtott? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Tegnap este 10óra után pár perccel kimentünk és a kutyám is jött (nem volt megkötve..tudom hiba) futott az úton (kis forgalmú faluban) mi meg futottunk utána, nehogy elüsse valami mert akkor jött 2-3 autó is..az út közepén futott amikor jött egy piros autó..a kutya pont előtte volt bőven látta..lelassított egy kicsit és átment rajta..na és persze továbbhajtott (rendszámot tudunk) a kutyám nagyon sírt és azóta nem tud a jobb hátsó lábára ráállni.. de amikor próbálkozik akkor meg rettenetesen sír! (A balesetkor a farkából is lejött egy jókora darab, ami vérzett..jelenleg látszik a farokcsontja is)Betakargattuk, adtunk neki fájdalomcsillapítót, negyed5re visszük állatorvoshoz, addig a kérdésem a következő:

Gondolom így látatlanba nem tudja megmondani senki, hogy most ez zúzódás-e vagy törés szóval ilyet nem is kérdezek.. A kutyámmal mit tudok tenni? Kivittem pisi/kakilni, de nem pisilt és nem is kakilt mert csak ülni és feküdni tud, ha meg fogom a hátsó lábát tuti nem áll neki pisilni és kakilni. A balesetkor azonnal hívtuk a rendőrséget, csak annyit mondtak, hogy ha a kocsiban nem lett kár akkor nem tudnak vele mit kezdeni, hívjunk állatorvost.. (f@sza..)Amúgy eszik-iszik a kutyám... mennyi esélye van hogy túléli és nem lesz semmi baja?


2012. jan. 11. 13:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

"Balesetek előfordulnak, ilyenekre fel kell készülni, a gyerekorvos száma, rendőrség, tűzoltóság ezek a számok mindig kéz alatt kell hogy legyenek mert a tragédia percek alatt meg van."


Csak ezek amiket felsoroltál nem foglalkoznak kutyákkal...

2012. jan. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
igen..sajnos ha kutyával történik valami, azzal nem foglalkoznak annyira, bezzeg ha egy emberrel tört
2012. jan. 11. 14:55
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

Akkor autózom addig amíg egy orvos ajtót nem nyit!


Rokonaim vidéken laknak, NAGYON vidéken, és baja lett a kutyájuknak, engem hívtak Pesten hogy mit csináljanak, a helyi rendelő zárva és a környékbeliek sem veszik fel a telefont, jaj jaj ment a tétlenkedés szenvedés pánikolás. Netről kikerestem a doki mobil számát, 20 percen belül már ott volt a kutyánál, a gyereke ballagásáról rángattam ki.

Ügyeletes állatorvos mindig van kijelölve, akinek kötelessége ugrania ha gáz van. Természetesen vannak fokozatok, de ezt telefonon kell már leegyeztetni mennyire súlyos az állat állapota.

Nincs lehetetlen, csak tehetetlen ember!

2012. jan. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
most kivittem a kutyám, hátha pisil vagy kakil, de nem csinált semmit.. sántikált meg el is esett párszor és még remegett is,ezért amikor láttam, hogy nem csinál semmit, csak szenved kint, akkor behoztam
2012. jan. 11. 14:57
 15/21 A kérdező kommentje:
utolsó kommentelő, megismételném, hogy hivogattam az ügyeletes állatorvost, de nem vette fel a telefont.. kocsim nincs. este 10 mást nem tudtam tenni mert egy ismerősöm se tudott volna elvinni a legközelebbi állatkórházba se és ha be is tudott volna vinni kocsival akkor sem lett volna semmi mert nem vették fel a telefont!!! ezért hívtam a második legközelebbi orvost aki csak kérdezte hogy mikor történt és mondtam neki hogy 10után nemsokkal.. erre csak annyit mondott h adjunk neki calcimuscot, mert ha belső vérzése lett volna, abba már belepusztult volna!!!
2012. jan. 11. 15:01
 16/21 anonim ***** válasza:

Sürgesd meg a dokit!

tegnap óta nem pisilt nem kakilt?

enni ne adj neki, vizet is csak keveset, nem tudhatjuk milyen belső sérülései vannak.

2012. jan. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
hát ja tegnap óta se kaki se pisi.. a dokit nem tudom megsürgetni, mert csontműtéten van..
2012. jan. 11. 15:09
 18/21 anonim ***** válasza:
na mit mondott a doki???
2012. jan. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

megultrahangozták, ott nem találtak semmit, nem repedt szét a húgyhólyagja se semmi.. aztán megröntgenezték, nincs eltörve a lába (de a farka igen..:( )a derekát csak holnap fogják megröntgenezni, mert furcsán veszi a levegőt valami tüdőödéma miatt de azt mondta a doki, hogy lehet a fajtája miatt (is?) veszi furcsán a levegőt (mopsz). most otthagytuk megfigyelésre,kapott fájdalomcsillapító injekciót és holnap kell telefonálni délelőtt, hogy mizujs vele és akkor már tudnak mondani valamit. Azt mondták még, hogy az nem valami jó, hogy nem pisilt és nem kakilt még, de inkább a pisi az aggasztóbb, de ez lehet azért mert sokkot kapott (hát igen.. nem közvetlenül az eset után szólítottam a nevén de nem reagált rá.. pár óra múlva már rámnézett amikor a nevén szólítottam.)

vérvétel is volt. megvizsgálták, hogy a vérében van-e valami vagy ilyesmi, de nincs semmi, csak kevés a vörös vérsejtje (de azt mondta a doki, hogy a kiskutyáknál ez gyakori..(hát egyéves a mopszom..nem olyan kicsi már)

azt mondták még, hogy ha a dereka törött el vagy valami azt a kiskutyáknál úgy szokták hagyni (-.-"), a nagyobbaknál műtik.

2012. jan. 11. 19:22
 20/21 anonim ***** válasza:

A kutya "dereka" a gerince. Ha eltörött, régen rossz.

Remélem, reggelre jobban lesz a kiskutyád.

2012. jan. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!